Soru Miroom Grafiklerin Kalitesi Düşüyormu ?

rcanemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
K20 PRO
Konular
15
Arkadaşlar merhaba K20pro kullanmaktayım yaklaşık 2 aydır miroom dan çok memnunum fakat gözüme hoş gelmeyen şeyler var bu rom grafiklerin kalitesini mi düşürüyor acaba farklı telefonlarda denedim bunda gerçekten fark var
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkaplanda ki piksel piksel resmin kalitesinin gittiğini görebilirsiniz aynı şekilde karanlık modunda siyah renkler en ufak bi hareketinde mavi mavi izler çıkıyor çok güneş altına çıktığım zaman telefonun ekranı kırmızı olmaya başlıyor gölgeye geçince gidiyor yani bu neden anlayamadım amolet ekrandan kaynaklı bi problem değil aynı cihaz farklı rom olan telefonlarda denendi diğer cihazda böyle problemler çıkmadı sizden ricam miroom 11 beta kullanan arkadaşlar bunlara bi dikkat edebilir mi aynı sorun var sizde de ?

slexiaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Engin Yılmaz
Cihazım
iPhone SE 2020
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Mi8 Lite cihazımda global stable kullanıyorum bende de öyle görünüyor için rahat olsun sorun farklı muhtemelen.

Oyla:

f0re1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
18
Aynı sorunlar bende de var rom atmadım hiç.Bence telefon kaynaklı bi durum(mi 9t Pro)

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Arkadaşlar merhaba K20pro kullanmaktayım yaklaşık 2 aydır miroom dan çok memnunum fakat gözüme hoş gelmeyen şeyler var bu rom grafiklerin kalitesini mi düşürüyor acaba farklı telefonlarda denedim bunda gerçekten fark var
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkaplanda ki piksel piksel resmin kalitesinin gittiğini görebilirsiniz aynı şekilde karanlık modunda siyah renkler en ufak bi hareketinde mavi mavi izler çıkıyor çok güneş altına çıktığım zaman telefonun ekranı kırmızı olmaya başlıyor gölgeye geçince gidiyor yani bu neden anlayamadım amolet ekrandan kaynaklı bi problem değil aynı cihaz farklı rom olan telefonlarda denendi diğer cihazda böyle problemler çıkmadı sizden ricam miroom 11 beta kullanan arkadaşlar bunlara bi dikkat edebilir mi aynı sorun var sizde de ?
Bahsettiğiniz mavi iz durumu amoledle ilgili normal bir durum. Siyah arkaplanda gri şeylerin hareket etmesi ile mavi iz oluşur.
Ekranınızın renk şeması otomatikte ise güneşte farklı renkler verebilir, bunun için ayarları kontrol edebilirsiniz.

Oyla:

rcanemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
K20 PRO
Konular
15
Aynı sorunlar bende de var rom atmadım hiç.Bence telefon kaynaklı bi durum(mi 9t Pro)
Büyük eksiklik eğer telefondan kaynaklıysa amiral gemisi diyosun böyle ufak tefek şeyleri kaldırmıyor mi6da bile böyle değil

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Dün gece miroom denedim cihazimda. Kesinlikle söylediğiniz şeyi farkettim, kendi yaptığım temam bile pixel pixel, kötü geldi gözüme. Grafikler yarı yarıyadan fazla düşüktü. Eu rom kullandım, EU bazlı port romlar kullandım hiçbirinde böyle bir sorunla karşılaşmadım. Miroomda hemen gözüme çarptı

Oyla:

rcanemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
K20 PRO
Konular
15
Dün gece miroom denedim cihazimda. Kesinlikle söylediğiniz şeyi farkettim, kendi yaptığım temam bile pixel pixel, kötü geldi gözüme. Grafikler yarı yarıyadan fazla düşüktü. Eu rom kullandım, EU bazlı port romlar kullandım hiçbirinde böyle bir sorunla karşılaşmadım. Miroomda hemen gözüme çarptı
Aynen öyle hocam arkadaşımda aynı telefon var onda da eu rom kullanıyor onunkine bakıyorum onda hiç pixel bile olmuyo karanlık modda mavi izlerde çıkmıyor pil olsun performans olsun çok memnunum ama göze hitap etmeli estetik açıdan siz ne yaptınız romu değiştirdiniz mi ? Sorunun ortadan kalkması için bende mi değiştireyim acaba diğer romlar hakkında da fazla bilgim yok mi de yeniyim uzun süredir apple kullanıcısıydım

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Aynen öyle hocam arkadaşımda aynı telefon var onda da eu rom kullanıyor onunkine bakıyorum onda hiç pixel bile olmuyo karanlık modda mavi izlerde çıkmıyor pil olsun performans olsun çok memnunum ama göze hitap etmeli estetik açıdan siz ne yaptınız romu değiştirdiniz mi ? Sorunun ortadan kalkması için bende mi değiştireyim acaba diğer romlar hakkında da fazla bilgim yok mi de yeniyim uzun süredir apple kullanıcısıydım
Yarım saat diğer rom inene kadar kullanıp değiştirdim hocam. Eu romda bu yönden sorun yaşamazsınız. Ona geçebilirsiniz dilerseniz

Oyla:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Kerneli değiştiriyor mu ki mi room çünkü kernel değiştirmeden böyle şeyler pek mümkün değil.

Oyla:

addidas_85

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Best
Cihazım
Note 4 SD 32
Konular
0
Büyük ihtimalle rom renk ayarlarını değiştiriyor, o mavilik yanılmıyorsam ya renkleri çok açınca ya da kontrastı çok açınca çıkıyordu

Oyla:
Üst Alt