Rom [ MIUI 12.6 ] MI 9T Pro / K20 Pro Xiaomi.eu Beta Rom

• Konbuyu başlatan Lim0n
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 284
  • Görüntüleme 36K

grslseyfi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gürsel
Cihazım
MI 9T PRO
Meslek
Daire Başkanı Asis
Konular
2
Yeni sürüm mevcut ama bir türlü indirmeyi başaramadım galiba sunucularda sorun var. 21.5.12 güncellemesi.

mayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hanifi
Cihazım
mi 6x
Konular
13
Yeni sürümü kuran, deneyen, tavsiye eden arkadaşım varmı?

rasitkasimoglu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raşit
Cihazım
xiaomi redmi 7
Konular
4
Yeni sürümü kurdum inanın hiç bir extra fark göremedim kanımca

Kamboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veysel
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
24
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi eu ekibi yeni bir etiket yayınlayarak 12.5 in tamamlandığını ve 12.6 nın geliştirilmeye başlandığını söyleyerek ilk beta sürümleri yayınladılar.

Kullanıcı deneyimim olarak 12.5 e göre sistem Android 11 ile daha uyumlu ve 12.5 ten daha hızlı hale getirilmiş.

Rom Kurulum Adımları

Kesinlikle Rom dosyasını hemen telefona atmayın.

1-
Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun ) OrangeFox'' ya da TWRP'' menüsüne girin.
2- Format Data 'yes' yapın.
3- Reboot recovery seçeneğini kullanın.
4- Wipe kısmına gelip Dalvik, Cache, Data, System seçip wipelayın.
5- Ardından indirdiğimiz rom'u flashlayıp kullanabilirsiniz.

Güncelleme Adımları

1-
Güncel eu beta romunu cihazınıza indirin.
2- OrangeFox'' ya da TWRP'' menüsüne girin.
3- İndirdiğiniz eu beta romu seçip flashlayınız
4- Rom yüklenmesi bittikten sonra Art dalvik / cache yapıp Reboot System yapınız.

Root Adımları
Magisk sürümleri
nden dilediğinizi indirip OrangeFox ya da TWRP ekranından flashlayıp ve Reboot System demeniz yeterli.

Sistem
Optimizasyonu - Android Güvenlik Yaması Nisan 2021'e güncellendi [cihazların çoğu]
Düzeltme - Telefon belirli durumlarda yeniden başlatılıyor veya kapanıyor [Mi 9T, Redmi K30, Mi Note 10 / Pro]
Düzeltme - Takvim parmak izi kısayolu eksik [FOD cihazları ]

Uygulama kasası
Düzeltme - Takvim kısayolları düzgün çalışmadı

MIUI +
Yeni - Daha fazla cihaz desteği [Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30, Mi 10 Lite Zoom, Mi 10T Lite, Redmi K40 / Pro / + / Poco F3 / Mi 11i]

Galeri
Yeni - Şimdi belgeler için ekran desenini (ekran hareli) kaldırabilir ve bozulmayı düzeltebilirsiniz [Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 11, POCO F2 Pro]

Gizlilik koruması
Düzeltme - Bir "Parolalar" seçeneğine dokunarak Uygulamanın çökmesine neden oldu

Güncelleyici
Optimizasyon - Küçük UI değişiklikleri
Düzeltme - OTA güncellemesi indirilemedi
MI10S desteği eklendi 24 Nisan 2021'den

itibaren Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Xiaomi CC9e geliştirme sürümünü durduracak.
Sistem
Düzeltme - OTA anahtar isteklerini desteklemeyen cihazlar için "Parmak izi ödemelerinde" "Widevine (L1)" görüntülendi [örn. Mi 9T]
Düzeltme - Artan medya hacmi adım sayısı ile ilgili çeşitli ses sorunları [Medya ses düzeyi adımları şu şekilde geri çevrildi: varsayılan]
Düzeltme - Wi-Fi hız sorunları [Mi 9]

Ekranı kilitle
Düzeltme - Kısayollar paneli, önyüklemeden hemen sonra kilit ekranının üzerini kaplıyordu [Android 11 cihazlar]

Ayarları
Düzeltme - "Uygulamalar" da gereksiz bir "Ana ekran kısayollarını yönet" ayarı gösteriliyordu "ayarlar, boş ekrana neden oluyor
Düzeltme -" Ses ve titreşim "->" Ek ayarlar "içinde, desteklemeyen cihazlar için bile" Ses önyükleme "geçişi gösteriliyordu [ör.Redmi Note 7]

Her zaman açık ekran
Düzeltme - "Karanlıkta yatarken kapat" a dokunduğunda uygulama kilitlendi.

