İnceleme Miui 10 Redmi Note 5 Cihazlara gelmiştir hayırlı olsun

Özgür gür

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Özgür
Cihazım
RedMi Note 5
Konular
0
Bana güncelleme 2 saat önce geldi.. Yükledim kullanmaya basladim.. Harika olmus.. Xiaomi Redmi Note 5 harika bisey

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Gelişmiş kullanıcılara bazı sorularım oalcaktı cevaplayan olursa sevinirim.
1-Magisk yüklenip safetyNET kontrolcüsünden geçiyor mu?
2-Gcam sorunsuz çalışıyor mu?
3-Miui 10 için spectrum destekli, custom kernel var mı?
4-Batarya performansı nasıl?
5- Ve en önemlisi ADB etkileniyor mu(ADB suan "3" bunu yüklersem 4 olur mu)

Teşekkürler

Dipalarm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Resmi Note5
Konular
5
Size görüş ve önerilerini bildirecek olursam görsel olarak çok iyi olmuş arayüz daha performanslı hale gelmiş ve daha kullanışlı bir biçim almış öteki yandan yüz tanıma gelmiş çok hızlı çalıştığını söyleyebilirim batarya performansı olarak miui 10 un henüz ilk versiyonu kötü olması doğaldır ilerleyen güncellemelerle beraber düzelir işletme modu var ne olduğunu çözemedim çözen arkadaşlar varsa yazarlarsa çok iyi olur animasyonlar daha kaliteli ve stabil bir hale gelmiş benim dikkat ettiğim noktalar bu herkese iyi forumlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu MIUI 10 ile gelen bir şey değil ki
Full screen gestures de uygulamalar arası geçiş (en son uygulamaya geri dönme) yeni gelmiş hocam miui 9 da yoktu

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
MIUI 10 güzel gibi batarya konusunda daha iyi olacak bir miui custom rom harika olur

dagliokkes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ökkeş Dağlı
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
24
Miui 9 -Versiyon 10 yazıyor. Miui 10 değil sanırım gelen güncelleme.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    29,7 KB · Görüntüleme: 58

Peyer8

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi note 5
Konular
6
kamerayı berbat etmişler özellikle de ön kamerayı resmen 1.5 saniye geç hareket ediyor. sizde de öyle mi kamerayı hiç beğenmedim

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dipalarm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Resmi Note5
Konular
5
kamerayı berbat etmişler özellikle de ön kamerayı resmen 1.5 saniye geç hareket ediyor. sizde de öyle mi kamerayı hiç beğenmedim

Bende öyle bir sıkıntı yok

demirhanunlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Demirhan
Cihazım
Mi 6
Konular
14

Arka kameradan biraz daha geç hareket ettiği doğru fakat dediğiniz kadar da değil

kaiser soze

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Konular
11
Redmi Note 5 (4/64 gb) modeli için ilk 2-3 saat içinde gördüğüm değişiklikler;

Önce olumsuz tarafları;

Arkadaşın dediği gibi her iki kamera görüntüsünde de gecikme var. Arka kamera çok sorunlu değil. Ön kamera göreceli olarak daha gecikmeli geliyor ve çok rahatsız edici. Ancak 1,5 saniye kadar değil. Yarım saniyeden az. Henüz bir görüntülü konuşmada falan deneyemedim. Ancak o kısımda sorun olacağını sanmam. Çünkü Messenger uygulamasında fotoğraf göndermeye çalıştığımda her iki kamerada gecikmesiz çalışıyor. Sorun şimdilik stok kamera yazılımından kaynaklı görünüyor. Umuyorum bir küçük update ile çözülür.

Bir diğeri (tam emin olamadım) cüzzi miktarda fazla ram kullanımı var.

Olumlu yönleri daha çok görüntüsü üzerine.
Durum çubuğundaki varsayılan saat, pil ve sinyal gücü simgeleri değişmiş. Kullandığım tema tarafından değiştirilemedi. Belki uyumsuz olduğundandır. Bunun dışında oradaki kısayolların olduğu yer 4x3 düzeninde olup, tema ile alıştığımdan daha az simge sığıyor. Ancak yenilik olarak, basit bir sola kaydırma hareketi ile bildirim alanında tüm kısayolları görebilirsiniz. Bunu olumlu buldum.

Son uygulamalar kısmının görüntüsü ve düzeninde değişiklik var. Önceden tek satır halinde şerit idi ve uygulamalar yukarı kaydırıldığında kapanıyordu. Şimdi 2 sütün halinde dikey sıralı. Kapatmak için yan tarafa kaydırılıyor. Ekranda bir anda daha fazla açık uygulama görünüyor. Bunu beğendim.

Diğer bir güzel tarafı ise (bunu çoğunluğun seveceğini düşünüyorum) ses tuşları kullanıldığında üstte yatay olarak gözüken ses ayarı çizgisi, sağ tarafa düşey bir şekilde tuşların hizasında ve kalınca yerleştirilmiş. Yine sessize alma kısayolu mevcut. Telefonu sağ cepte taşıyıp sağ elle kullananlar için ses kontrollerine erişmenin kolay olacağını düşünüyorum. Ben solak olmadığım halde yıllardır telefonu sol cebimde taşıyıp, yolda falan lazım olduğunda sol elimle kullanırdım. Bu durum benim için sorun teşkil edebilir.

Bunun dışında önemsiz şeyler olarak:
Pil göstergesi seçeneklerinde üst çubuk seçildiğinde artık ekranın üstünde incecik boylu boyunca yeşil çizgi gözüküyor. Mesela %50 şarj için sol üstten ortaya kadar incecik yeşil çizgi gözüküyor.

Ayrıca daha önceden Bildirimler & durum çubuğu ayarlarında operatör ismini değiştirip istediğimizi yazabiliyorduk. Yine yazılabiliyor ancak sadece kilit ekranında gözüküyor.

Şimdilik fark ettiklerim ve aklımda kalanlar bunlar. Görsellerle destekleyebilseydim daha iyi olurdu. Vaktim olmadı. İleride görmeyi beklediğim şey kamera yazılımının düzelmesi ve nispeten önemsiz ama arayüzde istediğim fontu kullanabilmek. (Bunun bir yolu varsa beni bilgilendirin.)

AzizKöpürcük

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Serviste olmayaydı da yüklerdim emme nepcen ;(

Üst Alt