Soru Mia3 mü Note8mi

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
A3 ekran parlaklık değeri maalesef ki çok düşük. ( 286 ppi sanırsam ).

Güzel günlerde kullanın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
yanliz o parlaklik degil pixel cozunurlugu:) parlaklik degeri nit dir ama nekadar nit degeri var bilmiyorum.

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Ben olsam mi a3 alırdım burda size sormak istediğim bi konu var mi a3 ün ekranı çok çok daha iyiyken insanlar 6inc ekranda çözünürlüğün 720p olmasına takılıyor lakin 15.6 inc ekranda yıllarca 720p kullandık kimsenin bu konudan yakınlığını hatırlamıyorum bence algıda seçicilik

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Ben olsam mi a3 alırdım burda size sormak istediğim bi konu var mi a3 ün ekranı çok çok daha iyiyken insanlar 6inc ekranda çözünürlüğün 720p olmasına takılıyor lakin 15.6 inc ekranda yıllarca 720p kullandık kimsenin bu konudan yakınlığını hatırlamıyorum bence algıda seçicilik
web deki iceriklerde cok sorun oluyor aslinda yoksa hd cozunurluk bu ekranda cokda siritmaz ama keske fhd olsaydi 50 lira pahali olsaydi fena olmazdi
note 8 kiyasla 2 eksisi var biri makro kamera biride fhd yerine hd+ olmasi diger her turlu konuda mia3 daha ustun ekrani superamoled ve hd+ oldugu icin cok net olaeak sarji daha uzun gidicek ergonomi olarak daaha iyi ekrandan parmak izi okuyucuda var dahili hafizasina baktigimizda mia3 ufs 2.0 note 8 emmc 5.1 emmc nin hem kullanim omru hemde ojuma yazma hizi daha dusuk oldugu icin telefonun genel performansida bi tik daha dusuk olacakdir bunlar kagit ustundeki gercekler iki cihaz arasinda ben direk mia3 derim fhd kaybina ragmen ama.keske fhd olaydida diyorum:)
belki mia4 yakinda cikarsa alirim:)

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
web deki iceriklerde cok sorun oluyor aslinda yoksa hd cozunurluk bu ekranda cokda siritmaz ama keske fhd olsaydi 50 lira pahali olsaydi fena olmazdi
note 8 kiyasla 2 eksisi var biri makro kamera biride fhd yerine hd+ olmasi diger her turlu konuda mia3 daha ustun ekrani superamoled ve hd+ oldugu icin cok net olaeak sarji daha uzun gidicek ergonomi olarak daaha iyi ekrandan parmak izi okuyucuda var dahili hafizasina baktigimizda mia3 ufs 2.0 note 8 emmc 5.1 emmc nin hem kullanim omru hemde ojuma yazma hizi daha dusuk oldugu icin telefonun genel performansida bi tik daha dusuk olacakdir bunlar kagit ustundeki gercekler iki cihaz arasinda ben direk mia3 derim fhd kaybina ragmen ama.keske fhd olaydida diyorum:)
belki mia4 yakinda cikarsa alirim:)
Macro olayı note 8 de hiç bir işe yaramıyor çünkü kalite okadar düşüyorki hem kalite düşüyor hem karanlık oluyor fotoğraf o yüzden hiç kullanmıyorum

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Evet tanıdığım biri kullanıyordu gayet güzel
Benim cihaz Note 7

A3>N7>N8
Hocam bu sıralamayı nerden buldunuz çok güldüm vallahi :) bir kere Note 7 eski işlemci ve kamera vs her açıdan note 8 ile mi a3 daha iyi gelelim ikisine mi a3 ekranının çözünürlüğünden parlarlık değerinden haberiniz yok sanırım

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Hocam bu sıralamayı nerden buldunuz çok güldüm vallahi :) bir kere Note 7 eski işlemci ve kamera vs her açıdan note 8 ile mi a3 daha iyi gelelim ikisine mi a3 ekranının çözünürlüğünden parlarlık değerinden haberiniz yok sanırım
Sizinde Note 7 cihazin gpu, cpu olarak oyunlarda daha iyi FPS verdiğinden haberiniz yok sanırım..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Note 8in ekranı daha iyi demişsiniz tahmin edin hangisi note 7 :)

Eski işlemci demişsiniz fark ortada :)

Macro olayı note 8 de hiç bir işe yaramıyor çünkü kalite okadar düşüyorki hem kalite düşüyor hem karanlık oluyor fotoğraf o yüzden hiç kullanmıyorum
Kamerası daha güncel dediniz tamamen öznel konuştunuz ben nesnel olarak bütün farkları ilettim kullanan arkadaşlarında yorumu ortada :)
Gülmek yerine arastirsaydiniz bende ugrasmazdim bu kadar

