Tavsiye Miflash ile rom yükledikten sonra hard reset'in önemi

turkay1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
11T
Konular
29
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Endonezya Stabil 12.04.0
Telefon Modeli
Redmi Note 9
Bootloader Kilidi
Açık
Çok sık rom değiştiren birisiyim miflash ile rom attıktan sonra telefonu açtığımda ilk olarak dil seçenekleri geliyor. Eğer hard reset atmazsam dil olarak (endonezya rom yüklediğimde mesela) endonezya dil'i seçili gösteriyor ve istersem Türkçe yapabiliyorum. Hard reset atarsam ise dil seçeneği türkçe olarak karşıma çıkıyor. Cihaz'ı ilk aldığımda TR stock rom vardı. Sebebi bundan olabilir mi? Rom yükledikten sonra siz hard reset yapıyor musunuz ? Ve rom yükledikten sonra hard reset yapmanın bir artısı veya eksisi var mıdır ?

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Teorikte artısı yada eksisi yoktur Hard reset durumunun yeni atılan roma göre. Hatta yeni atılan rom Hard resetin daha üstündedir. Çünkü sıfırdan kurulum dosyaları belleğe yazılmıştır. Hard reset ise, atılan romu cihaz içerisinde kendince fabrika ayarlarına getirme yada sıfırlamasıdır.

Oyla:

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74
Teorikte artısı yada eksisi yoktur Hard reset durumunun yeni atılan roma göre. Hatta yeni atılan rom Hard resetin daha üstündedir. Çünkü sıfırdan kurulum dosyaları belleğe yazılmıştır. Hard reset ise, atılan romu cihaz içerisinde kendince fabrika ayarlarına getirme yada sıfırlamasıdır.
aynen hocam çok ıyı ozetlemıssınız

Oyla:
Üst Alt