Rehber Miui 10 8.9.13 Mi6 Google Cam Basit Anlatım.

yorg0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi 6x
Konular
5
Arkadaşlar merhaba,
Telefonum Mi 6 Sürüm Global Beta Miui10 8.9.13
Öncelikle şunu belirteyim ortalama seviye bir android kullanıcısıyım.
Daha önce buraoca2 arkadaşın yardımlarıyla gcam kurmuştum. Kendisine teşekkür ederim.
Gcam için forumda bir çok konu var ama genelde üst seviye kullanıcılara hitap ediyor. Ben işlemleri sırasıyla ve daha basitçe anlatacağım.

Öncelikle Bl klidi açık olması gerekiyor (forumda konusu mevcut)

Sırasıyla;

1. Twrp Kurulacak (forumda konusu var)
Buradan son sürüm twpr yi indirdim ve telefona kurdum. ( Bu mi6 için, siz telefonunuza uygun twrp yi bulmanız gerekiyor).

2. Twrp den çıkmadan magisk twrp üzerinden flaşlanacak. Bunun için önceden bu zipli dosyayı telefonunuza indirmiş olmanız gerekiyor.
Magisk indirdiğim link, son sürüm

3. Daha sonra twrp den reboot yapılarak telefon yeniden başlatılacak. Masa üstüne gelen magisk uygulamasından modül ekleme bölümünden aşağıda vereceğim modül eklenecek.
(tabi bunuda önce telefonunuza indirmiş olmanız gerekiyor) Bu modülü buraoca2 arkadaşın paylaştığı modül.

4. Son olarak aşağıda vereceğim google kamera apk. sı telefona indirilip kurulacak. Bu versiyonu da buraoca2 arkadaş daha önce paylaşmıştı. Sorunsuz çalışıyor.

Gelelim kamera ayarlarına (yine buraoca2 arkadaşın daha önce paylaştığı ayarlar)

Ayarlarina girin. Bsg mod settings in içinde Model: New Pixels yapin
Hdr: High
Portrait: Active

Geri gelin.
Correction of auto-exposure HDR: İncrease Exp To 2.

Sonra Kamera ana ekranina gelin. Komple kapatın Kamerayi, arka plandan da silin. Tekrar Kamera ya girin, Ayarlar Gelişmis de Hdr Gösteri açın. Tekrar Ana Kamera ekranina gelin ve Hdr nin üzerine basip Hdr Gelişmiş i seçin
.

Ben bu şekilde gcam kurabildim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Hocam burada verdiğiniz modülü yükledim, yükledikten bi gün sonra sürekli Java hata sayfası çıkıyo önüme nası bi şeydir bu kurtulamıyorum yardımcı olun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Verdiğim mödül ve gcam silin
Aşağıda verdiğim mödüller ve gcam kurup deneyin

Modüller:

Gcam:
Cihazım mi6x ti dikkat etmeden o modülü yükledim gcam açılıyor açılmasına ama sürekli Java hatası alıyorum o modülü magisk modüller sayfasında göremiyorum, onu nasıl eski ayarlarına döndürürüm yada bu sorun hakkında bilginiz var mı

Ekli dosyalar

• IMG_20200528_005600.jpg
    IMG_20200528_005600.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 1

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Hocam burada verdiğiniz modülü yükledim, yükledikten bi gün sonra sürekli Java hata sayfası çıkıyo önüme nası bi şeydir bu kurtulamıyorum yardımcı olun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazım mi6x ti dikkat etmeden o modülü yükledim gcam açılıyor açılmasına ama sürekli Java hatası alıyorum o modülü magisk modüller sayfasında göremiyorum, onu nasıl eski ayarlarına döndürürüm yada bu sorun hakkında bilginiz var mı
Hocam mi6 için sorunsuz çalışıyordu. Mi6x için uygun modülü bulup yüklemeniz gerekiyor.

yorg0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi 6x
Konular
5
Hocam mi6 için sorunsuz çalışıyordu. Mi6x için uygun modülü bulup yüklemeniz gerekiyor.
Hocam modül dediğinizi nasıl aratçam googleda? Bu benim yüklediğim ne modülü diye geçiyor ne ayarı bu yani?

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular