Soru Miui 10 Global stable 10.0.1.0 Bluetooth Ses Sorunu

pebblemaia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
mi6
Konular
10
Arkadaşlar Merhaba 128 gb telefonuma Miui 10 Global stable 10.0.1.0 versiyonunu kurdum ancak aracımın teybinde arada sirada 1 saniyelik felan ses gidiyor atiyorum 3-5 dk da bir birde ses eskiye oranla daha az çıkıyor seat leon 2016 orjinal teybi mi5 de denedim kusurusuz calisiyor çözümünü bilen varmıdır acaba

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Arabada denemedim ama şimdiye kadar kurduğum miui 9 miui 10 da hiç kesinti yada 1sn ara ile ufak kesilme dahil hiç olmadı. Hemen hemen günde 3 saat Bluetooth üzerinden şarkı dinlerim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

HasanFB

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Arkadaşlar aynı sorunu bende bluetooth kulaklıkta yaşıyorum kulaklık başka telefonda bilgisayarda on numara çalışırken benim mi 6 da sesler arada kopuk kopuk geliyor mıuı 10 glaobal karalı yüklü telde sorunu çözen varsa banada anlatabilirmi acaba?

Oyla:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Oldu. Forumda da çözümünü yazmıştım zaten.

Sorun miui ile android 8.1 oreo arasında yaşanan yazılım kaynaklı.

Tek bir çözüm yolu var şu an için.

Android 9 tabanlı bir roma geçmek. Başka hiçbir çözümü yok.

Oyla:

HasanFB

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Oldu. Forumda da çözümünü yazmıştım zaten.

Sorun miui ile android 8.1 oreo arasında yaşanan yazılım kaynaklı.

Tek bir çözüm yolu var şu an için.

Android 9 tabanlı bir roma geçmek. Başka hiçbir çözümü yok.
bende oreo 8.0 var yine aynı sebepten kaynaklanıyor sanırım o zaman andeoid 9 gelene kadar 9.2.2 sürümünü kullancaz mecburen

Oyla:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Sıkıntı aslında iki yönlü;

1. Taraf xiaomi'nin android 8.1 oreo ile miui arasındaki bluetooth yazılımı
2. Belirli yıla ait belirli markaların araçlarının bluetooth cihazı ve yazılımı. Bunlar nedir? Vag grubu araçların 2013-2016 modelleri, (vw, audi, seat, skoda), renault fluence, kia reed, jvc car audio, bmw ve mercedesin birkaç modeli

Xiaomi'nin miui 10 ile birlikte android 8.1'e geçerken bu eski 4.0, 4.1 bluetooth cihazlara yönelik yaptığı yazılım/konfigrasyon uyumsuzluğu var.

Sorun ise android 9 ile tamamen gitmiş durumda. Bende mi 8 var ve android 9 ile artık takılma yaşamıyorum.

Fakat işin kötü tarafı xiaomi bunu düzeltmek için elini dahi kıpırdatmadı. Aylarca resmi forumda en çok görüntülenen, hemen hemen hergün onlarca insanın şikayetini dile getirdiği, modların sorunun farkındayız biraz bekleyin demesine karşın 3 ay boyunca cevap dahi vermediler bundan başka. tamamen android 9 ile kendiliğinden çözüldü sorun.

İnanın sırf sorun giderilsin diye audi almanya'ya mail attım, adamlar xiaomiden daha ilgili çıktı. Sorunu anlamaya ve çözmeye çalıştılar. Dönüş yaptılar. Oysa ne xiaomi genel merkez ne de resmi forumda mesaj attığım yetkili modlar bir kere bile mesaja dönüş yapamadılar.

Oyla:

addall

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenk
Cihazım
redmi note 3
Konular
1
Hayırlı akşamlar. Bende qcy t1pro bluetooth kulaklık var. Daha önce her iki kulaklığı da aynı anda sağlıklı bir şekilde kullanırken bir anda nasıl olduysa telefon sbc özelliğini açtı ve artık kulaklık senkronize çalışmamaya başladı. Ya sağ taraf ya da sadece sol taraf çalışıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Oyla:

muratxq000082

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
0
Bende de mi8 lite var. Android 8.1 miui 10.2. cihaz benim aracin Bluetooth una "aac" olarak bağlanıyor ve tum müzikler agir çekimde çalıyor. Geliştirici seçeneklerinden sbc sectigimde sorun düzeliyor ve bahsedildiği gibi kesilme falan olmuyor. Tek sıkıntı her baglantida girip secmek gerekiyor.

Oyla:
Üst Alt