Yardım MiRoom RAM sorunu

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6
Merhabalar,
Mi5 Prime kullanıyorum. Daha öncesinde Global kullanıyordum, 1 hafta kadar önce MiRoom'a geçtim, şuana kadar çok memnunum ama ram konusunda sıkıntı var. Telefon en boş anında bile 1gb boş alanı geçmiyor maalesef. Global de 1.3 - 1.5 civarıydı, bu kadar fark olması normal gelmedi. Uygulama açınca direk 700-800 bandına düşüyor ve kasma başlıyor.

Güvenlik uygulamasında hızlandır yaptığımda "Çalışan Sistem Uygulamaları" kısmnda 12-13 uygulama oluyor ve toplam 350-400mb ram harcıyor. Uygulamaların otomatik açılma veya arka planda çalışma gibi şeyleri genelinde kapattım. Daha bir çok Mi5 kullanıcısından hiç böyle bir sorun okumadığım için yazmak istedim.
Pil kullanım istatistikleri ekran görüntüsü bırakıyorum. En altta çıkmadı ama "Diğer" kısmı %14 şarj yemiş.
Benim gibi sıkıntı yaşayan varsa yada ram konusunda uygulamaları yönetebilme ayarı bilen var ise bilgilendirme yaparsa çok memnun olurum.
Teşekkürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-02-06-12-34-30-110_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-02-06-12-34-30-110_com.miui.securitycenter.jpg
    210,4 KB · Görüntüleme: 25

Kaage

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet ŞENOL
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Aosp tabanli romlar deneyin mi 5 prime o zman zevkli ve kullanisli bi telefon oluyor

Oyla:

moon.iron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Aydemir
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
6
Aosp tabanli romlar deneyin mi 5 prime o zman zevkli ve kullanisli bi telefon oluyor
Aosp tabanlı romlara örnek verebilir misiniz daha önce çok duymadım, pek bilgim yok ve bu romdaki gibi uygulamalarda ekstra özellikler var mı (müzik uygulamasında youtube gibi) baya işime yarıyor da bunlar

Oyla:

Kaage

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet ŞENOL
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Aosp tabanlı romlara örnek verebilir misiniz daha önce çok duymadım, pek bilgim yok ve bu romdaki gibi uygulamalarda ekstra özellikler var mı (müzik uygulamasında youtube gibi) baya işime yarıyor da bunlar
Tam ozellestirmyei anlamadimda ben mi 5 prime in pixel experince android 9 versiyonunda can bulduguna inaniyorum arastirarak herseyi ogrenebilirsiniz

Oyla:
Üst Alt