Satış MiPad 64 GB GearBest Kampanya Kodu (119$)

ibrax46

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN3P
Meslek
Sağlık
Konular
12
Güncelleme olayı ne olacak bu cihaz için? 5.1 veya 6.0 gelecek mi?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
MiPad 2 için Global sürüm yok. Çin sürümlerinde de stabil olan Miui 7, Developer olan ise Miui 8.
MiPad 1'de durum daha vahim. Mipad2'de olduğu gibi Çin stabil sürüm Miui 7 iken Developer sürümü Miui 8. Mipad2 'den farklı olarak bunun Global romu var. Tabi var denebilirse. Çünkü Global stabil sürüm Miui 7' nin 7.3.1.0 versiyonunda kalmışken, Global Developer sürümü de Mayıs'ta kaldı. Son versiyon 6.5.29

Elbette Multirom olarak her iki cihaza da son birkaç haftadan beri Miui 8 romlar sunuluyor.

Son olarak tablet romları konusunda Xiaomi biraz zayıf kaldı. Birçok uygulama tablette bulunmuyor. Mesela temalar yada güvenlik uygulamaları gibi. Değişik yollarla temalar aktif edilebilirse de güvenlik için ben çözüm bulamadım.

Gümrük konusunda da şunları yazabilirim. Eğer gümrüğe takılırsa cihaz Avrupa Birliği ülkelerinden birinden gelmediği için %18 değil %20 vergi ödenir. Eğer gümrük memuru kafasına göre vergi belirleyip normal ödemeniz gerekenden daha fazla vergi çıkarırsa, ödeme belgelerini ve sipariş ekranınızın bir örneğini sunarak itiraz edip ödediğiniz miktar üzerinden %20 vergi ödeyebilirsiniz. Az olursa zaten ses çıkartmayın :D

Kontrole girdiğinde paket üzerindeki yazan rakam memurun dikkatini çekerse yani 15, 20$
gibi bir rakam olursa "ya bu ne kadar ucuzmuş bir bakalım şuna" diye incelemeye sebep olabilir. Bu yüzden sınıra yakın (kur değişimlerini de gözönüne alarak 70$ civarında yazdırılması iyi olacaktır) rakamlar yazdırılması bu ihtimali azaltacaktır.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Son düzenleme:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Yav özellik olarak çok iyi ama dediğiniz gibi yazılım desteği çoktan kesilmiş hadi bari lolipop ta falan kalsaymis, bazı önemli uygulamalar da kitkat dan desteğini çeker yakında, çekenler de var sanırım

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.218
Tasarım olarak tabletler çok güzel ama çetin hocamında dediğigi gibi yazılımsal biraz uğraşıtıyor ilk yüklemeyi güzel bir şekilde yapıp herşey ayarlandıktan sonra hiç kurcalamadan kullanmak lazım. Tabi benim cihaz gelsin ben pek rahat durmam windows ve android dual boot ile deneyecem bakalım neler çıkacak ortaya

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Tasarım olarak tabletler çok güzel ama çetin hocamında dediğigi gibi yazılımsal biraz uğraşıtıyor ilk yüklemeyi güzel bir şekilde yapıp herşey ayarlandıktan sonra hiç kurcalamadan kullanmak lazım. Tabi benim cihaz gelsin ben pek rahat durmam windows ve android dual boot ile deneyecem bakalım neler çıkacak ortaya
Hocam 16GB modellere Windows yüklenmiyor diye biliyorum. Siz 64GB ve MiPad 2 aldınız değil mi?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.218
Hocam 16GB modellere Windows yüklenmiyor diye biliyorum. Siz 64GB ve MiPad 2 aldınız değil mi?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

64 göndrediler diye biliyorum :) Stok sorunu varsa 16 göndereceklerdir inşallah onu yapmazlar

Üst Alt