MIUI 12.5 Miui 12.5 Closed Beta Rom 21.9.15 Redmi Note 8 Pro - Android 11

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bu güncelleme, büyük ihtimalle alacağımız son güncelleme olacak arkadaşlar. Bırakın da en küçük hata bile çözülsün. :)

Son sürümle beraber cidden çok stabil bir roma dönüştü. Bir kaç güncelleme öncesi whatsapp bildirim sorunu düzelmişti, son güncelleme ile yine bozuldu. Ama cidden telefonu kullanırken zevk alınacak kıvama geldi diyebilirim. Elbette globale dönüşünce ne olur bilemiyorum.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Miui 21.6.9 :

MIUI 12.5 Çin Beta ROM 21.6.9 Değişiklik Listesi

Güncelleme

Sistem:
1. Bazı senaryolarda eksik masaüstü simgeleri sorunu düzeltildi.
2. Takvim simgesinin yanlış görüntülenmesi sorunu düzeltildi.
3. Video araç kutusundaki tanıma BGM'sinin açılamama sorunu düzeltildi.
4. Temayı indirdikten sonra albümde önizleme resminin görüntülenmesi sorunu düzeltildi.
5. Siyah ekranın kilidini açma sorunu düzeltildi.
6. Kilit açma animasyon efektinin anormal olması ve uygulamanın sağdan sola doğru genişlemesi sorunu düzeltildi.
7. Virüs taramasından sonra yaşanan kekemelik sorunu düzeltildi.
8. Uygulamaları açarken/kapatırken ve tam ekran hareketleriyle geçiş yaparken [Redmi K30i 5G] donma sorunu düzeltildi.
9. Parmak izi kilidi açıldıktan sonra sistemin otomatik olarak siyah ekrandan kilit ekranına geçmesi ve kilit ekranı duvar kağıdının masaüstü duvar kağıdı olması sorunu düzeltildi.
10. Sürekli siyah ekran sorunu, parmak izi kilidi açılırken siyah yanıp sönme ve 3. taraf arayüzünde yanlış animasyonlar sorunu düzeltildi.
11. Parmak izi kilidini açma animasyonu titreşiminin ve dokunuşunun doğru olmaması sorunu düzeltildi.
12. Sessiz ve güç tasarrufu modunun simge takma sorunu düzeltildi.
13. "Kişisel Erişim Noktası" ve "Ses" sayfalarına dönerken oluşan bir istisna düzeltildi.
14. Ayar listesine basıldığında oluşan arayüz anormalliği düzeltildi.

Mi Fotoğraf Albümü:
1. Albüm sayfalarında çoklu görünümde gezinme desteği eklendi. Daha fazla içerik görüntülemek için tüm fotoğraflarda, kameralarda, ekran görüntülerinde ve diğer sayfalarda iki parmağınızla yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz.‌‌
2, Beyaz hareket çubuğunun uyarlamasını optimize edildi
3. Ekran görüntülerini optimize etti ve yeniden adlandırmayı desteklendi.
4. Albümün performansını optimize etti, birkaç sorunu düzeltti ve albümü kullanma deneyimini iyileştirildi.

Xiaomi Akıllı Kart:
1. Yeni kartlar ve anahtarlar için yeni kullanıcı kılavuzu sayfası eklendi.
2. Taşıma kartı şarjı anormal olduğunda istemi optimize edildi.
3. Yükleme stilini optimize edin, deneyimi daha pürüzsüz hale getirildi.
4. Bilinen diğer sorun düzeltildi ve genel kararlılık geliştirildi.

Mi Video:
1. Oynatma deneyimi optimize edildi ve bazı hatalar düzeltildi.

Son düzenleme:

telliogullarI

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recovery
Cihazım
note 8 pro
Konular
14
Hocam güncelleme biraz gecikecekmiş android 11 adaptasyon sorunları yüzünden, bir kaç yerde böyle yazılar okudum.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam güncelleme biraz gecikecekmiş android 11 adaptasyon sorunları yüzünden, bir kaç yerde böyle yazılar okudum.

