MiBand: Bir Hayalkırıklığı Mı?

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
+ (artı)
MiBand kullanmaya başlayalı bugün itibariyle 61 gün olmuş. Fabrika şarjı ile geçen 30 gün boyunca, hem adım sayımı hem de gece uyku kaydı konusunda parasını fazlasıyla hak eden bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Hatta bu 30 günlük performansı nedeniyle çevremdeki 5-6 kişiyi de MiBand sahibi yapmış oldum.

- (eksi)
Yazının bundan sonraki kısmı 30 gün sonrasındaki deneyime dayanıyor. 30 gün sonra ilk PC'den şarjı yaptım ve ardından sorunlar baş göstermeye başladı. Önce zaman zaman adım sayımında yanılmaya başladı, çok umursamadım. Arada 1-2 gün uykumu kaydetmediği oldu, fiyat/performans dedim sineye çektim. Bu arada PC'den yaptığım şarj, fabrika şarjından bile az gitti (20 gün). İkinci PC şarjından sonra (15 Gün Önce) performansı iyice düştü. 2-3 km'lik yürüyüşlerimi külliyen kaydetmedi ve son 15 günün 5 gününde beni hiç uyumamışım gibi gösterdi. Açıkçası bu MiBand, hele ki uykuyu ve yürüyüşü tamamen yanlış kaydettikten sonra tamamen işlevsiz bir ürün haline geliyor. Şu anda çevreme de tavsiye edip, almalarında aracı olmuş olmaktan dolayı da ekstra bir pişmanlık içerisindeyim. Ezcümle, MiBand'lı saadetimiz tek şarjlık mı acaba?

* Sizler de MiBand deneyimlerinizi yazarsanız eğer, belki benim ya da başka birilerinin yaptığı bir yanlıştan dolayı bu durum yaşanıyordur, düzeltmiş oluruz.

Soranlar olacaktır: MiBand'ı ibuygou'dan aldım, ürün orjinal. Duş almanın dışında (1-2 kere) su ile temas etmedi. Ciddi bir darbeye maruz kalmadı. Sağ kolda kullanıyorum, ayarlar da bu şekilde ayarlı. MiFit'in google play'den indirdiğim son sürümünü kullanıyorum (1.0.9.65)

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 14 ultra
Konular
19
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bu ayki rekorum :)

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 14 ultra
Konular
19
Adim sayimi gayet basarili. Uykudada sikinti yasamadim ama sahur olayini bilmiyorum. Oruc tutamadigim icin net birsey soyleyemem.

Oyla:

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 14 ultra
Konular
19
5 ayda 30 kilo verdim cok memnunum :)

Oyla:

sas252

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
LG E975 (G)
Konular
38
cantara' Alıntı:
@emrebegen yapmayın hocam böyle ekran görüntüsü gibi şeyler... Hırs yaptıracaksınız özenle aldığım, hazine gibi sakladığım kilolarımı kaybettireceksiniz :D

Bir yarışmamı yapsak ne ? :D :D :D

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
@emrebegen ne diyeyim hocam tebrikler...  :isyan:

@sas252 aslında fena fikir değil hocam. Bir tane yedek bant veya çıktığında yeni miband hediye edilebilir :) Tabii yarışmayı düzenlemeden önce hediyeyi ayarlamak -bir de emrebegen hocamı diskalifiye etmek için bir bahane ayarlamak- lazım :D

Oyla:

sas252

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
LG E975 (G)
Konular
38
cantara' Alıntı:
@emrebegen ne diyeyim hocam tebrikler...  :isyan:

@sas252 aslında fena fikir değil hocam. Bir tane yedek bant veya çıktığında yeni miband hediye edilebilir :) Tabii yarışmayı düzenlemeden önce hediyeyi ayarlamak -bir de emrebegen hocamı diskalifiye etmek için bir bahane ayarlamak- lazım :D

Hocam iyi olur foruma haraket gelir :D

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Arkadaşlar forumun taşınması esnasında son bir kaç mesaj silindi... Dolayısıyla yeniden yazıyorum :)

Bir mi Band yarışması yapalım. İlk Aklıma gelen ödül olarak mi band için yedek bileklikti ama görebildiğim kadarıyla hemen hemen tüm mi band kullanıcıları aynı zamanda mi4 kullanıcısı. İsterseniz elimde mi4 için batarya kapağı var ödül olarak onu verelim. Eğer yedek bileklik derseniz onu sipariş etmemiz ve bir ay kadar beklememiz gerekecek ama arka kapağı hemen gönderebilirim?

Oyla:

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
Arkadaşlar forumun taşınması esnasında son bir kaç mesaj silindi... Dolayısıyla yeniden yazıyorum :)

Bir mi Band yarışması yapalım. İlk Aklıma gelen ödül olarak mi band için yedek bileklikti ama görebildiğim kadarıyla hemen hemen tüm mi band kullanıcıları aynı zamanda mi4 kullanıcısı. İsterseniz elimde mi4 için batarya kapağı var ödül olarak onu verelim. Eğer yedek bileklik derseniz onu sipariş etmemiz ve bir ay kadar beklememiz gerekecek ama arka kapağı hemen gönderebilirim?

Öncelikle forumun yeni görünümü için emeği geçen herkese teşekkürler, çok beğendiğimi ifade edeyim. @cantara nın önerisine katılıyorum, her ne kadar emre arkadaşımız muhtemel ödülün favorisi olsa da bizi de kendisini zorlama konusunda motive ettiğinden attığımız adımlar ve yaktığımı kaloriler kârımız olur. Yapalım bunu.

Oyla:
Üst Alt