Soru MiNote 3 almalı mıyım ?

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Merhaba arkadaşlar. Xiaomi firmasını uzun süredir takip ediyorum ve pek çok cihazımda da Miui yazılımını kullandım. Miui çok hoşuma gidiyor. 2 yıl önce Xiaomi Mi4 satın almıştım fakat birtakım aksilikler sonucunda onu anneme hediye edip kendime bir tane Samsung Galaxy Note 5 aldım. Samsung arayüzünden çok sıkıldım. Bu yüzden hem bütçemi sarsmayacak hem de telefonumu sattıktan sonra üstüne ekstradan fazla bir para vermemi gerektirmeyecek bir model arıyorum. Gözüme MiNote 3, Mi A1 ve Redmi Note 5 Pro modellerini kestirdim.

Aradığım özellikler:

1- Batarya Ömrü : Bataryanın oyun haricinde en az 6 saat ekran süresi vermesi şart. Şu an kullandığım telefonumda en çok sıkıntı çektiğim olay bu.

2- Güncelleme : Bu konu hakkında bilgim var fakat Oreo güncellemesini cihazın henüz almamış olması beni korkutuyor. Sanırım Xiaomi Mi serisine verdiği önemi Mi Note serisine vermiyor. Biliyorsunuz ki Mi 6 Oreo güncellemesini aldı fakat Mi Note 3 için henüz güncelleme yok.

3- Ekran : Ekranın çok iyi olması şart değil fakat yine de pürüzlü olmasını istemem.

4-Telefon Boyutu : Telefonun boyutu çok büyük olmamalı çünkü tek elle kullanmak gerekebiliyor. Samsung Galaxy Note 5 tek elle kullanmaya pek müsait değil. Mi Note 3 ondan biraz küçük olursa elime uygun olur.

Yardımcı olursanız sevinirim. Mi Note 3, Mi A1 ve Redmi Note 5 Pro hakkındaki görüşlerinizi de belirtir ve telefonları kıyaslarsanız ayrıca memnun olurum. Teşekkür ederim.

Rolnes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi Note3
Konular
5
Uzun yıllardır xiaomi'yi takip edip, ithalatçı garanti nedeniyle sürekli erteleyip durmam geçen hafta sonlandı. Öncelikle Batarya ömrünün oyun dışı (instagram,whatsapp,telegram,forumlar) aktif ve yoğun kullanımda 6 saat 40 dakika kadar olduğunu hatırlıyorum -bu süreyi aldığımda %30 kalmıştı. İlk gün performansı diye pek abartmadım, aradan bir hafta kadar geçmiş oldu, üç aşağı beş yukarı aynı, şarj olma süresi 1 saat 20 -40 dakika arasında.
Güncelleme noktasına değinemeyeceğim, forumdaki arkadaşlar yardımcı olur.
Ekran noktasında bir önceki telefonum lg g3'e göre -ilk çıkan gereksiz 2k ekranlı telefonlardan- oldukça soft, daha gerçekçi ve samimi renkler, minimum ve maksimum parlaklık noktasında fazlasıyla tatmin edici. Samsung'un tercih özelinde kullandığı bana göre tamamen zarar ziyan olan Amoled sonrası gözlerin dinlenip, bayram edecektir.

Boyut konusunda yine önceki telefonum lg g3 ile kıyaslama yapmam daha doğru olur. O biraz bombeliydi ve plastikti. Note 3 kısmen daha uzun fakat lg g3'e göre bariz inceliği nedeniyle tek el tutuş hissiyatı ve kullanımı, ortalama boyutlarda eli olan biri olarak daha kolay olduğu kanaatindeyim.
Normal şartlarda tam tersi durum söz konusu olsa mi6 sd660 ile gelseydi her ne kadar boyutunu ideal bulsam da sd835'li note 3'ü isterdim. Yani sd660 vs s835'in bu kıyasıya rekabetiyle ilgili çok fazla video izledim makale okudum forumdan birkaç kişiye danışmış oldum. sd660'ın 835 tarafındaki en kuvvetli ve bariz farkı zannediyorum adreno gpu birimi. Bunun dışında günlük yoğun kullanımda farkının sadece oyun tarafında - o da belki- hissedilebilir. Ayırt etmek sanırım imkansız. Şu telefon denen şeye çok paralar veriyoruz, bozulana kadar yenisini almak taraftarı olmadım hiçbir zaman, bundan sebep haliyle almışken en iyisini alsın isteyenlerdenim. Aradaki 400tl fiyat farkı benim için pek sorun olmamasına karşılık inceliği ve boyutu noktasında note 3'e hayran kaldım.
Tek eksisi kulaklık çıkışının güzel ses vermesine karşılık ses çıkış gücünün düşük olması; -bu esasında sorun değil, bl sonrası root ile arttırılabiliyor,forumda anlatımlar mevcut. Son olarak ona gözün gibi bakmalısın, henüz düşürmedim ama malum ön arka cam kaplı.

Detaylı olarak anlatmaya çalıştım, anlatamadığım veya öğrenmek istediğin bir nokta varsa lütfen çekinmeden sor hocam. Ben de aynı ikilemi yaşadım, seni iyi anlıyorum. Elimden geldiğince yardımcı olurum

Oyla:
Üst Alt