Paket yükleyici
Düzeltme - İzin listesinde ve uygulama ayarlarında Çince logosu gösterildi

Mi Video
Düzeltme - Karanlık modu ve İngilizce sistem dili kullanılırken yanlış uygulama adı

Galeri
Yeni - Ekran çerçevesi desteği [Mi 10S, Mi 11]
Yeni - "Fotoğraflar" sekmesinde hangi fotoğrafları görüntülemek istediğinizi seçebilirsiniz

. 24 Nisan 2021'den itibaren Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Xiaomi CC9e geliştirme sürümünü durduracak.
Sistem
Yeni - Mi 11 Pro / Mi 11 Ultra (iki cihaz için aynı ROM) için Xiaomi.eu ROM
Sabit 5G-ilişkili sorunları - Fix
yapmak veya bazı durumlarda [redmi Not 7] bir çağrı kabul edilemedi - Fix

Temalar
Düzeltme - Varsayılan tema için bazı önizleme görüntüleri eksik

Kamera
Yeni - Canlı kulak içi monitör, kulaklıkları kullanarak kaydedilen sesi izlemenize olanak tanır [seçili cihazlar]

Duvar Kağıtları
Düzeltme - Açık statik "Geometri" duvar kağıdını kullanırken otomatik olarak Karanlık moda geçilemedi bazı cihazlar

Tüm ROM'lar yeniden yüklendi ...
- İlk kurulum çökmesi
düzeltildi - Sabit Gizlilik koruması çökmesi
- Sabit gecikmeler ve ses sorunları (picasso, picasso_48m, vangogh)
- Eksik modern tam ekran hareketleri düzeltildi + Son Kullanılanlar paneli ( ginkgo, laurus, lavender, limon)

SafetyNet Tamam, sadece Magisk Google tarafından engellendi.
Panik yapmayın ve kontrol etmek için bu uygulamayı kullanın
Sistem
Yeni - Ses UI değişiklikleri

Ayarlar
Düzeltme - "Erişim Noktası Adları" erişilemez olabilir
Düzeltme - Gizlilik korumasında birkaç küçük bölümeksik - Kilit ekranı ayarlarında "Duvar Kağıdı Döngüsü eksik''
Düzeltme - "Çift uygulamalar" ve "İkinci boşluk eksik "düşük RAM'li cihazlarda (4 GB veya daha düşük)

İlk kurulum
Düzeltme - İlk kurulum tamamlandığında Hareketler navigasyonu düğmelere döndürüldü

MIUI +
Yeni - Mi 11 Pro / Ultra ve Mi 10 Lite Zoom

Geciken cihazlar:
lavender, violet, crux, star/mars

Bu, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro ve Mi CC9e için son beta güncellemedir. HUZUR İÇİNDE YATSIN
Sistem
Yeni - Xiaomi.eu için haftalık ROM için Mi 11 Lite 5G (renoir)
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Mayıs 2021'e kadar güncellendi [ cihazların çoğu]
Optimizasyon - Widevine L1 desteği geri yüklendi [Redmi Note 8] ve L1 anahtarını yeniden oluşturma imkanı eklendi [Mi 9T / Redmi K20, Redmi K30, Mi CC9 Pro / Mi Note 10 / Pro; Parmak iziyle kilit açma> Parmak izi ödemeleri> Widevine (L1)]

MIUI +
Yeni - Mi 10S ve Mi 10T Lite için destek

Kontrol merkezi
Düzeltme - Yatay modda Kontrol merkezi geçişlerinde kaydırılamadı

Her zaman açık ekran
Düzeltme - Tarih düzgün görüntülenmedi İngilizce, sistem dili olarak ayarlandı

Galeri
Yeni - Yeni fotoğraf filtreleri: Çan, Zencefil, Mango, Yore, Mandalina, Charlotte

Arka ekran
Yeni - Süper güç tasarrufu desteği eklendi [Mi 11 Ultra]

