Yardım Miroom'dan Revos'a Geçişte Sorun

nadir0335

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nadir Kirkit
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Merhaba arkadaşlar. Çok kez eu miroom yükledim fakat miroomdan revosa geçmek istedim. Format data yapıp ardından 4 wipe ve revos zip dosyasını kurdum fakat sistemi yeniden başlat dediğim zaman telefon açılır gibi olup yeniden başlıyor ve direkt twrpye atıp telefona attığım zip dosyasını da silmiş oluyor. Neden oluyor anlamadım yardımcı olur musunuz acaba?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Merhaba arkadaşlar. Çok kez eu miroom yükledim fakat miroomdan revosa geçmek istedim. Format data yapıp ardından 4 wipe ve revos zip dosyasını kurdum fakat sistemi yeniden başlat dediğim zaman telefon açılır gibi olup yeniden başlıyor ve direkt twrpye atıp telefona attığım zip dosyasını da silmiş oluyor. Neden oluyor anlamadım yardımcı olur musunuz acaba?

4 wipe de dahili hafıza silinmez. Twrp sürümü değiştirin...

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

nadir0335

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nadir Kirkit
Cihazım
Mi 9
Konular
28

Format data yapıyorum zaten. Format datadan sonra 4 wipe yapıp kurun demişlerdi. Wipe yapmasam da format datadan sonra direkt kuruyorum ama olmuyor?

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Twrp sürüm değiştirin çözümünüz yazılmış bir önce ki mesajda, sürüm değiştirip rom yükleyin sorun olmayacaktır

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
Direk twrp atmasının nedeni dm verity ve forceEncypt disable konumuna getirmemendir.Telefonunun modeli neyse internete modelini yazıp yanına disable dm verity_forceEncypt indir ör: redmi note8 disable_dm verity_force encrypt indir yazıp uygun olan dosyayı indiriyorsunuz sonra sd card atıyorsunuz format data yapıp wipe işlemini yaptıktan sonra istediğin romu yükle ardından indirdiğin dosyayı flashla ve yeniden başlat tamamdır.

Erdalx47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Bende miroom'dan revOs'a geçerken aynı sorunu yaşadım. Romu kurmadan 4wipe yaptım, yeni romu kurduktan sonra format data yaptım, sorunsuz açıldı. Bende twrp yerine Orange fox recovery yüklü. Telefon redmi note 8.

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
Bende miroom'dan revOs'a geçerken aynı sorunu yaşadım. Romu kurmadan 4wipe yaptım, yeni romu kurduktan sonra format data yaptım, sorunsuz açıldı. Bende twrp yerine Orange fox recovery yüklü. Telefon redmi note 8.
orange fox twrp gore daha stabil bana göre benimde redmi note 8 twrp yüklü iken rom kurduğumda beni twrp geri atıyordu bahsettiğim dosyayı indirip rom kurup flashlıyodum oluyordu ama orange fox hata falan yok her rom sorunsuz kuruyor.

nadir0335

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nadir Kirkit
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Şuan kurdum hata pil ve perfomans sürekli durduruldu hatası veriyor. Bir de miroomda ayarlar kısmından yedekleri almıştım. Revosta şuan kurma yeri yok. Yedek gözüküyor fakat tıkladığımda sadece silme gözüküyor.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Daha sonrasında format data yaptığınız için silinmesi çok normal hocam.Cihaz bootloop a takılmış,cihazın forumda konusunda mutlaka bu bootloop olaylarının açıklandığı bir yer vardır kendi cihazınız için

nadir0335

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nadir Kirkit
Cihazım
Mi 9
Konular
28

Şuan sadece pil ve performans durduruldu hatası alıyorum hocam aradım forumda fakat bulamadım. Verilerini temizledim hala devam ediyor. Bir bilginiz var mıdır acaba?

Üst Alt