İnceleme Miui 10.0.1.0 OCAMFH Kararlı incelemesi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Forumda Miui 10 güncellemesiyle alâkalı kafası karışmış bir çok arkadaşımın olduğunu görüyorum. Mi 6 Cihazıma OTA' dan gelen kararlı güncellemeyi yükledim ve 24 saatlik deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Tabii bunlar teknik detaya girmeden daha çok gündelik kullanımla alâkalı olacak...

Artıları: 1.Ön kameraya portre modu gelmiş ki bu hepimizin beklediği bir özellikti. Fotoğraf çekmeye meraklı biri olarak ben çok beğendim. Ön kamerada da sanki hafif bir gelişme yaşanmış gibi.
2. Şarj kullanım süresi artmış. Normal kullanımda beş saatin üzerinde ekran süresi alamazken güncellemeyle birlikte 6 saatlik bir ekran süresi aldım ve şarjım halâ yüzde otuzdaydı.
3. Cihazın şarj süresi de kısalmış. Miui 9.5.8.0 da yüzde 19 dan yüzde yüze ulaşması 85 dk. civarıydı. Miui 10 ile aynı değer 60 dakikada ulaştım.
Not: Güncelleme yapan bazı arkadaşlar cihazın bekleme modunda aşırı şarj yediğini söylüyor. Ben de öyle bir şey olmadı. Akşam 13.00 da telefonu kapattığımda şarjım yüzde 40 tı. Sabah dokuzda açtım halâ yüzde 40. Bayağı hoşuma gitti. Daha önce en az yüzde 7 eksilme oluyordu. )
4. Kilit ekranında bildirim görünmemesi gibi şikâyetler okudum. Ben de bir sorun yoktu ama sorun yaşayanlar için bazı arkadaşlar çözüm üretmiş. Sıkıntısı olanlar buradan konuya bir göz atabilirler: İpucu - Miui10 kilit ekranı bildirimleri (Çözüm)
5. Enterprise diye bir mod gelmiş ama benim gibi normal bir kullanıcının hiç bir işine yaramaz. İlgilenenler için : Soru - Enterprise Mod
6. Sistem sesleri değişmiş. Lâkin benim için pek lüzumlu değil.
7.Parmak okuyucu bayağı hızlanmış. Hatta 9.2.2.0 sürümündeki gibi hızlı diyebilirim ( Bu arada kilit sesi de değişmiş ki o da çok lüzumlu değil.)
8. Arayüz ve ikonlar değişmiş, sanki daha kullanışlı olmuş.
9. Ve en önemlisi... Cihazın hızı inanılmaz şekilde artmış. Mi 6 zaten son derece performanslı bir cihazdı. Fakat miui 10 ile adeta uçuşa geçmiş

Eksileri: 1.Yapay zekâ. ( hepimiz bekliyorduk ama gelmemiş. Nasipse ilerideki güncellemelerde.)
2.Face ID. ( eminim bu özelliği de bekleyen bir çok genç arkadaşımız vardı. Benim gibi belli bir yaşın üstündekiler için pek lüzumlu olmasa da onlar için tam bir hayalkırıklığı olmalı. İleride yeni bir güncelleme ile bu eksiklik giderilir mi bilmem.)

SON CÜMLE.... Ben güncelledim ve son derece memnunum. Severek kullandığım mi 6' ma bir kez daha hayran kaldım. ( Hanım artık telefonunu benden fazla sevmeye başladın demeye başladı.) Darısı güncelleme yapacak arkadaşların başına...

Turtalya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet ÇELİK
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
Çok teşekkürler.

Asilombard

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Asilombard
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Bir de o (9.2.2.0 ) sürümde ki kulaklık ses seviyesini yeniden verseler mükemmel olacak başkanım. Başka bir şey istemiyorum gerçekten istemiyorum. o ses seviyesi nasıl bir etki bıraktıysa kulaklarımda unutamıyorum :)

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Forumda Miui 10 güncellemesiyle alâkalı kafası karışmış bir çok arkadaşımın olduğunu görüyorum. Mi 6 Cihazıma OTA' dan gelen kararlı güncellemeyi yükledim ve 24 saatlik deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Tabii bunlar teknik detaya girmeden daha çok gündelik kullanımla alâkalı olacak...

