MIUI 12.5 MIUI 12.5 | KURTOGLU- Special Edition | Kendi Custom Romum | Redmi Note 9 Pro JOYEUSE Özel | Videolu Detaylı Açıklama Yer Almaktadır

mirany

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miran
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Deneme Yapılan Cihaz : Xiaomi Redmi Note 9 Pro ( Joyeuse )
Android sürümü : 10 Q
Yapım Tarihi : 24/07/2021

Herkese merhabalar, uzunca bir sürenin ardından sonunda kendi içeriğimi üretmeye başladım. Romu sizlere paylaşmadan önce, kendi telegram kanalımda test etmeleri amacıyla rom dosyasını üç gün önce paylaştım. Yükleyen kişiler tarafından kötü bir geri dönüş gelmedi. Rom hakkında hata mesajı veya bug gibi vs. geri dönüşler olmadı.

MIUI 12.5 tabanlı stabil olarak Xiaomi tarafından herhangi bir rom paylaşılmadı. Port rom olmasına rağmen, tamamen stabil şekilde çalışır bir hale getirdim. Açıkçası ben yapmış olduğum romu port olarak görmüyorum. Abartıyorum gibi düşünebilirsiniz ama bu konuyu paylaşmadan önce Beta sürüm olarak yayınladığım KURTOGLU- v2.1' i kullananlar bana hak verecektir. Sorunsuz ve kusursuz bir içerik çıkarmaya çalıştım ve yaptığımıda düşünüyorum. Daha önceki paylaşmış olduğum Beta romda da hata mesajı veya bug ile ilgili geri dönüşler yer almamaktadır.

Bu rom içerisinde genel olarak kendi içeriklerim ve kendi özelleştirmelerim yer almaktadır. Çok fazla emek harcadım ve sonunda güzel bir iş ortaya koyduğumu düşünüyorum.
Yapıcı eleştirelere açığım. Rom içerisinde hata veya bug vs. görürseniz lütfen benimle paylaşın. Sizin yapacağınız geri dönüşler benim için çok önemli.

ÖNEMLİ : Rom sadece Redmi Note 9 Pro Joyeuse cihazlar içindir. Lütfen temiz kurulum yapınız. Videoyu izleyiniz. Aradığınız çoğu cevap, videoda yer almaktadır.!

Herkese merhaba.
Size kötü bir haberim var. Telefonum kırıldığı için artık yazılım ve rom yapamıyorum. Çünkü bir romu sizinle sorunsuz bir şekilde paylaşmam gerekiyor. Kamera ve birçok parçası hasarlı olduğu için tamir ücreti 1500 - 1600 TL civarında. Şu anda yeni bir telefon alacak veya tamirat işlemlerini yaptırak param olmadığı için size hizmet veremeyeceğim. Bu son içeriğim olacaktır. Bunu söylediğim için üzgünüm. Yardımcı olmak veya destek olmak isteyenler varsa özelden benimle iletişime geçebilirler.

KURTOGLU- Special Edition Rom İndirme Linki :