Son düzenleme:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
hocam sana sabahda yazdım o senin dediğin parlaklık değil çözünürlük...
parlaklık başka bişey çözünürlük başka bişey artı okadar şey yazdım hiç birini okumadan hala bu şekilde yorum yapman saçma
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

redmi note 8 473 nit parlaklık veriyor mia3 350 nit ikiside güneş ışığına göre değerlendirirsek yetersiz parlaklıktadır ancak tercihi yinede mia3 olur bu iki seçenek arasında şuan kullandığım mix 2de 517 nit parlaklık sunuyor ki bu bile yetersiz kalıyorsa 473 nitin 350 nitlik mia3den fazla olmasının çokda bir önemi yoktur

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
parlaklık başka bişey çözünürlük başka bişey artı okadar şey yazdım hiç birini okumadan hala bu şekilde yorum yapman saçma

redmi note 8 473 nit parlaklık veriyor mia3 350 nit ikiside güneş ışığına göre değerlendirirsek yetersiz parlaklıktadır ancak tercihi yinede mia3 olur bu iki seçenek arasında şuan kullandığım mix 2de 517 nit parlaklık sunuyor ki bu bile yetersiz kalıyorsa 473 nitin 350 nitlik mia3den fazla olmasının çokda bir önemi yoktur
Ben de biliyorum hocam parlaklığın ve çözünürlüğün farklı olduğunu anlatmana gerek yoktu lakin ikisi de düşük bunda sıkıntı yok :)

Sizinde Note 7 cihazin gpu, cpu olarak oyunlarda daha iyi FPS verdiğinden haberiniz yok sanırım..

Note 8in ekranı daha iyi demişsiniz tahmin edin hangisi note 7 :)

Eski işlemci demişsiniz fark ortada :)

Kamerası daha güncel dediniz tamamen öznel konuştunuz ben nesnel olarak bütün farkları ilettim kullanan arkadaşlarında yorumu ortada :)
Gülmek yerine arastirsaydiniz bende ugrasmazdim bu kadar
Hocam forumda herkes yazıyor note 8 in şuanki optimizasyon sıkıntısını global yazılımda bile donma sorunu varken tam stabil note 7 ile oyun performansı yapmak biraz tuhaf kaçmış karar sizin ben bir şey diyemem ancak yeni jenerasyon bir üst segment ve tam anlamıyla olmasa da üzerine eklenmiş bir cihazın eski jenerasyona göre kötü denmesi bence mantıklı değil.Ek olarak iki cihaz da aynı paralara alınıyor adamlar 1 sene içerisinde uçurum gibi farklı özellikler çıkaramaz ama bana kalırsa aynı paraya note 8 alınır üzerine bir şeyler eklenmiş yani.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
yanliz o parlaklik degil pixel cozunurlugu:) parlaklik degeri nit dir ama nekadar nit degeri var bilmiyorum.
Evet haklısınız yanlış bilgi vermişim düzeltme için teşekkür ederim. Çözünürlük yani sizin de dediğiniz gibi pixel yoğunluk değeriymiş o kısım. ( Ayrıca 282 ppi imiş )
Yalnız ekran parlaklık değeri kim ne derse desin ciddi anlamda düşük. Alacak arkadaşların bunu göz ardı etmemeleri gerekiyor. ( 2.5 Ay kadar kullandığım için bu kadar net konuşuyorum )

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240

Forumda bir çok insan Mi A3 ile çektiğim resim kötü çıkıyor bilgisayara attığımda düzgün net oluyor daha kaliteli oluyor yazmıştı geçtiğimiz aylarda ben bütün her şeyi okuyorum merakınız olmasın lakin dediğim gibi parlaklık çok önemli olmasa da çözünürlük hissedilir şekilde düşük tercih meselesi

Evet haklısınız yanlış bilgi vermişim düzeltme için teşekkür ederim. Çözünürlük yani sizin de dediğiniz gibi pixel yoğunluk değeriymiş o kısım. ( Ayrıca 282 ppi imiş )
Yalnız ekran parlaklık değeri kim ne derse desin ciddi anlamda düşük. Alacak arkadaşların bunu göz ardı etmemeleri gerekiyor. ( 2.5 Ay kadar kullandığım için bu kadar net konuşuyorum )
Yorumun alnı olsa da öpsem keşke.

Üst Alt