Yardım Mikrofon Sorunu mi note3

cinar98

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
mi note3
Konular
2
Selam arkadaşlar 15 gün önce mi note3 aldım xiaomi markasına geçerken baya tereddütlü geçtim gayet memnundum fakat cihazın son güncellemeden sonra mı anlamadım konuşma esnasında sesim karşıya az gittiğini BOĞUK ve Yankılı gittiğini farkettim. 3G-4.5 G her yolu denedim fakat çözüm bulamadım lütfen bu sorunu yaşayan başka arkadaş var mı yaşayanlar nasıl bir çözüm yolu buldu bana yardımcı olurmusunuz?
bir kaç bilen kişiye danıştım bir sonraki güncellemede sorun hallolur dediler. Yorumlarınızı bekliyorum.

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Rom atınca ne olucak yaani sürüm mü değiştiricez anlamadım ben? room ne demek iphoneda da jailbreak gibi bir şey mi? sürüm mü yükselitcez
Jailbreak ile pek bir benzerliği yok, rom cihazın işletim sistemidir ve her cihaza özeldir sadece arayüz aynı olabilir geri kalanlar farklıdır. Cihazın fabrika çıkışlı yazılımına stock rom denir bu cihaz için önerilen resmi garanti altında olan yazılımdır bir sorun ile karşılaşıp cihaz kullanılamaz hale gelirse xiaomi ye dava açıp hak arayabilirsiniz, birde custom romlar var bunlar gönüllü kişilerce gayri resmi olarak geliştirilen, xiaomi'nin yazılımında bulunan hataların çözülmüş olduğu, performansın arttırıldığı, daha stabil hale getirilmiş yazılımlardır. Xiaomi bu yazılımları tavsiye etmediği için cihaza bootloader kilidi denen bir kilit sistemi koyarak kafanıza göre yazılım değistirmenizi engellemektedir, eğer ben illaki yazılımınızdan memnun değilim diyorsanız kilidi kaldırmak için başvuru yapmalısınız, kilidi kaldırdıktan sonra sürüden ayrılıp yeni yerler keşfetmek için özgürlük kazanırsınız... :)

Oyla:

cinar98

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
mi note3
Konular
2
bu işlerden anlamadığım için bulaşmamak en doğrusu ya bir heves ettim senelerdir iphone kullanıyorum geçtim bu telefona karşıya ses boğuk ve kısık gidiyor deliricem abi.

Oyla:

h.kaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uğur
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Selam arkadaşlar 15 gün önce mi note3 aldım xiaomi markasına geçerken baya tereddütlü geçtim gayet memnundum fakat cihazın son güncellemeden sonra mı anlamadım konuşma esnasında sesim karşıya az gittiğini BOĞUK ve Yankılı gittiğini farkettim. 3G-4.5 G her yolu denedim fakat çözüm bulamadım lütfen bu sorunu yaşayan başka arkadaş var mı yaşayanlar nasıl bir çözüm yolu buldu bana yardımcı olurmusunuz?
bir kaç bilen kişiye danıştım bir sonraki güncellemede sorun hallolur dediler. Yorumlarınızı bekliyorum.
Mrb bende de mi note 3 var yaklaşık 5 aydır kullanıyorum aynı sorun bende de var hala duzelmedi sizin sorun çözüldü mü acaba

Oyla:

weyselaysel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veysel
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
4
Arkadaşlar bende Note4 telefonumda yaşamıştım yoğun şekilde.
Yeni güncelleme yaptım fabri ayarlarına döndüm olmadı.
En sonunda (EVO) garantiye gönderdim.
Baya bir yapmamıştı. Geçen ay tekrar yaptı telefonu açıp kapattım düzelmişti.
Yazılımsal probmler oluyor bazen.
Miui10 yazılımına geçeli hiç yaşamadım bu sorunu

Oyla:

h.kaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uğur
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Arkadaşlar bende Note4 telefonumda yaşamıştım yoğun şekilde.
Yeni güncelleme yaptım fabri ayarlarına döndüm olmadı.
En sonunda (EVO) garantiye gönderdim.
Baya bir yapmamıştı. Geçen ay tekrar yaptı telefonu açıp kapattım düzelmişti.
Yazılımsal probmler oluyor bazen.
Miui10 yazılımına geçeli hiç yaşamadım bu sorunu
mi note 3 e hala global sürüm gelmedi betasinı yükledim ancak sorun hala aynı maalesef global sürüm bekleyeceğiz insaallah düzelir.

Oyla:

weyselaysel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veysel
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
4
mi note 3 e hala global sürüm gelmedi betasinı yükledim ancak sorun hala aynı maalesef global sürüm bekleyeceğiz insaallah düzelir.
Hoparlör deliklerini diş fıçası ile temizleyip elektrikli süpürge ile çektiren gördüm. Sorunu bu şekilde çözende olmuş. Küçük tozlardan etkilenme olasılığı yani.

Oyla:

inatci1i

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
baris
Cihazım
mi max2
Konular
1
ayni sorunu mi max 2 de yasadim arasira duzeliyor eger cihaziniz ithalatci garantili ise sakin servise gondermeyin cihazin icine edip gonderiyolar (zaten hiz birseyi garantiye sokamiyonuz hersey kullanici hatasi

Oyla:

h.kaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uğur
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Hoparlör deliklerini diş fıçası ile temizleyip elektrikli süpürge ile çektiren gördüm. Sorunu bu şekilde çözende olmuş. Küçük tozlardan etkilenme olasılığı yani.
Sorun telefonu ilk aldığım zamandan bu yana sürekli devam ediyor, aslında mikrofonun kirlenmesine bile zaman kalmayacak kadar erken oluşan bir problem aynı zamanda video çekimi ve ses kaydederken de sesleri zayıf kaydediyor. Garantiye araştırmalarım sonucu şu an için bende pek göndermeme taraftarıyım ama nasıl olur bilmiyorum.

Oyla:

Kadyr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
mi6
Konular
2
mi6 da miui 9 ilk geldiğinde yaz başında yani güncellemeden sonra benim telefonda ise şöyle bir arıza olmuştu. kulaklık ile konuşurken sorun yoktu. benimle konuşan kişiler kendi seslerini duyduğunu söylüyorlardı. delta servise yolladım ama arızayı kabul etmediler. malesef thh yolu ile çözdük sorunu

Oyla:

inatci1i

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
baris
Cihazım
mi max2
Konular
1
mi6 da miui 9 ilk geldiğinde yaz başında yani güncellemeden sonra benim telefonda ise şöyle bir arıza olmuştu. kulaklık ile konuşurken sorun yoktu. benimle konuşan kişiler kendi seslerini duyduğunu söylüyorlardı. delta servise yolladım ama arızayı kabul etmediler. malesef thh yolu ile çözdük sorunu

thh sureci nasil isledi biraz aciklama imkaniniz var mi

Oyla:
Üst Alt