O işin kılıfı bence hocam. Cihaz hiç olmadığı kadar stabil, hızlı ve sorunsuz çalışıyor. He derlerse ki başka dil eklenince bozuluyor bilemeyeceğim. Morelocale2 ile bir çok yer Türkçe ye çevrildi. Gapps paketi ile google servisleri entegre edildi. Cihazda hiç bir sorun yaşamıyorum. ( Bazı sürümlerde whatpsapp bildirim sorunu hariç) Aksine dediğim gibi hiç olmadığı kadar çok iyi. Global sürüme çevirince, için 50 tane gereksiz uygulama ile dolduruyorlar ve saçma sapan zoraki servisler ekliyorlardır belki de. Ekledikleri uygulamalar ile sistemi çöpe çevirecekler yine doh~~

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

telliogullarI

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recovery
Cihazım
note 8 pro
Konular
14
O işin kılıfı bence hocam. Cihaz hiç olmadığı kadar stabil, hızlı ve sorunsuz çalışıyor. He derlerse ki başka dil eklenince bozuluyor bilemeyeceğim. Morelocale2 ile bir çok yer Türkçe ye çevrildi. Gapps paketi ile google servisleri entegre edildi. Cihazda hiç bir sorun yaşamıyorum. ( Bazı sürümlerde whatpsapp bildirim sorunu hariç) Aksine dediğim gibi hiç olmadığı kadar çok iyi. Global sürüme çevirince, için 50 tane gereksiz uygulama ile dolduruyorlar ve saçma sapan zoraki servisler ekliyorlardır belki de. Ekledikleri uygulamalar ile sistemi çöpe çevirecekler yine doh~~

Hocam canınızı sıkmayın miu 12.5 globale ve diğer bölgelere özel çıksın biz ona göre en uygununu seçeriz, yeterki çıkarsınlar çok zaman geçmeden önce 5 aydır beta da artık stabil gelsin bir zahmet.

kurtkuzu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökmen ÇELİK
Cihazım
Redmi NOTE 8 PR
Konular
12

Hayırlı günler kısmet olursa bugün bu romu son güncellemeyi kurmayı düşünüyorum anlattığınıza göre baya stabil ve memnunsunuz whatsapp bildirim sıkıntısı demişsiniz aynı problem son güncellemede de devam ediyor mu

palamut murat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
6
Hayırlı günler kısmet olursa bugün bu romu son güncellemeyi kurmayı düşünüyorum anlattığınıza göre baya stabil ve memnunsunuz whatsapp bildirim sıkıntısı demişsiniz aynı problem son güncellemede de devam ediyor mu
şuan son sürümdeyim hocam bildirim olayı biraz garip bende bazen geliyor bazen gelmiyor anlayamadım tam

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
şuan son sürümdeyim hocam bildirim olayı biraz garip bende bazen geliyor bazen gelmiyor anlayamadım tam

Murat hocamın da dediği gibi, bazen düşüyor bazense programı açınca toplu geliyor. Sanırım Android 11 kuralları yüzünden. Normalde whatsapp için tüm izinleri sonuna kadar verdim. Pil korumayı komple kapattım. Akıllı senaryoyu kapattım. Hatta uygulamayı arka planda kapanmasın diye tikledim. Yine aynı :D

kurtkuzu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökmen ÇELİK
Cihazım
Redmi NOTE 8 PR
Konular
12
Murat hocamın da dediği gibi, bazen düşüyor bazense programı açınca toplu geliyor. Sanırım Android 11 kuralları yüzünden. Normalde whatsapp için tüm izinleri sonuna kadar verdim. Pil korumayı komple kapattım. Akıllı senaryoyu kapattım. Hatta uygulamayı arka planda kapanmasın diye tikledim. Yine aynı :D
Bir sürüm daha bekleyeyim o zaman angel~~

Üst Alt