Soru Miroom dan Stok roma donme mantikli mi ?

Sglm6

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi A1
Konular
2
Evet arkadaslar mi room kullaniyorm stock roma donup 8.1 oreo seklinde kullanmayi dusunuyorm pie yuklemicem. Bu konudaki gorusleriniz nelerdir ? Bu donusteki temel sebep sarj suresi ekran alma vs ve tabi bide miu dan sıkıldım :)

kanuni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Göreceli bir durum. Mesela ben Pie den mi eu rooma geçiş yaptım. Pil performansı ve kullanımı gayet güzel geldi. Ama mi hesabıma bağlanamadığım için Miroom a geçiş yaptım. 4-5 gündür bunu kullanıyorum. Miroom"da pilin ömrünü daha stabil olarak hesaplayamadım. Ama sanki biraz fazla harcıyor. Ses ve ekran parlaklığı olarak eu romun gerisinde kalıyor. O yüzden tekrar eu rooma geçiş yapmayı düşünüyorum. Hatta uzun süre 8.1 kullanmadığım için ilk başta 8.1 e geçip sonra, eu roomla karşılaştırma yapmak istiyorum. Ama yaşım itibariyle bu kadar aksiyonu gözüm almıyor. :)

Gözlemlediğim kadarı ile;

Pie→ ses, ekran parlaklığı, pil ömrü berbat (+güvenlik için tercih edilebilir)

Oreo→ ses yüksekliği, ekran parlaklığı ve pil ömrü orta sınıf. Ama Nova'sız asla kullanılmaz.

Miroom→ ses yüksekliği, ekran parlaklığı ve pil ömrü orta sınıf. Miu hesaba bağlanıyor. Magiks kurulu geliyor. Çift tıklama ekran açma kapama yok, Tam ekran hareketleri yok.

Mi eu room→ ses yüksekliği tavan (öyle ki kulaklıkta şarkıları son ses 5 dakikadan fazla dinleyemedim.) Ekran parlaklığı, güneş altında çok rahat görüyorum. Pil miroomun biraz üstünde. Mi hesaba bağlanmıyor. Tam ekran modu, ekran çift tık komutları çalışıyor.

Ayrıca miroom ve eu roomda olan ortak güzellikler bence vazgeçilmezler. İkinci alan, klonlu uygulamalar, uzun ekran görüntüsü, dahili temizleyici

Bunlar benim gözlemlerim bilimsel bir veri değil, içinde bulunulan şartlar farklı sonuçlar verebilir. Sonuç olarak gönlüm mi eu room dan yana benim. Karar senin.

Oyla:
Üst Alt