Soru Miui 10 Global stable 10.0.1.0 Bluetooth Ses Sorunu

pebblemaia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
mi6
Konular
10
Arkadaşlar Merhaba 128 gb telefonuma Miui 10 Global stable 10.0.1.0 versiyonunu kurdum ancak aracımın teybinde arada sirada 1 saniyelik felan ses gidiyor atiyorum 3-5 dk da bir birde ses eskiye oranla daha az çıkıyor seat leon 2016 orjinal teybi mi5 de denedim kusurusuz calisiyor çözümünü bilen varmıdır acaba

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Bende de aynı sorun oluşmuştu farklı bir romda, eşleşmeyi kaldırıp tekrar yaptım düzelmişti. :)

Oyla:

serkandr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mİ6
Konular
1
Evt benim arabada da ayni sorunla karsilastim. En cok canimi sikan bu oldu.

Oyla:

MehmetYesil

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
3
Bende Miui 10 beta yüklü, Bluetooth olayını çok yoğun kullanmama rağmen şimdiye kadar en ufak bir sorun yaşamadım aracımda (Honda Civic Sport).
Beta sürüme geçip birde onu deneyin isterseniz.

Oyla:

ercank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ercan
Cihazım
mi6
Konular
1
Müzik uygulaması olarak spotify kullanıyorum.
Aynı sorun miui 9 dan beri bende de var. miui 10 yükledikten sonrada sorun devam ediyor.
Normalde araçtan inerken bluetooth bağlantısı kesildiği zaman müzik otomatik olarak duruyor, fakat bu saniyelik ses kesilmesi olduğu zamanlarda bluetooth bağlantısı kesildiği zaman spotify telefon hoparlöründen müzik çalmaya devam ediyor.
Bende bu kesintiler sürekli olmuyor. Olduğu zaman da bu şekilde oluyor. Çok değişik bir durum

Oyla:

ozguremek12

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4
Ben de farklı bir Bluetooth sorunu var :D Şarkıya açınca ses telefonu eşleştirdiğim cihazdan değil, telefonun hoparlöründen de değil yalnızca ahizeden geliyor :D Ne yaptıysam çözemedim önerilere açığım.

Oyla:

ercank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ercan
Cihazım
mi6
Konular
1
Cihaz araçta ki teybe "SBC" cihazı olarak bağlanıyor ve tahminimce bu yüzden dolayı seste kesintiler oluyor. Geliştirici seçeneklerinde bunu değiştirme yeri var ama değiştirmeye çalıştığım zaman hiç bir işlem yapmıyor. Bu seçenekleri değiştirmeye çalıştığım zamanda o bahsettiğimiz saniyelik kesintiler oluyor. Burda ki seçenekleri değiştirmenin yöntemini bilen var mı ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-10-06-09-12-05-868_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-10-06-09-12-05-868_com.android.settings.png
    79,9 KB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_2018-10-06-09-20-45-896_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-10-06-09-20-45-896_com.android.settings.png
    164,6 KB · Görüntüleme: 80
  • Screenshot_2018-10-06-09-46-54-745_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-10-06-09-46-54-745_com.android.settings.png
    175,2 KB · Görüntüleme: 70
Oyla:

ChipMChunk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy A710
Konular
3
Ben de 2013 Leon ve 128gb Mi6 ile aynı sorunu yaşıyorum. Bahsettiğiniz geliştirici seçeneklerini ben de kurcaladım. Sıkıntının kaynağı bana göre "uyarlanabilir bit hızı", çünkü bluetooth bağlı ve müzik oynarken bit hızını elle değiştirdiğim zaman aynı kesinti ile karşılaşıyorum. Yerli, yabancı hem Seat forumlarında, hem Xiaomi, hem Android forumlarında 2 haftadır bu soruna çözüm arıyorum ama bulamadım. Aracın bluetooth sürümünü güncelleyip tekrar deneyecektim, fırsat bulamadım.

Oyla:

ercank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ercan
Cihazım
mi6
Konular
1
Ben de 2013 Leon ve 128gb Mi6 ile aynı sorunu yaşıyorum. Bahsettiğiniz geliştirici seçeneklerini ben de kurcaladım. Sıkıntının kaynağı bana göre "uyarlanabilir bit hızı", çünkü bluetooth bağlı ve müzik oynarken bit hızını elle değiştirdiğim zaman aynı kesinti ile karşılaşıyorum. Yerli, yabancı hem Seat forumlarında, hem Xiaomi, hem Android forumlarında 2 haftadır bu soruna çözüm arıyorum ama bulamadım. Aracın bluetooth sürümünü güncelleyip tekrar deneyecektim, fırsat bulamadım.
Bahsettiğiniz geliştirici seçeneklerinde ki bluetoothla ilgili bölümleri, bluetooth açıkkende teybe bağlıykende değiştiremiyorum. Ama bluetooth kapattığım zaman değiştirebiliyorum ve bluetooth açtığım da eski haline geri dönüyor. Dün biraz da ses kodeklerini araştırdım, "SBC" ses kodeği standart veri ve ses aktarımı için yazıyordu. Bizim telefon ayarlarında ki kodekler de aptX, aptX HD ve LDAC kodekleri var ve bu ses kodekleri üst seviye veri ve ses aktarımı yapan kodekler. Bunlardan biri ile bağlantı sağlayabilsek sorun çözülecek diye düşünüyorum. Çünkü miui 9 kullanırken bu bahsettiğim "SBC" kodek yazısı önceki mesajımda ekte paylaştığım bluetooth bağlantı bölümünde bağlı olduğum cihazın yanında yazmıyordu ve bu saniyelik kopma sorunlarım yoktu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bahsettiğiniz "uyarlanabilir bit hızı" bende değişmiyor. Diğer seçenekler olan ses kanal modu, bluetooth ses bitleri, ses örnek hızı ve ses kodlayıcısı yazan bütün seçenekleri değiştirmeye çalıştığım da hem değişmediler hemde seste saniyelik kopma yaşadım.

Oyla:

ercank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ercan
Cihazım
mi6
Konular
1
Global miui 10 da yaşadım bu sorunu, yukarda bir arkadaşın tavsiyesine dayanarak beta miui 10 da yoktur diye betaya geçtim ama maalesef ki sonuç aynıydı. 9.2.2.0 sürümüne geri döndüm ve şuan herhangi bir problem yok.

Oyla:
Üst Alt