Çözüldü Miui 12 kayan pencere ve ekran bölme sorunu

fatihkacann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11
Arkadaşlar cihaz global ilk guncelledigimde sıkıntı yoktu gayet hepsi çalışıyordu 2 gündür resimdeki gibi hiç aktif olmuyor kayan pencereler ise ordaki uygulamayı sectigimde tam ekran yapıyor sağ köşede ekranda tutma işareti çıkmıyor sorun ile karşılaşan varmıdır ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar karşılaşan yokmu bu sorunla cihaza temiz kurulum yaptım 1 hafta normal calisti daha sonra yine aynı sorun oldu an itibariyle ekran bölme ve kayan pencere kullanamıyorum.global 12.0.1

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Tam ekran özelliğini kapatıp dener misiniz?

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Veya uygulama güncellemelerini kaldırın

fatihkacann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11

fatihkacann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11
Arkadaşlar cihaz global ilk guncelledigimde sıkıntı yoktu gayet hepsi çalışıyordu 2 gündür resimdeki gibi hiç aktif olmuyor kayan pencereler ise ordaki uygulamayı sectigimde tam ekran yapıyor sağ köşede ekranda tutma işareti çıkmıyor sorun ile karşılaşan varmıdır ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar karşılaşan yokmu bu sorunla cihaza temiz kurulum yaptım 1 hafta normal calisti daha sonra yine aynı sorun oldu an itibariyle ekran bölme ve kayan pencere kullanamıyorum.global 12.0.1
Sorunu çözmüş bulunmaktayim

Ekli dosyalar

• IMG_20210104_202831_098.jpg
    IMG_20210104_202831_098.jpg
    105 KB · Görüntüleme: 242

mahmut526363

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahmut
Cihazım
redmi 8
Konular
0
12.0.3 güncellemesinde yok o sadece yüksek riskli felan yazıyor o var
buna yardım edebilecek varmı ben 12.0.3 güncellemesini yapmadan once ekranını bölmek istediğin uygulamanın ekranını bölmek için menü tuşuna basıyordum son kullanılan uygulamalar çıkıyordu ekranını kesmek istediğim oyun/uygalamaya basılı tutuyodum sonra zaten çıkıyordu ekran bölme şeyi ama güncellemeden sonra yok uygulama bilgisine atıyor beni

bn
12.0.3 güncellemesinde yok o sadece yüksek riskli felan yazıyor o var
eskiden son kullanıla uygulamalara basardım ekranı kesmek istediğim uygulama/oyuna basılı tutardım sonra orda zaten ekran kesme şeyi tuşu felan işte geliyodu ama 12.0.3 den sonra gelmiyor

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
buna yardım edebilecek varmı ben 12.0.3 güncellemesini yapmadan once ekranını bölmek istediğin uygulamanın ekranını bölmek için menü tuşuna basıyordum son kullanılan uygulamalar çıkıyordu ekranını kesmek istediğim oyun/uygalamaya basılı tutuyodum sonra zaten çıkıyordu ekran bölme şeyi ama güncellemeden sonra yok uygulama bilgisine atıyor beni

bn

eskiden son kullanıla uygulamalara basardım ekranı kesmek istediğim uygulama/oyuna basılı tutardım sonra orda zaten ekran kesme şeyi tuşu felan işte geliyodu ama 12.0.3 den sonra gelmiyor
Bende de uygulama bilgisine atıyor nasıl düzeltme şansım var bir çözüm yolu yokmu
Ek olarak geliştirici ayarlarını aktif ettiğim de MIUI optimizasyonu açma yazısı yok değerleri sifirla diyince düzeliyor fakat sonra MIUI optimizasyonu aktif etme yine kayboluyor

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Kayan pencere sorununun çözümü yok mu arkadaşlar

fox17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aykut
Cihazım
redmi note7
Konular
0
Bugün 12.5.1 sürümüne güncelleme yaptım aynı sorun ile karşılaşıyorum. Tam ekran modunda veya diğer modda ekran bölme seçeneği çıkmıyor, arka plandaki uygulamaya basılı tuttuğumda uygulama özelliğine geçiş yapıyor. Miui optimizastonu aç seçeneği de yok ayrıca ek ayarlar alnında. Sorunu çözen varsa yardımcı olsun lütfen.

Üst Alt