Sonraki MIUI haftalık sürümü 14 Mayıs'ta piyasaya sürülecek

TÜM ROMLAR YENİDEN YÜKLENDİ
Sabit:
* Son aramalarda bir girişe günlüğe dokunulduğunda çökme
.
* Çağrı onayı iletişim kutusu MIUI düzeni yerine AOSP düzenine sahiptir.
* Bir numarayı manuel olarak çevirirken, "Son Aramalar" başlık çubuğu Son Aramalar / Kişiler sekme çubuğunun üzerindedir.
Sistem
Yeni - Redmi K40 / POCO F3 (alioth) için Xiaomi.eu TWRP ROM. TWRP, ROM kurulumundan sonra da devam edecek
Optimizasyon - Widevine L1 anahtarını alma olanağı eklendi (örn. HD çözünürlükte Netflix) [Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Lite Zoom); Parmak iziyle kilit açma> Parmak izi ödemeleri> Widevine (L1)]
Düzeltme - Ekran kaydedici videoları yanlış konuma kaydedildi
Düzeltme - Yüzen bildirimler belirli durumlarda ekranın titremesine neden oluyordu

Ayarlar
Düzeltme - SIM ayarında kilitlenme (resmi sorun, bazı cihazlar)

Takvim
Yeni - Çin ROM'daki uygulama Global olanla değiştirildi
Malesef hala yavas akıcı değil. Optimizasyon problemi var

grslseyfi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gürsel
Cihazım
MI 9T PRO
Meslek
Daire Başkanı Asis
Konular
2
Yeni sürümü kuran, deneyen, tavsiye eden arkadaşım varmı?
Genel olarak iyi son sürümde bildirim geldiğinde ekranda titreeme oluyordu bende oda gitmiş çözülmüş. Çok güzel bir hata girmedim ben. Üstelik ısınma falan da yok yani global stabilden kat be kat iyi. Tavsiye ederim.

Kamboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veysel
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
24
Arkadaşlar romda Chrome ve kamera açılış hızlarını görmeniz için ekran kaydı almam rica edilmiş yeni gördüm ve hemen attım

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba sana özel yazmıyorum yanlış anlama .. bende de aynı şekilde çalışıyor ve bundan çok rahatsız olmama rağmen kimse bundan bahsetmiyor..
Ya arkadaşlar farkında değilmisiniz takılarak çalışıyor akıcı değil asla... geçişler pencere açılış ve kapanışları animasyonları takılarak düşük frame li bir şekilde gerçekleşiyor. gidin miui 12.0 yükleyin ve aradaki farka bakın.. 12 de adeta yağ gibi akarken 12.5 (android11de) takılmalar var ama ne hikmetse kimse bundan bahsetmiyor. bende bunu anlamıyorum

grslseyfi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gürsel
Cihazım
MI 9T PRO
Meslek
Daire Başkanı Asis
Konular
2
Merhaba sana özel yazmıyorum yanlış anlama .. bende de aynı şekilde çalışıyor ve bundan çok rahatsız olmama rağmen kimse bundan bahsetmiyor..
Ya arkadaşlar farkında değilmisiniz takılarak çalışıyor akıcı değil asla... geçişler pencere açılış ve kapanışları animasyonları takılarak düşük frame li bir şekilde gerçekleşiyor. gidin miui 12.0 yükleyin ve aradaki farka bakın.. 12 de adeta yağ gibi akarken 12.5 (android11de) takılmalar var ama ne hikmetse kimse bundan bahsetmiyor. bende bunu anlamıyorum
Hocam ben rahatsız olmuyorum daha doğrusu bende farkedilmeyecek kadar az. Buda stabil sürüm değil beta sonuçta onu göz önünde bulundurarak çok umursamıyorum. Beta bir romun stabile yakın bir şekilde performans vermesi bazı hataları görmeme engel oluyor. Yani ben açıkçası memnunum. Öyle ahim şahım bir sorunu yok. Beta bir rom çok görmemek lazım. Aşağı yukarı bütün romlari denedim bana göre güzel yani ben beğendim. Dört dörtlük değil ama genel olarak güzel ben beğendim. Aşırı takıntılı biri değilim.

erdemmm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi eu ekibi yeni bir etiket yayınlayarak 12.5 in tamamlandığını ve 12.6 nın geliştirilmeye başlandığını söyleyerek ilk beta sürümleri yayınladılar.

Kullanıcı deneyimim olarak 12.5 e göre sistem Android 11 ile daha uyumlu ve 12.5 ten daha hızlı hale getirilmiş.

Rom Kurulum Adımları

Kesinlikle Rom dosyasını hemen telefona atmayın.

1-
Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun ) OrangeFox'' ya da TWRP'' menüsüne girin.
2- Format Data 'yes' yapın.
3- Reboot recovery seçeneğini kullanın.
4- Wipe kısmına gelip Dalvik, Cache, Data, System seçip wipelayın.
5- Ardından indirdiğimiz rom'u flashlayıp kullanabilirsiniz.

