Yardım MIUI 10 Akıllı Pil Uygulaması Hk.

0x90kh4n

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Xioami Redmi 4x
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10.0.1
Telefon Modeli
Redmi 4x
Bootloader Kilidi
Kapalı
Selamlar,

"Ayarlar -> Pil & performans -> Uygulamaları seçin" bölümünde yer alan uygulamaların tamamı "Pil tasarrufu (önerilir)" olacak şekilde ayarlıdır. Bu bölümde özel veya pil tasarrufu olarak işaretlenmiş uygulamalar "pil tasarruf modu" aktif olunca mı işlem görmektedir? (Şarj ikonunun sarı olduğu zaman).

Örneğin WhatsApp uygulamasını bu bölümden arkaplan etkinliklerini kısıtla dememe rağmen arkaplan etkinliklerinin kısıtlanmadığını gördüm. Bildirimler vs. gelmekte. Pil tasarruf modu aktif olunca mı kısıtlanacak?

Diğer bir sorum ise; Twitter uygulamasında bildirimi açık olacak şekilde takip ettiğim kişilerden gelen bildirimlerin atıyorum 10 adet bildirim geliyorsa 2-3 bildirimde bildirim sesi alamıyorum. Pil tasarruf modu kapalı olmasına rağmen uygulamanın pil tasarruf modunda olduğu için böyle davranması ihtimal midir? Gerçi pil tasarrufu (önerilir) olan modda bildirimlerin etkileneceği belirtilmemiş. Arkaplan uygulamalarını kısıtla modunda açıklama olarak anında bildirimler etkilenebilir diyor. Bu tutarsızlık miui kaynaklı mıdır? Yoksa Twitter uygulamasında ki bir problemden mi kaynaklanır?

Son düzenleme:

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
Selamlar,

"Ayarlar -> Pil & performans -> Uygulamaları seçin" bölümünde yer alan uygulamaların tamamı "Pil tasarrufu (önerilir)" olacak şekilde ayarlıdır. Bu bölümde özel veya pil tasarrufu olarak işaretlenmiş uygulamalar "pil tasarruf modu" aktif olunca mı işlem görmektedir? (Şarj ikonunun sarı olduğu zaman).

Örneğin WhatsApp uygulamasını bu bölümden arkaplan etkinliklerini kısıtla dememe rağmen arkaplan etkinliklerinin kısıtlanmadığını gördüm. Bildirimler vs. gelmekte. Pil tasarruf modu aktif olunca mı kısıtlanacak?

Diğer bir sorum ise; Twitter uygulamasında bildirimi açık olacak şekilde takip ettiğim kişilerden gelen bildirimlerin atıyorum 10 adet bildirim geliyorsa 2-3 bildirimde bildirim sesi alamıyorum. Pil tasarruf modu kapalı olmasına rağmen uygulamanın pil tasarruf modunda olduğu için böyle davranması ihtimal midir? Gerçi pil tasarrufu (önerilir) olan modda bildirimlerin etkileneceği belirtilmemiş. Arkaplan uygulamalarını kısıtla modunda açıklama olarak anında bildirimler etkilenebilir diyor. Bu tutarsızlık miui kaynaklı mıdır? Yoksa Twitter uygulamasında ki bir problemden mi kaynaklanır?

pil tasarrufu hakkında kısmında yazılan şu şekildedir: uygulamalar arka planda çalışırken uygulamaların etkinlikleri pil tasarrufu için izlenir. der özetle. yani telefon uygulamalarını takip eder ve ona göre hareket eder. çok kullanıyorsan kapatmaz az kullanıyorsan kapatır ya da uykuya geçirir vb.

whtsapp vb programlardan bildirim almak istemez isen arka plan etkinliklerini kısıtla demen gerekiyor.

ben kendim önemli olan programlarımı yani whatsapp, facebook, facebook messenger vb. sosyal programlarda kısıtlama yok ayarladım. az kullandıklarımda kısıtlama önerilir seçili. önemsiz olanlarda ise kapat seçilidir.

bence twitter kısıtlama yok diye seçerek sorunun cevabını alacağından eminim. orda bir miui tarafında biraçıklama eksik olabilir. deneyebilirsin.

Oyla:
Üst Alt