Güncelleme Miui 10 Global Beta 8.7.5 Güncellemesi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar selam
Kullandığım cihazın boot kilidini beklemeden açtım, twrp yükledim, magisk ile root yetkisi aldım. 2 sorum olacak.
Miui10 8.7.5 beta yükledim, diğer beta güncellemelerini alırmıyım twrp prob olur mu?
Cihaz açılırken unlocked yazıyor ama miui 10 yükledikten sonra geliştirici ayarlarında kilitli olarak görünüyor hangisi doğrudur??
Teşekkürler..

Merhaba Celaleddin hocam.

Twrp yüklediysen bootloader kilidin açıktır zaten ancak emin olmak için fastboot üzerinden "fastboot oem device-info" komutunu verebilirsin.

Beta güncellemeler OTA üzerinden gelecektir ancak TWRP ve Root olduğu için incremental olan küçük boyutlu rom dosyaları değil full rom olarak gelir. Yüklenirken sorun yaşamamak için OTA destekli bir TWRP kullanabilirsin. Eğer cihazın için varsa Codered hocamın TWRP'lerini kullanmanı tavsiye ederim.

cmadencan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Celaleddin
Cihazım
Redmi5+
Konular
12
Eyvallah Emre hocam biraz araştırayım..

mhmtalicr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Bu guncelleme ile Bluetooth sıkıntılı geldi sanirim mi band 2 var bende bağlantı problemi yasiyorum

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Merhaba Celaleddin hocam.

Twrp yüklediysen bootloader kilidin açıktır zaten ancak emin olmak için fastboot üzerinden "fastboot oem device-info" komutunu verebilirsin.

Beta güncellemeler OTA üzerinden gelecektir ancak TWRP ve Root olduğu için incremental olan küçük boyutlu rom dosyaları değil full rom olarak gelir. Yüklenirken sorun yaşamamak için OTA destekli bir TWRP kullanabilirsin. Eğer cihazın için varsa Codered hocamın TWRP'lerini kullanmanı tavsiye ederim.
fastbootta nasıl verebiliriz hocam bu komutunu.birde cihazda açılışta unlocked yazmıyor geliştirici seçeneklerindede cihaz güvenli yazıyor.Birde redmi 5 plus cihazımda Global Versiyon NEGMIFA İken NEGMIFD oldu neden böyle oldu acaba

s8t9__

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
REDMI NOTE4X
Konular
0
MIUI 10 itibari hala STOK mu CUSTOM mu diye düşünicez mi yahu ???

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Arkadaşlar beta yükleyeceğim ancak telefonun Redmi note 5 mi, note 5 pro mu olduğunu nasıl anlayabiliriz? Bir de uygulamaları ve hesapları yedekleyebileceğimiz bir yöntem var mı?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
fastbootta nasıl verebiliriz hocam bu komutunu.birde cihazda açılışta unlocked yazmıyor geliştirici seçeneklerindede cihaz güvenli yazıyor.Birde redmi 5 plus cihazımda Global Versiyon NEGMIFA İken NEGMIFD oldu neden böyle oldu acaba
Cihazı Fastboot moduna alıp bilgisayara bağlarsınız, cantara hocamızın tırnak içinde yazdığı komutu yazıp enter tuşuna basarsınız. Gelen sonucun ekran görüntüsünü buradan paylaşırsanız yardımcı oluruz.
Sürüm kodunun değişmesi, farklı bir sürüm yüklendiği zaman olur. Demek ki sizin cihaz NEGMIFA'dan NEGMIFD'ye yükseltilmiş.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar beta yükleyeceğim ancak telefonun Redmi note 5 mi, note 5 pro mu olduğunu nasıl anlayabiliriz? Bir de uygulamaları ve hesapları yedekleyebileceğimiz bir yöntem var mı?
MIUI'nin kendi yedekleme yazılımı var. Tek sıkıntısı data yedeğini almıyor. Bunun için en iyi uygulama Titanium Backup'tır.
Her cihazın bir kod adı vardır. Cihazı bilgisayara bağlayıp, "adb shell" komutu verirseniz ekrana cihazın kod adının yazılı olduğu komut penceresi açılır. Oradan bakabilirsiniz.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
MIUI'nin kendi yedekleme yazılımı var. Tek sıkıntısı data yedeğini almıyor. Bunun için en iyi uygulama Titanium Backup'tır.
Her cihazın bir kod adı vardır. Cihazı bilgisayara bağlayıp, "adb shell" komutu verirseniz ekrana cihazın kod adının yazılı olduğu komut penceresi açılır. Oradan bakabilirsiniz.

Teşekkürler sağolun.

Üst Alt