Güncelleme Adımları

1-
Güncel eu beta romunu cihazınıza indirin.
2- OrangeFox'' ya da TWRP'' menüsüne girin.
3- İndirdiğiniz eu beta romu seçip flashlayınız
4- Rom yüklenmesi bittikten sonra Art dalvik / cache yapıp Reboot System yapınız.

Root Adımları
Magisk sürümleri
nden dilediğinizi indirip OrangeFox ya da TWRP ekranından flashlayıp ve Reboot System demeniz yeterli.

Sistem
Optimizasyonu - Android Güvenlik Yaması Nisan 2021'e güncellendi [cihazların çoğu]
Düzeltme - Telefon belirli durumlarda yeniden başlatılıyor veya kapanıyor [Mi 9T, Redmi K30, Mi Note 10 / Pro]
Düzeltme - Takvim parmak izi kısayolu eksik [FOD cihazları ]

Uygulama kasası
Düzeltme - Takvim kısayolları düzgün çalışmadı

MIUI +
Yeni - Daha fazla cihaz desteği [Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30, Mi 10 Lite Zoom, Mi 10T Lite, Redmi K40 / Pro / + / Poco F3 / Mi 11i]

Galeri
Yeni - Şimdi belgeler için ekran desenini (ekran hareli) kaldırabilir ve bozulmayı düzeltebilirsiniz [Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 11, POCO F2 Pro]

Gizlilik koruması
Düzeltme - Bir "Parolalar" seçeneğine dokunarak Uygulamanın çökmesine neden oldu

Güncelleyici
Optimizasyon - Küçük UI değişiklikleri
Düzeltme - OTA güncellemesi indirilemedi
MI10S desteği eklendi 24 Nisan 2021'den

itibaren Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Xiaomi CC9e geliştirme sürümünü durduracak.
Sistem
Düzeltme - OTA anahtar isteklerini desteklemeyen cihazlar için "Parmak izi ödemelerinde" "Widevine (L1)" görüntülendi [örn. Mi 9T]
Düzeltme - Artan medya hacmi adım sayısı ile ilgili çeşitli ses sorunları [Medya ses düzeyi adımları şu şekilde geri çevrildi: varsayılan]
Düzeltme - Wi-Fi hız sorunları [Mi 9]

Ekranı kilitle
Düzeltme - Kısayollar paneli, önyüklemeden hemen sonra kilit ekranının üzerini kaplıyordu [Android 11 cihazlar]

Ayarları
Düzeltme - "Uygulamalar" da gereksiz bir "Ana ekran kısayollarını yönet" ayarı gösteriliyordu "ayarlar, boş ekrana neden oluyor
Düzeltme -" Ses ve titreşim "->" Ek ayarlar "içinde, desteklemeyen cihazlar için bile" Ses önyükleme "geçişi gösteriliyordu [ör.Redmi Note 7]

Her zaman açık ekran
Düzeltme - "Karanlıkta yatarken kapat" a dokunduğunda uygulama kilitlendi.

Paket yükleyici
Düzeltme - İzin listesinde ve uygulama ayarlarında Çince logosu gösterildi

Mi Video
Düzeltme - Karanlık modu ve İngilizce sistem dili kullanılırken yanlış uygulama adı

Galeri
Yeni - Ekran çerçevesi desteği [Mi 10S, Mi 11]
Yeni - "Fotoğraflar" sekmesinde hangi fotoğrafları görüntülemek istediğinizi seçebilirsiniz

. 24 Nisan 2021'den itibaren Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Xiaomi CC9e geliştirme sürümünü durduracak.
Sistem
Yeni - Mi 11 Pro / Mi 11 Ultra (iki cihaz için aynı ROM) için Xiaomi.eu ROM
Sabit 5G-ilişkili sorunları - Fix
yapmak veya bazı durumlarda [redmi Not 7] bir çağrı kabul edilemedi - Fix

Temalar
Düzeltme - Varsayılan tema için bazı önizleme görüntüleri eksik

Kamera
Yeni - Canlı kulak içi monitör, kulaklıkları kullanarak kaydedilen sesi izlemenize olanak tanır [seçili cihazlar]

Duvar Kağıtları
Düzeltme - Açık statik "Geometri" duvar kağıdını kullanırken otomatik olarak Karanlık moda geçilemedi bazı cihazlar

