Soru MIUI 10'a Geçeceğim (Bazı Sorularım Var)

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
Merhaba arkadaşlar. Forumda yaptığım araştırmalar sonucunda garantili Xiaomi Mi 9T cihazımın sürümünü MIUI 10'a düşürmeye karar verdim. Cihazımın bootloader kilidini 3 gün sonra Mi Unlock uygulamasıyla açacağım. Ve aşağıda belirtmiş olduğum konudaki adımları izleyerek Mi Flash uygulamasıyla MIUI 10'u yüklemeyi düşünüyorum. Fakat kafama takılan bazı sorular var. Yardımcı olursanız sevinirim. Sizin de vermek istediğiniz öneriler varsa lütfen paylaşın.

Rehber - Mi 9 T (Orjinal) Fastboot Rom Yükleme

1- Telefonumun IMEI kaydı ve şu anki MIUI sürümü bu şekilde. MIUI 10 yükleme işleminden sonra IMEI silinir mi?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2- Verilen konuda Mi Flash uygulamasında clear all ve lock seçmemizi önermemiş. Fakat telefonumun garantisi olduğu için bu bootloader kilidini kapatmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? (clear all seçeneğini seçmemiz isteniyor)

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
Anladım sağolun. Büyük ihtimalle sürüm düşüreceğim. Aklıma takılan başka bir şey olursa burdan yazarım.

Oyla:

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28

Oyla:

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
Oyla:

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
Arkadaşlar bugün akşama bootloader kilit açmanın süresi bitiyor. Sizce bootloader kilidini açıp orjinal fastboot rom yüklemeli miyim? Yüklersem eğer bootloader kilidini kapatıp mı yükleyeyim yoksa açık kalsın mı?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arkadaşlar bugün akşama bootloader kilit açmanın süresi bitiyor. Sizce bootloader kilidini açıp orjinal fastboot rom yüklemeli miyim? Yüklersem eğer bootloader kilidini kapatıp mı yükleyeyim yoksa açık kalsın mı?

BL açıp neden orijinal rom yükleniyor anlamadım + açtığınız şeyi neden kapatıyorsunuz ?

Oyla:

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
BL açıp neden orijinal rom yükleniyor anlamadım + açtığınız şeyi neden kapatıyorsunuz ?
Şarj süresinde miui 10 daha iyi bildiğiniz gibi hocam. Bootloader açık olmadan eski miui 10 sürümüne döndürmek mümkün mü telefonu? Bootloaderı da garanti için kapatmak istiyorum anlatabildiysem. Bu konularda pek bilgim yok. Benim istediğim önceden kullandığım miui 10 sürümündeki gibi bir şarj süresi almak.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Şarj süresinde miui 10 daha iyi bildiğiniz gibi hocam. Bootloader açık olmadan eski miui 10 sürümüne döndürmek mümkün mü telefonu? Bootloaderı da garanti için kapatmak istiyorum anlatabildiysem. Bu konularda pek bilgim yok. Benim istediğim önceden kullandığım miui 10 sürümündeki gibi bir şarj süresi almak.

Garantili yazmadığınız için dedim niye kapatıyorsunuz diye....

Miui 10 yükleyip BL kilidini kapatın hocam o zaman aksi takdirde garanti dışı kalır cihazınız.

Oyla:

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
İlk sayfada ana mesajımda bahsettim zaten hocam garantili olduğunu. Sizin de dediğiniz gibi garantim gitmeden telefonu ilk aldığımdaki gibi orjinal miui 10 sürümüne dönmek amacım. Aşağıda eklediğim konudaki adımları izleyerek yükleme yapmayı düşünüyorum. Fakat MiFlash'da "clear all and lock" seçeneği tavsiye edilmiyor rom atılırken. Forumda araştırdığım kadarıyla global romdan global roma geçerken bu seçenek sıkıntı olmuyor deniliyor. Siz ne düşünüyorsunuz hocam?

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
İlk sayfada ana mesajımda bahsettim zaten hocam garantili olduğunu. Sizin de dediğiniz gibi garantim gitmeden telefonu ilk aldığımdaki gibi orjinal miui 10 sürümüne dönmek amacım. Aşağıda eklediğim konudaki adımları izleyerek yükleme yapmayı düşünüyorum. Fakat MiFlash'da "clear all and lock" seçeneği tavsiye edilmiyor rom atılırken. Forumda araştırdığım kadarıyla global romdan global roma geçerken bu seçenek sıkıntı olmuyor deniliyor. Siz ne düşünüyorsunuz hocam?
Hocam buradan IMEI ile sorgulatabilir misiniz? Global mi diyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ona göre size yardımcı olayım.

Oyla:
Üst Alt