Recovery [MIUI 12 Destekli] Redmi Note 9s - Twrp 3.3.1-0530 Tek Tuş Yükleme Aracı

agabey_42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Agabey
Cihazım
Mi 11
Konular
4
cihazımın bootloader kilidini açtım ve anlatıma uyarak twrp kurdum. Çok Teşekkürler.

ancak anlayamadığım bir husus var. twrp ilk açılışında niye salt okunuru seçtik?

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
57
cihazımın bootloader kilidini açtım ve anlatıma uyarak twrp kurdum. Çok Teşekkürler.

ancak anlayamadığım bir husus var. twrp ilk açılışında niye salt okunuru seçtik?
hocam selam sizdemi eu rom veya mirom kurmak icin kilidi açtınız eğer öyleyse sizdende rom önerisi dinlemek isterim

agabey_42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Agabey
Cihazım
Mi 11
Konular
4
hocam selam sizdemi eu rom veya mirom kurmak icin kilidi açtınız eğer öyleyse sizdende rom önerisi dinlemek isterim
evet bootloader kilidini açtım ve biraz önce eu rom yükledim. twrp recovery silinmiş, stock recovery yüklenmiş, tekrar twrp yükleyeceğim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

evet bootloader kilidini açtım ve biraz önce eu rom yükledim. twrp recovery silinmiş, stock recovery yüklenmiş, tekrar twrp yükleyeceğim.

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
57

bu twrpyimi kurdun eu romu kurduysan ilk izlenimlerini merak ediyorum

agabey_42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Agabey
Cihazım
Mi 11
Konular
4
bu twrpyimi kurdun eu romu kurduysan ilk izlenimlerini merak ediyorum
evet buradaki twrp'yi kurdum. eu romu yükledim ama cihaz sürekli twrp ekranına attı. TWRP recovery de iken, wipe menüsünden format data yaptım ve ondan sonra romu tekrar yükledim, cihaz normal açıldı.

EU roma gelince; Miui'nin kendi arama, kişiler ve mesajlar uygulaması var. Google'nin bu uygulamaları çok kötü. Hindistan romunda çok fazla bloattware ve reklam varmış, bunda yok. zaten rom boyutu neredeyse 1 gb daha düşük hindistan romuna göre.

Öneririm.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
evet buradaki twrp'yi kurdum. eu romu yükledim ama cihaz sürekli twrp ekranına attı. TWRP recovery de iken, wipe menüsünden format data yaptım ve ondan sonra romu tekrar yükledim, cihaz normal açıldı.

EU roma gelince; Miui'nin kendi arama, kişiler ve mesajlar uygulaması var. Google'nin bu uygulamaları çok kötü. Hindistan romunda çok fazla bloattware ve reklam varmış, bunda yok. zaten rom boyutu neredeyse 1 gb daha düşük hindistan romuna göre.

Öneririm.
geri bildirim için teşekkürler hocam

agabey_42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Agabey
Cihazım
Mi 11
Konular
4
geri bildirim için teşekkürler hocam
rica ederim. forumun amacı da bilgi, deneyim ve tecrübeyi paylaşmak değilmi zaten hocam.

By.TRabZonLu™ hocam size bir soru sormuştum, sanırım dikkatinizden kaçtı. note 9S cihazıma sizlerin paylaştığı twrp recovery yükledim ve yine sizlerin anlatımı doğrultusunda twrp açılışında salt okunuru seçtim. Ama niçin salt okunuru seçtik bunu anlayamadım. cevap verebilir misiniz? Teşekkürler.

ozzami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
19
Emeğinize sağlık. Benim bir sorum olacak. Twrp yi kurdum. Hatta kurar kurmaz Hindistan romu kurdum. Başarılı oldu. Temiz kurulum için wipe data yapmak istedim ama twrp menuye ses açma+güç tuşu ile giremiyorum. redmi recovery 3.0 çıkıyor karşıma. acaba ben mi yanlış birşey yapıyorum.

ozzami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
19

Öneririm.
Sırf miui arama uygulamaları için hindistan romu yüklemiştim. Eu da aynı uygulamalar var mı?

HD1900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Emeğinize sağlık. Benim bir sorum olacak. Twrp yi kurdum. Hatta kurar kurmaz Hindistan romu kurdum. Başarılı oldu. Temiz kurulum için wipe data yapmak istedim ama twrp menuye ses açma+güç tuşu ile giremiyorum. redmi recovery 3.0 çıkıyor karşıma. acaba ben mi yanlış birşey yapıyorum.
Kalıcı twrp için magisk ya da custom rom kurunuz.

Üst Alt