Mod MiRoom'a Viper4Android Kurulum Rehberi

AbdulSametErkek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdul Samet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
10
Herkese merhaba,

Bayağı bir zamandır ViPER4AndroidFX'i MiRoom'da çalıştırmaya çalışıyordum. Forumdaki ve internetteki bütün methodları denemiş başaramamıştım ta ki bu güne kadar. Sonunda ViPER4AndroidFX'i sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiz.

Ben kurulumu aşağıdaki dosyalarla ve yazdığım şekilde gerçekleştirdim. Gelecek yorumlara göre güncelleme gerekirse yaparız.

0) Telefonun bootlop olma ihtimaline karşı Magisk modüllerinden Magisk Manager for Recovery Mode(mm) modülünü indirip kurmanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde kurulumda aksilik yaşanırsa geri alamazsınız.

1) Önce konunun ekindeki bütün dosyalarınızı telefonunuza indirin. Ardından post-fs-data.sh.txt isimli dosyanın ismini post-fs-data.sh olarak değiştiriyoruz.

2) Viper4Android.apk dosyasını kuruyoruz. ben bu apk ile denedim çalıştı. Ekteki apk V2.7.1.0 kodlu versiyon.

3) SELinuxModeChanger.apk dosyasını kuruyoruz ve uygulamaya girip Permissive'e tıklıyoruz. Daha sonra anasayfada uygulama ikonuna basılı tutup uygulama bilgilerine tıklıyoruz. Autostart yani otomatik başlatmayı aktif yapıyoruz. Aynı şekilde Viper4Android'e de Autostart izni veriyoruz.

3) APK kurulumlarından sonra Viper4Android'e girip root yetkisi verip driver indirmesine izin veriyoruz. Telefon yeniden başlayacak. Burada telefon açılmadan recovery ekranına girmesini sağlamanız gerekiyor. Reboot ederken hemen Ses açma tuşuna basılı tutun.

4) İndirdiğimiz ve adını değiştirdiğimiz post-fs-data.sh dosyasını (TWRP ekranından Advanced/File Manager kısmına girerek) data/adb/modules/Viper4Android klasörü içerisine kopyalıyoruz ve telefonu yeniden başlatıyoruz.

5) Magisk'e girip modules kısmından Audio_Modification_Library.zip dosyasını seçerek modülü yüklüyoruz ve reboot yapıyoruz .

Kurulum aslında tamamlandı. Ancak önce SELinuxModeChanger uygulamasına girip pemissive modda olduğundan emin olun. ardından da Viper'a giriş yapabilirsiniz.

NOT: MiRoom'da halihazırda gelen bir ses düzenleyici var ve bunun ara ara ViPER4AndroidFX'i durdurmaya yol açabileceğini düşündüğümden uygulamayı durduruyorum. Onu da Play Store'dan Equalizer FX isimli programı indirip uygulamaya giriş yaptığımda bana var olan ve çakışan programları gösteren bir uyarı çıkarıyor. Orada Viper dışındaki seçeneğin ayarlarına girip durdurmaya zorla seçeneğine tıkladım. Bu aşamayı opsiyonek olarak kabul edebilirsiniz.

Umarım sizde de sorunsuz çalışır :) Hayırlı olsun.

Ekli dosyalar

• Audio_Modification_Library.zip
    16,6 KB · Görüntüleme: 31
  • post-fs-data.sh.txt
    987 bayt · Görüntüleme: 39
  • SELinuxModeChanger.apk
    669,8 KB · Görüntüleme: 45
  • Viper4Android.apk
    2,9 MB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:

ganjair

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
baran deniz
Cihazım
mi8
Konular
33
android 10 destekliyor mu

Vavay132

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
66
Geri dönüş için teşekkürler :) Hocam betada denediniz çalışmadı mi? Ona göre ekleyeyim posta.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Beta Da Daha Deneme Fırsatım Olmadı Denediğim Zaman Geri Dönüş Yapıcağım.

AbdulSametErkek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdul Samet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
10
Miroom Beta 20.2.20 sürümünde bizzat denedim. Betada da sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Yanarsın57

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi9 E. Edition
Konular
22
merhabalar telefonum rootlu viper4androidFX i magiskten indirdim, apk ana ekrana geldi fakat ideal ayarları nedir acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-05-19-54-23-704_com.pittvandewitt.viperfx.jpg
    Screenshot_2020-12-05-19-54-23-704_com.pittvandewitt.viperfx.jpg
    241,6 KB · Görüntüleme: 7
Üst Alt