Yardım Mikrofon sorunu

frestyle025

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Kamu
Konular
5
Merhaba Xiaomi severler, Mi8 SE cihazımda ses kaydı alırken ve oyunlarda sesli oynamaya çalışırken sesim karşı tarafa gitmiyor her ikisinde de mikrofonun dibine girmem gerekiyor gitmesi için, Görüntülü konuşma ve sesli konuşma da böyle sorunum yok bir umut 10.2.2 güncellemesi yaptım düzelir diye ama maalesef, yardımlarınızı bekliyorum.

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Merhaba sorun donanımsal gözüküyor, telefon yere düştü mü yakın bir zamanda?fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemenizi öneriyorum, yedeklerinizi almayı unutmayın. İşe yaramazsa garantiye yollamanızı tavsiye ediyorum
İyi günler.

Oyla:

frestyle025

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Kamu
Konular
5
Merhaba sorun donanımsal gözüküyor, telefon yere düştü mü yakın bir zamanda?fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemenizi öneriyorum, yedeklerinizi almayı unutmayın. İşe yaramazsa garantiye yollamanızı tavsiye ediyorum
İyi günler.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum, Telefon yere düşmedi yani halıya falan bir iki o da şiddetli değil. Telefon SE model olduğu için haliyle garanti yok ve fabrika ayarlarına döndürmek bazı sorunlara yol açıyor yani donanımsal olsa mesela video çekerek denedim sesi uzaktan dâhi net olarak alıyor dediğiniz gibi donanımsal ise neden video çekerken sorun olmuyor?

Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Merhaba Xiaomi severler, Mi8 SE cihazımda ses kaydı alırken ve oyunlarda sesli oynamaya çalışırken sesim karşı tarafa gitmiyor her ikisinde de mikrofonun dibine girmem gerekiyor gitmesi için, Görüntülü konuşma ve sesli konuşma da böyle sorunum yok bir umut 10.2.2 güncellemesi yaptım düzelir diye ama maalesef, yardımlarınızı bekliyorum.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum, Telefon yere düşmedi yani halıya falan bir iki o da şiddetli değil. Telefon SE model olduğu için haliyle garanti yok ve fabrika ayarlarına döndürmek bazı sorunlara yol açıyor yani donanımsal olsa mesela video çekerek denedim sesi uzaktan dâhi net olarak alıyor dediğiniz gibi donanımsal ise neden video çekerken sorun olmuyor?

Anlattığınız üzere sorununuz sadece belirli uygulamalar özelinde mevcut ise
Öncelikle cihazınızı yeniden başlatmanızı Ardından ise o uygulamaların verilerini ve önbelleğini temizleyip ardından tekrar deneme yapmanızı tavsiye ederim.

Sorun devam eder ise uygulamaları kaldırıp yeniden kurmanızı , eğer bunda da bir düzelme olmaz ise son çare olarak Fabrika ayarlarına geri dönmenizi öneririm hocam.

Umarım sorununuza en kısa sürede çözüm bulabilirsiniz :)

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Whatsap ile ilgili genel bir sorun var zaten , görüntülü konuşmada donuyordur muhtemelen veya whatsapdan resim çekerseniz paint de yapılmış gibi çekiyor ,

Aslında bu sorunlar sebebi telefon değil whatsapın bizim telefon -uyumlu çalışamamasından kaynaklı ,

Telefonda pek kusur aramaya gerek yok ,

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Bununda Sebebi işte biraz para yedirmeleri lazım whatsapa : )

Oyla:

frestyle025

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Kamu
Konular
5
Anlattığınız üzere sorununuz sadece belirli uygulamalar özelinde mevcut ise
Öncelikle cihazınızı yeniden başlatmanızı Ardından ise o uygulamaların verilerini ve önbelleğini temizleyip ardından tekrar deneme yapmanızı tavsiye ederim.

Sorun devam eder ise uygulamaları kaldırıp yeniden kurmanızı , eğer bunda da bir düzelme olmaz ise son çare olarak Fabrika ayarlarına geri dönmenizi öneririm hocam.

Umarım sorununuza en kısa sürede çözüm bulabilirsiniz :)
Teşekkür ediyorum cevabınız için, aslında hiç ellediğimi hatırlamam ama ses kaydedici ayarlarından kayıt türünü röportaj seçtiğim için öyleymiş, ses seçince düzeldi bir tek oyunda sorunum devam ediyor onu da aynı yöntemle deneyeceğim olmazsa oyun ile kulaklık kullanmak gerekecek sanırım tekrardan teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Whatsap ile ilgili genel bir sorun var zaten , görüntülü konuşmada donuyordur muhtemelen veya whatsapdan resim çekerseniz paint de yapılmış gibi çekiyor ,

Aslında bu sorunlar sebebi telefon değil whatsapın bizim telefon -uyumlu çalışamamasından kaynaklı ,

Telefonda pek kusur aramaya gerek yok ,
Telefonun Maşallahı var hocam kusur aramıyorum telefonda ama can sıkıcı bir olay vardı hallettim şükür, Sadece oyun kaldı onu da halledilirsem mükemmel olacak, WhatsApp konusunda aynı sıkıntıları ben çekmiyorum şahsen bu arada.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Genel olarak yazdım ben xiaomi telefonlardaki whatsapp sorunları bunlar birde instagram da olur bu sorunlar , genelde şikayette görürsünüz ,

Ses kaydedici ayarları gerçek den ilginçmiş , bende yeni öğrendim

Oyla:

frestyle025

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Kamu
Konular
5
Genel olarak yazdım ben xiaomi telefonlardaki whatsapp sorunları bunlar birde instagram da olur bu sorunlar , genelde şikayette görürsünüz ,

Ses kaydedici ayarları gerçek den ilginçmiş , bende yeni öğrendim
Ben de garipsedim bir an, 3 mod var bizim haylaz röportajda kalmış meğer oymuş sorun, bunun için sırf 10.2.2 güncellemesi yaptım ama güncelleme telefona hız getirdi Maşallah

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Sorun çözüldüyse ne mutlu , herhalde cızırtı olmaması için sesi kısıyor röportaj da ,

Oyla:
Üst Alt