Artıları: 1.Ön kameraya portre modu gelmiş ki bu hepimizin beklediği bir özellikti. Fotoğraf çekmeye meraklı biri olarak ben çok beğendim. Ön kamerada da sanki hafif bir gelişme yaşanmış gibi.
2. Şarj kullanım süresi artmış. Normal kullanımda beş saatin üzerinde ekran süresi alamazken güncellemeyle birlikte 6 saatlik bir ekran süresi aldım ve şarjım halâ yüzde otuzdaydı.
3. Cihazın şarj süresi de kısalmış. Miui 9.5.8.0 da yüzde 19 dan yüzde yüze ulaşması 85 dk. civarıydı. Miui 10 ile aynı değer 60 dakikada ulaştım.
Not: Güncelleme yapan bazı arkadaşlar cihazın bekleme modunda aşırı şarj yediğini söylüyor. Ben de öyle bir şey olmadı. Akşam 13.00 da telefonu kapattığımda şarjım yüzde 40 tı. Sabah dokuzda açtım halâ yüzde 40. Bayağı hoşuma gitti. Daha önce en az yüzde 7 eksilme oluyordu. )
4. Kilit ekranında bildirim görünmemesi gibi şikâyetler okudum. Ben de bir sorun yoktu ama sorun yaşayanlar için bazı arkadaşlar çözüm üretmiş. Sıkıntısı olanlar buradan konuya bir göz atabilirler: İpucu - Miui10 kilit ekranı bildirimleri (Çözüm)
5. Enterprise diye bir mod gelmiş ama benim gibi normal bir kullanıcının hiç bir işine yaramaz. İlgilenenler için : Soru - Enterprise Mod
6. Sistem sesleri değişmiş. Lâkin benim için pek lüzumlu değil.
7.Parmak okuyucu bayağı hızlanmış. Hatta 9.2.2.0 sürümündeki gibi hızlı diyebilirim ( Bu arada kilit sesi de değişmiş ki o da çok lüzumlu değil.)
8. Arayüz ve ikonlar değişmiş, sanki daha kullanışlı olmuş.
9. Ve en önemlisi... Cihazın hızı inanılmaz şekilde artmış. Mi 6 zaten son derece performanslı bir cihazdı. Fakat miui 10 ile adeta uçuşa geçmiş

Eksileri: 1.Yapay zekâ. ( hepimiz bekliyorduk ama gelmemiş. Nasipse ilerideki güncellemelerde.)
2.Face ID. ( eminim bu özelliği de bekleyen bir çok genç arkadaşımız vardı. Benim gibi belli bir yaşın üstündekiler için pek lüzumlu olmasa da onlar için tam bir hayalkırıklığı olmalı. İleride yeni bir güncelleme ile bu eksiklik giderilir mi bilmem.)

SON CÜMLE.... Ben güncelledim ve son derece memnunum. Severek kullandığım mi 6' ma bir kez daha hayran kaldım. ( Hanım artık telefonunu benden fazla sevmeye başladın demeye başladı.) Darısı güncelleme yapacak arkadaşların başına...
Güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık.
Yalnız, Miui 10 güncellemesi ve tabi Beta sürümüde modellere göre kararlılık ve performans yönünden modellere göre değişebiliyor.
En azından bendeki mi mix 2 de sizin yazdıklarınız gibi, çok memnunum.

Sorunlardan bazılarının da kullanıcı hatasından kaynaklı olabileceğine inanıyorum.
Ancak, en azından bir kaç modelde çok iyi denilebilecek halde olması yakın zamanda sorun yaşanan modellerin de aynı düzeye gelebileceğini işaret ediyor.

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Güncelleyen arkadaşlar temaların uygun olmamasından yakınıyorlardı sizler bu sorunu yaşadınızmı acaba ..
Ben cihazı aldığımdan beri elegance pro temasını severek kullanıyorum ve yazı tipini miui theme editör kullanarak rosemary ye çevirdim aynı şekilde bu sürümdede bu ayarları yapmak isterim fakat güncellemeden güncellemeye miui theme editör çalışmayabiliyor buda benim için önemli bir nokta olduğundan henüz yeni sürüme geçiş yapmadım deneyen arkadaşlar varsa bu sürümde miui theme editörün çalışıp çalışmadığını ve elegance pro temasınının uygulanmasında sıkıntı olup olmadığını söylebilirlerse sevinirim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mabel2000

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Akın
Cihazım
Mi6
Konular
0
Merhaba. Benim mi6 telefon daha önce 1,5 saatte şarj oluyordu. Miui 10 güncellemesinden sonra 8 saat şarjda kalmasına rağmen %99 da. Aynı sorunla karşılaşan var mı? Nasıl çözülebilir?

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Hocam bazı arkadaşlar 9.5.8.0 da da bu sorunla karşılaşmıştı sebebi tam olarak belli değil fakat güncelleme sırasında yazılımsal sorunlar ortaya çıkmasından kaynaklı diye tahmin ediliyor bl kilidiniz açıksa temiz kurulum yapmanızı öneririm
Merhaba. Benim mi6 telefon daha önce 1,5 saatte şarj oluyordu. Miui 10 güncellemesinden sonra 8 saat şarjda kalmasına rağmen %99 da. Aynı sorunla karşılaşan var mı? Nasıl çözülebilir?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt