Yardım MIUI 12.5.1 TWRP Root Sıkıntıları

Goro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
RedmiNote8Pro
Konular
13
Merhabalar. Benim 3 saat öncesine kadar cihazımda Magisk ve Root yüklüydü. Gayette güzel çalışıyordu ama ben cihazıma Dolby Atmos indirmeye çalışırken telefonum bir şekilde Magisk'i sildi ve rootu kaldırdı. Telefonumu resetlemek istemiyorum. Eğer format atmak çok gerekiyorsa tabiki atarım ama tüm dosyalarımı nasıl yedeklerim bilmiyorum. Bu forumdaki bütün başlıklara (nerdeyse) baktım ama TWRP de takılıyorum. Şifre istiyor. Recovery moda girmiyor falan kaldım böyle. Biri yardımcı olursa çok ama çok sevinirim.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Telefon durduk yere Magisk'i silmez. Siz Magisk'e girdiğinizde yanlışlıkla kaldırmayı tıklamış olabilirsiniz. TWRP'ye girdiğinizde sizden istenen şifre telefonun ekran kilidindeki şifre. Girerseniz içeriğe erişirsiniz. Bilgisayara bağlayıp dosyalarınızı alabilirsiniz sonrasında.

Goro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
RedmiNote8Pro
Konular
13
Telefon durduk yere Magisk'i silmez. Siz Magisk'e girdiğinizde yanlışlıkla kaldırmayı tıklamış olabilirsiniz. TWRP'ye girdiğinizde sizden istenen şifre telefonun ekran kilidindeki şifre. Girerseniz içeriğe erişirsiniz. Bilgisayara bağlayıp dosyalarınızı alabilirsiniz sonrasında.
Ya bence de silmez ama gerçekten her zaman yaptığım klasik işlemi yaptım. Modüllerimi indirip yeniden başlattım telefonu. Ama sonrasında Magisk ve root gitmişti. Ekran kilidimi de TWRP'ye yazmayı denedim ama hata verdi.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ya bence de silmez ama gerçekten her zaman yaptığım klasik işlemi yaptım. Modüllerimi indirip yeniden başlattım telefonu. Ama sonrasında Magisk ve root gitmişti. Ekran kilidimi de TWRP'ye yazmayı denedim ama hata verdi.
Hatanın görüntüsünü atabilir misiniz hocam? Başka bir cihazla çekip atabilirsiniz.

Goro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
RedmiNote8Pro
Konular
13
Hatanın görüntüsünü atabilir misiniz hocam? Başka bir cihazla çekip atabilirsiniz.
Ben şimdi ekran kilidini falan kaldırdım. Rahatlıkla TWRP'ye girdim. Oradan disable vbpatch ve install magisk dedim ama birşey olmadı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Nedense bir türlü root atamadım kaldım böyle

Ekli dosyalar

• IMG_20210827_232841.jpg
    IMG_20210827_232841.jpg
    2,6 MB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20210827_233532.jpg
    IMG_20210827_233532.jpg
    381,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ben şimdi ekran kilidini falan kaldırdım. Rahatlıkla TWRP'ye girdim. Oradan disable vbpatch ve install magisk dedim ama birşey olmadı
TWRP'ye girdiyseniz verilerinizi taşıyıp format data yapın. Ardından Magisk'i TWRP üzerinden siz indirip kurun. Cihaz açılıyorsa direkt açıp alın yedeklerinizi. Bu kadar uğraşmayın, tam bozarsınız şimdi. :)

Goro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
RedmiNote8Pro
Konular
13
TWRP'ye girdiyseniz verilerinizi taşıyıp format data yapın. Ardından Magisk'i TWRP üzerinden siz indirip kurun. Cihaz açılıyorsa direkt açıp alın yedeklerinizi. Bu kadar uğraşmayın, tam bozarsınız şimdi. :)
Ya ama cihazın içinde bayağı veri var ve yedekleyecek yerim yok. Şu TWRP menüsünden root atmayı gösterebilir misiniz? Bi zip dosyasını falan indirip extractlemem gerekiyorsa yaparım.

Fatih33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
1
Magisk 23 .zip dosyasını bulup indirin. Twrp ile yükleyin. Daha sonra telefon açılınca magisk uygulamasının apksını yükleyin. O da mevcut forumda veya kendi sitesinde. Bazen apkyı yüklemiyor manuel yüklemek gerekli

Goro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
RedmiNote8Pro
Konular
13
Magisk 23 .zip dosyasını bulup indirin. Twrp ile yükleyin. Daha sonra telefon açılınca magisk uygulamasının apksını yükleyin. O da mevcut forumda veya kendi sitesinde. Bazen apkyı yüklemiyor manuel yüklemek gerekli
Dediklerinizin aynısını yaptım ama sonuç değişmedi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-28-00-41-16-564_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2021-08-28-00-41-16-564_com.topjohnwu.magisk.jpg
    307,8 KB · Görüntüleme: 24

Goro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
RedmiNote8Pro
Konular
13
Az önce tekrardan bi TWRP'ye girdim ve unrootladım ama advanced menüsğnde hâlâ decrypt user diye bi seçenek çıkıyor. Bastığımda ise user (0) için şifre istiyor ama cihazımın ekran şifresi yok.

Üst Alt