Yardım Mi9t'den iPhone 12 miniye geçmek mantıklı mı?

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 13
Telefon Modeli
Mi 9t
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese iyi forumlar. Kafamı kurcalayan bir soru var ve sizlere danışmak istedim. 2 yılı aşkın süredir Mi9T kullanıyorum. 6/64 cihaz yurt içi kayıtlı ve hiç sorun çıkarmadı daha. Ancak boyutu bana her zaman çok büyük geldi, hele ki öncesinde z5 Compact kullandığım için bir türlü buna alışamadım. Bugün karşıma cazip bir teklifle iPhone 12 mini çıktı ve acaba ona geçsem mi diye düşünüyorum. Şu an YouTube, Spotify gibi uygulamaları ücretsiz APK kullanıyorum ve bunu iPhone da devam ettirebilir miyim onu merak ediyorum. İkinci olarak şarj konusunda bir fark yaşar mıyım, bu telefonumu çok arar mıyım bunları merak ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Belki size yardımcı olur diye anlatmak istiyorum. Bende de mi 9t vardı, onu satıp iphone xs max 'e geçmiştim. Çok hızlı ve seri bir telefon. Kamerasını anlatmaya gerek yok zaten. Müzik dinlemek istesem itunese yada Spotify' e para vermek zorunda kalıyorum. Günde 2 yada 3 kez şarja takmak zorunda kalıyorum. Youtube de 1 saatlik bir video için 10 dk video izlemek zorunda kalıyorum. Sadece 6 ay iphone dayanabildim. Eğer telefonu çok kullanmıyorsanız, oyunlarla sosyal medyayla fazla işim yok diyorsanız alın tabiki. Ama size tavsiyem illa iphone alacaksanız düz 12 alın derim. Çünkü mini 5.4 inç sanırım. Klavyeyi kullanırken sorun yaşayabilirsiniz.

Oyla:

onuryurduseven

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
mi9
Konular
15
Bu arada bende mi9 var,ailemde xs max var,benim telefonun kamerası ondan iyi çekiyor diyebilirim.

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Şimdiye kadar hep iphone kullanıp,son 1 yıldır xiaomi ye geçmiş biri olarak,ben çok memnunum.Aşağıya Xiomi de olup,iphone de olmayan özelliklerin birkaçını yazayım,

Youtube reklamsiz
Youtube video indirme
Youtube arka planda oynatma
Youtube kucuk ekran
Her siteden video indirme
Maske ile ekran acma
Ekranda parmak okuyucu
Tema yukleme
Uygulama acmaya sifre ekleme
Tam ekran resim cekme
Yuz tanima sonrasi kilit ekrani gecip direk teli acmasi
Fotoğraf ve mesajlari basili tutup coklu secerek islem yapabilmesi
Ekranin sag ve solundan kaydırarak onceki ekrana donmesi
Telefonla konusulan kisinin sesini kaydetmek
Kilit ekranindan mesajlari okundu yapma veya silme
Amoled sayesinde daha parlak ve canlı bir ekran

Bunlar aklıma gelenler,ben iphone geçmezdim şahsen
YouTube ile alakalı olan birkaç şey ve donanımsal olan ve karıştırması saçma olan şey dışında her şey iPhone 'da da bulunuyor. Bence bir telefonda sorun olmaması özellik bolluğundan çok daha önemli. Yok bin tane rom dene yok şunu flaşla yok acil bir durumda root yüzünden bir şey açılmasın, Yok şu yok bu her şey çok uğraştırıcı. Yani telefonda olabilecek her şeyi bilmeden o dediğiniz kernel , root vs işini yapmak riskli ve uğraştırıcı. En basitinden bir roma her şeyi çalışan bir kamera bulmak bile çok zor. Ve bunların hepsini yapmak çok büyük zaman kaybı. 3 gün ben telefonu unbrick etmeye çalışıyordum... Biraz para fazla veririm, 5 sn de sabrederim reklam izlerim çok daha iyi.

Oyla:
Üst Alt