Tüm ROM'lar yeniden yüklendi ...
- İlk kurulum çökmesi
düzeltildi - Sabit Gizlilik koruması çökmesi
- Sabit gecikmeler ve ses sorunları (picasso, picasso_48m, vangogh)
- Eksik modern tam ekran hareketleri düzeltildi + Son Kullanılanlar paneli ( ginkgo, laurus, lavender, limon)

SafetyNet Tamam, sadece Magisk Google tarafından engellendi.
Panik yapmayın ve kontrol etmek için bu uygulamayı kullanın
Sistem
Yeni - Ses UI değişiklikleri

Ayarlar
Düzeltme - "Erişim Noktası Adları" erişilemez olabilir
Düzeltme - Gizlilik korumasında birkaç küçük bölümeksik - Kilit ekranı ayarlarında "Duvar Kağıdı Döngüsü eksik''
Düzeltme - "Çift uygulamalar" ve "İkinci boşluk eksik "düşük RAM'li cihazlarda (4 GB veya daha düşük)

İlk kurulum
Düzeltme - İlk kurulum tamamlandığında Hareketler navigasyonu düğmelere döndürüldü

MIUI +
Yeni - Mi 11 Pro / Ultra ve Mi 10 Lite Zoom

Geciken cihazlar:
lavender, violet, crux, star/mars

Bu, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro ve Mi CC9e için son beta güncellemedir. HUZUR İÇİNDE YATSIN
Sistem
Yeni - Xiaomi.eu için haftalık ROM için Mi 11 Lite 5G (renoir)
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Mayıs 2021'e kadar güncellendi [ cihazların çoğu]
Optimizasyon - Widevine L1 desteği geri yüklendi [Redmi Note 8] ve L1 anahtarını yeniden oluşturma imkanı eklendi [Mi 9T / Redmi K20, Redmi K30, Mi CC9 Pro / Mi Note 10 / Pro; Parmak iziyle kilit açma> Parmak izi ödemeleri> Widevine (L1)]

MIUI +
Yeni - Mi 10S ve Mi 10T Lite için destek

Kontrol merkezi
Düzeltme - Yatay modda Kontrol merkezi geçişlerinde kaydırılamadı

Her zaman açık ekran
Düzeltme - Tarih düzgün görüntülenmedi İngilizce, sistem dili olarak ayarlandı

Galeri
Yeni - Yeni fotoğraf filtreleri: Çan, Zencefil, Mango, Yore, Mandalina, Charlotte

Arka ekran
Yeni - Süper güç tasarrufu desteği eklendi [Mi 11 Ultra]

Sonraki MIUI haftalık sürümü 14 Mayıs'ta piyasaya sürülecek

TÜM ROMLAR YENİDEN YÜKLENDİ
Sabit:
* Son aramalarda bir girişe günlüğe dokunulduğunda çökme
.
* Çağrı onayı iletişim kutusu MIUI düzeni yerine AOSP düzenine sahiptir.
* Bir numarayı manuel olarak çevirirken, "Son Aramalar" başlık çubuğu Son Aramalar / Kişiler sekme çubuğunun üzerindedir.
Sistem
Yeni - Redmi K40 / POCO F3 (alioth) için Xiaomi.eu TWRP ROM. TWRP, ROM kurulumundan sonra da devam edecek
Optimizasyon - Widevine L1 anahtarını alma olanağı eklendi (örn. HD çözünürlükte Netflix) [Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Lite Zoom); Parmak iziyle kilit açma> Parmak izi ödemeleri> Widevine (L1)]
Düzeltme - Ekran kaydedici videoları yanlış konuma kaydedildi
Düzeltme - Yüzen bildirimler belirli durumlarda ekranın titremesine neden oluyordu

Ayarlar
Düzeltme - SIM ayarında kilitlenme (resmi sorun, bazı cihazlar)

Takvim
Yeni - Çin ROM'daki uygulama Global olanla değiştirildi
12,0,5 ten buna gecerken dalvik cash, system,cash yapsak--data yı silmesek bilgilerimiz kalır mı

grslseyfi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gürsel
Cihazım
MI 9T PRO
Meslek
Daire Başkanı Asis
Konular
2
Twrp den full yedek alıp deneyebilirsiniz. Denemekte fayda var. Sağlıklı çalışmayacağını düşünüyorum.
12,0,5 ten buna gecerken dalvik cash, system,cash yapsak--data yı silmesek bilgilerimiz kalır mı

Üst Alt