Rehber Miui 10 ( Oreo ) Google Camera

aziztezcan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz Tezcan
Cihazım
Xiomi mi 6
Konular
29
mi6 revolution rom arka kamera çalışmıyor bende

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
Arkadaşlar herkese merhaba.

Hem Global Stable ( Miui 10 ) hem Global Beta ( Miui 10 ) hem de Custom romlarda denediğim Google Camera konusunu sizlerle paylaşmak istedim.
Kamerada hem ön hem de arka kamera başarılı bir şekilde portre modunu uyguluyor.
Stock romlar için kısaca bir iki işlemi belirtmek gerekirse ;
- Cihazınıza magisk ile root yetkisi verin.
- Play store üzerinden " build prop editör " uygulamasını indirin ve " persist.camera.HAL3.enabled=1 " satırını ekledikten sonra kaydederek çıkın.
- Magisk modüllerinden " camera2api enabler " modülünü indirin ve kurun. ( Normalde bu modülün işlevi üstteki satırı eklemek fakat ben miui 9 sürümünde hata aldığım için ikisini de yaptım.)
- Bu işlemleri yaptıktan sonra " " linkinden ilgili apk dosyasını indirerek sorunsuz şekilde kameranızı kullanabilirsiniz.
- Custom romlarda ilk etapta apk dosyasını direk indirip deneyin çünkü halihazırda camera2api desteği aktif olarak geliyor. Eğer herhangi bir hata alırsanız anlattığım adımları uygulayabilirsiniz.
Not : Konu linkinde ek kısmında bir adet dosya paylaşılmış. Ben bildiğim yoldan gittiğim için sizlere de açıklamak istedim fakat xda konusundaki dosyayı trwp üzerinden flash yapıp sonrasında apk dosyasını yükleyip de çalıştırabilirsiniz. İkisi de aynı yola çıkacaktır, umarım güzel anılar biriktireceğiniz günlerde kullanırsınız. İyi forumlar diliyorum.
- Miui 10 kullanmadığım için örnek resim ekleyemiyorum. @hmthvrn rica etsem siz hala kullanıyorsanız örnek teşkil etmesi açısından 2-3 adet fotoğraf paylaşabilir misiniz ?

Hocam build prop editör açılmadı beyaz ekranda kaldı.sonraki adımdan Magisk içinden indir tıklayarak camera2 yazdım aramada çıkan dosya adını tam hatırlamıyorum ama içeriğinde camera 2 api yazılarını gördüm. indir yükle dedim cihaz yeniden başlat dedi evet dedim ancak başlamıyor.Geri dönüş varmıdır

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Hocam build prop editör açılmadı beyaz ekranda kaldı.sonraki adımdan Magisk içinden indir tıklayarak camera2 yazdım aramada çıkan dosya adını tam hatırlamıyorum ama içeriğinde camera 2 api yazılarını gördüm. indir yükle dedim cihaz yeniden başlat dedi evet dedim ancak başlamıyor.Geri dönüş varmıdır
Cihazınız mı açılmıyor? Cihazınızı TWRP'ye alıp pc ye bağlayıp verilerinizi alabilirsiniz sonrasında Full Wipe rom kurabilirsiniz. Veya cihazınız için fastboot veya TWRP rom dosyalarını indirip yerel dosyalarınızı silmeden yani TWRP'den .zip olarak yüklerseniz "wipe internal stroage" seçmeden/silmeden, MiFlash Tool ile fastboot yüklerseniz sağ alttaki "save user data" seçerek yükleme yaparsanız dosyalarınız silinmeden rom kurarsınız. Cihazınız açılır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
Cihazınız mı açılmıyor? Cihazınızı TWRP'ye alıp pc ye bağlayıp verilerinizi alabilirsiniz sonrasında Full Wipe rom kurabilirsiniz. Veya cihazınız için fastboot veya TWRP rom dosyalarını indirip yerel dosyalarınızı silmeden yani TWRP'den .zip olarak yüklerseniz "wipe internal stroage" seçmeden/silmeden, MiFlash Tool ile fastboot yüklerseniz sağ alttaki "save user data" seçerek yükleme yaparsanız dosyalarınız silinmeden rom kurarsınız. Cihazınız açılır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
ewet hocam siyah ekranda kalıyor MI.COM yazıyor uzun süre Daha sonra TWRP menuye dönüyor az önce wipe internal seçmeden system ile birtane daha seçmiştim reebot dedim sonra daha açılmadı siyah ekrandayım bekliyorum.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
ewet hocam siyah ekranda kalıyor MI.COM yazıyor uzun süre Daha sonra TWRP menuye dönüyor az önce wipe internal seçmeden system ile birtane daha seçmiştim reebot dedim sonra daha açılmadı siyah ekrandayım bekliyorum.
tamam hocam açılmasını bekleyin en son mi hesabınız açık kalmıştır muhtemelen cihazı bul özelliği de açık ise this device is locked uyarısı verebilir mi hesabınızın şifresiyle giriş yaparak ilerleyebilirsiniz

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
tamam hocam açılmasını bekleyin en son mi hesabınız açık kalmıştır muhtemelen cihazı bul özelliği de açık ise this device is locked uyarısı verebilir mi hesabınızın şifresiyle giriş yaparak ilerleyebilirsiniz
açılmadı hocam yıne denedım yok elektrıkler gitti üstüne

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
açılmadı hocam yıne denedım yok elektrıkler gitti üstüne
hocam mi flash ile yüklemeyi deneyin alacağınız yedek vs yoksa clean all işaretleyip cihazı fastboot moduna alıp miflashtan fatsboot romunuzu gösterin öyle kurulum yapın. ve bu konu google kamera konusu olduğu için twrp yükleme konusu üzerinden devam edelim. konu dışına çıkıyor çünkü.

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
Google kameraya alternatif şu an ücretsiz mutlaka indirmenizi tavsiye ederim 120fps video çekimi seçeneği dahi var denemeye değer

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wert34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 6
Konular
1