Yardım MIUI 11 Güncellemesinden Sonra Pil Göstergesi ve Batarya Sorunu (Mi 9T)

TurkishGopniK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Herkese merhabalar, cihazımı MIUI 11'e 2 gün önce güncelledim. Bugüne kadar sorun yoktu fakat dün gece telefonumu %35 şarjlıyken bırakıp sabah kalktığımda cihaz kapanmıştı ve şarjı yoktu. Bir miktar şarj edip çektiğimde biraz kullandıktan sonra cihazın şarjının olması gerektiğinden 2-3 kat daha hızlı tükendiğini fark ettim. AccuBattery uygulamasında pil tüketimine baktığımda %1 başına toplam 40 mAh tüketmesi gerekirken %1 başına 25-20 mAh tükettiğini fark ettim.(bugüne kadar toplam tüketim miktarını doğru hesapladı.) Ayrıca şarj ederken cihazın batarya göstergesi olması gerektiğinden 2 kat daha hızlı doluyor. (Cihazın kapalı olup olmaması fark etmiyor) Yeniden başlattığımda ise batarya göstergesi artıyor veya azalıyor.

Lazım olursa diye şu bilgileri de vereyim:

Recovery: TWRP 3.1.1-2 Fixed from 4PDA (bu forumdan indirdim.)

Root:Magisk 20.1

Magisk Modülleri:Viper4Android FX v2.7.1.0, substratum

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Güncelleme sonrası sıfırlamak bence iyi gelir telefonunuza. Ben hep öyle yapıyorum. Benzer bir problem note6pro cihazımda yaşamıştım hızlı sarj düşmesi problemi vardi sifirlamistim düzelmişti. Denemekten zarar gelmez.

Oyla:

TurkishGopniK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Güncelleme sonrası sıfırlamak bence iyi gelir telefonunuza. Ben hep öyle yapıyorum. Benzer bir problem note6pro cihazımda yaşamıştım hızlı sarj düşmesi problemi vardi sifirlamistim düzelmişti. Denemekten zarar gelmez.

Mümkün olduğunca verilerimi sıfırlamamak istiyorum. Sonra toparlaması zor oluyor. Ayrıca bu sorunun tıpa tıp aynısını önceki cihazım Mi A1'de de yaşamıştım telefonun bataryasını değiştirmiştim ama nafile... Telefon en fazla 2 saat dayanıp sarj göstergesi %60 civarlarında rastgele kapanıyordu ve 1 gün boyunca sarjda tutsam bile telefon sarj olmuyordu. Hatta sırf bu yüzden Mi 9T'ye geçtim. Şu anda moralim tepe taklak...

Son düzenleme:
Oyla:

TurkishGopniK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2

Eğer mümkünse Mi Flash ile geri MIUI 10 flashlamak istiyorum. Sizce bir sorun yaşar mıyım? (hard bricklemek gibi)

Oyla:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Eğer mümkünse Mi Flash ile geri MIUI 10 flashlamak istiyorum. Sizce bir sorun yaşar mıyım? (hard bricklemek gibi)

Antirollback var Xiaomi telefonlarda downgrade yaptığınız için buyuk bi ihtimal brick olur.

Oyla:

TurkishGopniK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Antirollback var Xiaomi telefonlarda downgrade yaptığınız için buyuk bi ihtimal brick olur.

Evet aslında AntiRollback var mı demek istemiştim. Birazdan PC'nin başına oturup ADB komutları ile kontrol edeceğim. Sanırsam bazı istisnalı modeller var.(en azından öyle umuyorum)

Son düzenleme:
Oyla:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Evet aslında AntiRollback var mı demek istemiştim. Birazdan PC'nin başına oturup ADB komutları ile kontrol edeceğim. Sanırsam bazı istisnalı modeller var.(en azından öyle umuyorum)

Bazen olabiliyor lakin çoğunda var en doğrusu dediginiz gibi adb komutundan kontrol etmek.
Bence önce bi twrpden format data yapın. Baktiniz yine ayni rom değiştirin.

ADBden bakınca sonucu yazın benimde aklıma düştü, kesin vardır diye düşünüyorum.

Oyla:

Erdalx47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Bende 1 hafta önce mi 9T aldım, aynı sizinki gibi batarya çok hızlı bitiyordu. Format data yaptım düzelmedi. Telefonda mi rom miui 11 vardı. Telefona miui 10 yükledim biraz daha iyi oldu fakat yinede batarya performansı beklediğimden kötüydü. Pil tasarrufunu açıp kullanınca baya faydası oldu. Bugün satıp redmi note 8 aldım. Kafam rahat şimdi.

Oyla:

TurkishGopniK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Bende 1 hafta önce mi 9T aldım, aynı sizinki gibi batarya çok hızlı bitiyordu. Format data yaptım düzelmedi. Telefonda mi rom miui 11 vardı. Telefona miui 10 yükledim biraz daha iyi oldu fakat yinede batarya performansı beklediğimden kötüydü. Pil tasarrufunu açıp kullanınca baya faydası oldu. Bugün satıp redmi note 8 aldım. Kafam rahat şimdi.
Nasıl MIUI 10'a geri dönebilirim? Mümkünse anlatabilir misiniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bazen olabiliyor lakin çoğunda var en doğrusu dediginiz gibi adb komutundan kontrol etmek.
Bence önce bi twrpden format data yapın. Baktiniz yine ayni rom değiştirin.

ADBden bakınca sonucu yazın benimde aklıma düştü, kesin vardır diye düşünüyorum.

Az önce kontrol ettim. Sanırsam sonuç sevindirici : ) Bildiğim üzere sadece sonuç 4 çıkınca AntiRollback oluyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt