İpucu MIUI 12 Hataları ve Çözümleri

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Chromeda bildirimlere izin veremiyoruz
P.izi ile kilit ekranini açinca flash patlaması gibi bi efekt çikiyor 1sn civarı
Anlık bildirimler bazen gelmiyor birden ust uste yiğilir gibi geliyor (youtube vanced)
1 defa kendi kendine ekran kilidini kapatti ve dokunmatik sapitti (wotblitz oynarken)
Mi 9 da yaşadığım sorunlar
Chromeda bildirim izinlerindeki sorunu bende yaşıyorum, parmak izi kaynaklı patlamayı henüz yaşamadım ve bildirimler dediğiniz gibi üst üste geliyor

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Değişiklikler listesi; (20.5.7)
+Ses panelindeki sorunlar fixlendi.
+Ayarlardan parlaklık değiştirememe sorunu fixlendi.
+Kontrol merkezi optimize edildi.
+Güvenlik uygulaması kaynaklı sorunlar fixlendi.

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Değişiklikler listesi; (20.5.7)
+Ses panelindeki sorunlar fixlendi.
+Ayarlardan parlaklık değiştirememe sorunu fixlendi.
+Kontrol merkezi optimize edildi.
+Güvenlik uygulaması kaynaklı sorunlar fixlendi.

Hocam elimde 2 tane mi9 se cihaz var. Birinde miui12 20.5.7 sürümü, diğerinde miui11 20.3.26 sürümü var. Bir wifi testi yaptım. Cihazların modemle arasın da, 1m mesafe var ve duvar yok. Miui12 wifi-4 ile bağlanıyor, miui11 ise wifi-5 ile bağlanıyor. Modem 2.4ghz ve 5ghz tek ssid ile yayın yapıyor. Miui12 nedense 5ghz frekansına bağlanmıyor. Eğer ssid'leri 2.4ghz ve 5ghz olarak ayırırsam bağlanır onda sorun yok zaten. Miui12 de otomatik wifi geçişin de sorun var sanırım, kontrol edebilir misiniz?

Şimdilik benim dikkatimi çeken sadece bu sorun var sanırım.

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Hocam elimde 2 tane mi9 se cihaz var. Birinde miui12 20.5.7 sürümü, diğerinde miui11 20.3.26 sürümü var. Bir wifi testi yaptım. Cihazların modemle arasın da, 1m mesafe var ve duvar yok. Miui12 wifi-4 ile bağlanıyor, miui11 ise wifi-5 ile bağlanıyor. Modem 2.4ghz ve 5ghz tek ssid ile yayın yapıyor. Miui12 nedense 5ghz frekansına bağlanmıyor. Eğer ssid'leri 2.4ghz ve 5ghz olarak ayırırsam bağlanır onda sorun yok zaten. Miui12 de otomatik wifi geçişin de sorun var sanırım, kontrol edebilir misiniz?

Şimdilik benim dikkatimi çeken sadece bu sorun var sanırım.
Etrafımda 5Ghz yayın yapan Wi-Fi olmadığı için maalesef test edemiyorum ama dediğiniz otomatik Wi-Fi geçişindeki sorunu henüz yaşamadım.

sryche

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
şenol
Cihazım
mi 8
Konular
0
Selamlar, mi cloud eşitleme sorunu yaşayan var mı? Telefon buluta bağlı görünüyor hatta eşitleme yapınca hata vermiyor ama tarayıcıyla girip baktığımda yedek görünmüyor, cihazımı bul bağlı cihaz yok diyor ve telefonda kullanıcı fotoğrafım gelmiyor.

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Selamlar, mi cloud eşitleme sorunu yaşayan var mı? Telefon buluta bağlı görünüyor hatta eşitleme yapınca hata vermiyor ama tarayıcıyla girip baktığımda yedek görünmüyor, cihazımı bul bağlı cihaz yok diyor ve telefonda kullanıcı fotoğrafım gelmiyor.
Bahsettiğiniz sorunu yaşamadım ben, rehberi ve resimleri mi clouddan geri yükledim

Kadirsakarya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
10
Koyu mod ile ilgili bir kaç sıkıntı var. Uygulamaları otomatik zorluyor koyu moda. Ve bildirim çubuğu siyah arka planda bile siyah yazı oluyor. Diyebilirsiniz ki e okunuyor bu. Parlaklık düşükken belli bile olmuyor. Bir de YouTube da video izliyorum diyelim wptan mesaj gelince böyle gözüküyor. Sorun dark mod olarak düşünüyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20200509_173322.jpg
    IMG_20200509_173322.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20200509_173617.jpg
    IMG_20200509_173617.jpg
    225,1 KB · Görüntüleme: 48

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Uygulamaları otomatik zorluyor koyu moda.
Karanlık mod ayarlarından bireysel uygulamaların hepsini deaktif edin düzelecektir. Söylediğiniz whatsapp bildirim sorunu aynı şekilde "telegram" içinde mevcut ve karanlık modla alakalı değil.

Kadirsakarya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
10
Karanlık mod ayarlarından bireysel uygulamaların hepsini deaktif edin düzelecektir. Söylediğiniz whatsapp bildirim sorunu aynı şekilde "telegram" içinde mevcut ve karanlık modla alakalı değil.
Peki bu bildirim sorununun bilinen bir çözümü var mıdır hocam

Üst Alt