Özellikler :
  • MIUI 12.5 - Android 10 Q
  • Sistem tamamen R / W edilmiştir.
  • Sistem rootlu(magisk yüklü) şekilde gelmektedir.
  • Sistem uygulamaları güncellenmiştir.
  • Kernel değiştirilmiştir. (Yuki Kernel kullanılmaktadır.)
  • MIUI 13 Dosya Yöneticisi kullanılmaktadır.
  • 11 adet premium tema eklenmiştir.
  • Batarya performansı için düzenlemeler yapılmıştır.
  • Default ikonlar ve simgeler kullanılmaktadır.
  • Vurgu renkleri eklenmiştir. (Ayarlar / Ek Ayarlar / Geliştirici Seçenekleri / Vurgu Rengi)
  • Ses barı renkleri eklenmiştir. Vurgu rengini değiştirdiğiniz zaman, ses barının rengide otomatikman değişmektedir. (Ayarlar / Ek Ayarlar / Geliştirici Seçenekleri / Vurgu Rengi)
  • Bildirim çubuğu değiştirilmiştir. Renklendirme ve şekillerinde değişiklik yapılmıştır.
  • Sistemde yer alan bildirim simgeleri değiştirilmiştir.
  • Reklam engelleme dosyası sistemden tamamen kaldırılmıştır.
  • Ekran Kaydetme Uygulaması yeni sürüm ile değiştirilmiştir. 60 Fps ve 100 Mbps kayıt alınabilir haldedir.
  • Gereksiz sistem uygulamaları kaldırılmıştır.
  • Kontrol merkezi yeniden düzenlenmiştir. (Mobil Veri Kullanım Ekranı / Adımlar / Ekran Süresi)
  • Ayarlar bölümündeki simgeler değiştirilmiştir.
  • Açılış logosu değiştirilmiştir. (Ekte yer almaktadır.)
  • Açılış sesi değiştirilmiştir. (Ekte yer almaktadır.)
  • Cihazım bölümü yeniden tasarlanmıştır.
  • Sistem güvenlik güncellemesi yüklendi. (06/01/2021)
  • Süper Duvar Kağıtları eklenmiştir. (Ayarlar / Duvar kağıdı & kişiselleştirme / Duvar kağıdı bölümünde yer almaktadır.)
  • Şarj süresi iyileştirilmiştir.
  • Şarj süresi batarya ömrünüzle de alakalıdır ve %100 şarj sonrası kullanım yapıp değerlendirme yapınız.
  • Sistem performansı arttırıldı.
  • Vendor yeniden tasarlanmıştır. (Kendi Vendorumu kullanmaktayım.)
  • NFC çalışmaktadır.
  • AOD (Her zaman açık ekran) sistemde yüklü olarak gelmektedir ve çalışmaktadır.
  • Dolby ve ses modülleri artık kullanılabilir hale getirilmiştir. İstediğiniz Dolby ve diğer ses modülünü kullanabilirsiniz.
  • Pubg veya Call of Duty gibi oyunlardan atma sorunu yoktur.
  • ve çok daha fazlası...

Önemli Not :

• AOD yi kullanmak için dosyayı yüklemeniz gerekmektedir.
    Link :
  • SafetyNet Fix yapamanız gerekmektedir. Magisk üzerinden yükleyip cihazı yeniden başlatın. Yeni yöntemdir.
    Link :
  • Telefonun şardayken veya oyun oynarken ısınmasını düzeltmek için, dosyayı yüklemeniz gerekmektedir.TWRP üzerinden yükleyip, cihazı yeniden başlatın.
    Link :
  • Volte aktifleştirmek ve volte simgelerini eklemek için magisk modülü. Magisk üzerinden yükleyip cihazı yeniden başlatın.
    Link :

Kullanılacak Uygulamalar :

Temiz Kurulum Aşamaları :

• Romun zip dosyasını OTG Flash belleğe veya SD kartınıza yükleyiniz, indiriniz.
  • OrangeFox üzerinden kurulum yapılmalıdır ve sizlere paylaştığım OrangeFox sürümünü kullanın lütfen. (Eğer bilmiyorsanız üstte verdiğim link üzerinden indirdiğiniz OrangeFox.zip dosyasını TWRP üzerinden Flashlamanız yeterlidir.)
  • TWRP / OrangeFox'a giriyoruz ve Format Data - Yes (Yeniden BAŞLATMAYIN)
  • Wipe - Dalvik Art/Cache/Data/İnternal Storage
  • Flash rom
  • Reboot System
  • Kurulum tamamlandıktan hemen sonra Magisk uygulamasına girip kurun
  • Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Not : Kurulum biraz uzun sürüyor. Panik yapmayınız. Biraz bekledikten sonra kurulum ekranı gelecektir. Eğer cihaz uzun süre açılmazsa temiz kurulum adımlarını tekrar edip Format Data / Yes yazıp Reboot System yapın. Kesinlikle açılır.
(Vendor, Magisk, Kernel, Firmware yüklemenize gerek yoktur. Magisk, Firmware ve Vendor indireceğiniz dosya içerisinde yer almaktadır.)
Düzenlemeler, temalar, eklentiler ve Vendor dosyası içerisinde yer aldığı için dosya boyutu büyüktür.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KURTOGLU- EU Stable Rom İndirme Linki :

KURTOGLU- Basic Edition Rom İndirme Linki :

KURTOGLU- Elite Edition Rom İndirme Linki :

KURTOGLU- Edition Rom İndirme Linki :

Ekran Görüntüleri :

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Hocam elinize , egeminize sağlık.

Bnmde merak ettiğim ( - eğer hala bizimle iseniz : -) )

Bu `` Thermal mod `` mi 9t de de işe yarar mı

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74