MIUI 14 [Mi9T] XTBUI Enhanced 14.1.2.0 | Android 13

hiu482

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
slx
Cihazım
MI 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Rom nasıl arkadaşlar? Stabil mı?
Evolution x yüklü, geçmeme değer mi sizce?

Nostradamus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Ellerinize sağlık hocam paylaşım için teşekürler

dearlover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zek
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
5
Romu 3 gün kadar kullandım, stabil ve hızlıydı fakat pil performansı -belki benim batarya sağlığı düşük ve ondadır- hiç memnun etmedi beni. 2 aydır kullandığım Ghost rom, aynı batarya ile daha iyi sonuçlar veriyor ve tekrar ona döndüm. Ayrıca A12 ve A13 arasında neredeyse 0 fark var arayüz özelinde.

ilker..@ıou

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
atakan
Cihazım
Not6 pro
Konular
0
Romu 3 gün kadar kullandım, stabil ve hızlıydı fakat pil performansı -belki benim batarya sağlığı düşük ve ondadır- hiç memnun etmedi beni. 2 aydır kullandığım Ghost rom, aynı batarya ile daha iyi sonuçlar veriyor ve tekrar ona döndüm. Ayrıca A12 ve A13 arasında neredeyse 0 fark var arayüz özelinde.
Evet ghost rom çook daha iyi pil performansı akıcılık arayüz hızı vs. Ben 4 saat kullanabildim tlf açık ama ekran kararması oldu sürekli tlf nu aç kapat yaptım. Tekrar ghost roma geçtim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence ghost rom sizin tercihiniz. belki benim telefonum la ilgili sorun var. Ama bu romda ki sıkıntıları ghost rom da yaşamadım.

Son düzenleme:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Bahsettiğiniz rom MIUI 14 değil bu arada haberiniz olsun hocam :) Hybrid Rom.

Musty7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
9t
Konular
6
Bu twrp'yi yüklersen al versiyon romlara döndüğümde sorun çıkarır mı

dearlover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zek
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
5
Bahsettiğiniz rom MIUI 14 değil bu arada haberiniz olsun hocam :) Hybrid Rom.
Tam emin değilim hocam, dediğiniz olabilir fakat şöyle bir durum var, A12 ve A13 arasında pek fark yok yazdım ama aslında MIUI 13 ve 14 arasında da acayip bir fark söz konusu değil. En iyisi bana göre MIUI 11 idi ama o da baya eskide kaldı. Hybrid rom aslında tam bana göre, o anki rom özellikleri her açıdan ok ise, geriye sadece kullanma keyfi kalıyor. A12-13 MIUI 13-14 olması çok önemli değil, stabil ve batarya ömrü iyi olsun yeter.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Tam emin değilim hocam, dediğiniz olabilir fakat şöyle bir durum var, A12 ve A13 arasında pek fark yok yazdım ama aslında MIUI 13 ve 14 arasında da acayip bir fark söz konusu değil. En iyisi bana göre MIUI 11 idi ama o da baya eskide kaldı. Hybrid rom aslında tam bana göre, o anki rom özellikleri her açıdan ok ise, geriye sadece kullanma keyfi kalıyor. A12-13 MIUI 13-14 olması çok önemli değil, stabil ve batarya ömrü iyi olsun yeter.
Yok zaten o anlamda söylemedim. Hybrid rom dediğimiz olay MIUI 13 tabanlı bir Roma MIUI 14 uygulamalarını yuklemekten başka bir şey değil. Romu kötülemiyorum sadece şunu belirtmek istiyorum; MIUI 14 ile 13'ü karşılaştiriyorsunuz. A13 ile 12 arasında fark göremediğinizi söylüyorsunuz ya; A12'li bir MIUI 14'ü denerseniz gerçekten a13'ün çok daha hızlı olduğunu fark edeceksiniz. Mesela A12 XTBUİ ile A13 XTBUİ'ye bakarsanız arada ki farkı net bir şekilde görürsünüz.

Onun dışında tabiki de isteyen istediği romu kullanmalı, sonuçta ihtiyaçlarını ne karşılıyorsa onu kullanmak gerek.

dearlover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zek
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
5
Yok zaten o anlamda söylemedim. Hybrid rom dediğimiz olay MIUI 13 tabanlı bir Roma MIUI 14 uygulamalarını yuklemekten başka bir şey değil. Romu kötülemiyorum sadece şunu belirtmek istiyorum; MIUI 14 ile 13'ü karşılaştiriyorsunuz. A13 ile 12 arasında fark göremediğinizi söylüyorsunuz ya; A12'li bir MIUI 14'ü denerseniz gerçekten a13'ün çok daha hızlı olduğunu fark edeceksiniz. Mesela A12 XTBUİ ile A13 XTBUİ'ye bakarsanız arada ki farkı net bir şekilde görürsünüz.

Onun dışında tabiki de isteyen istediği romu kullanmalı, sonuçta ihtiyaçlarını ne karşılıyorsa onu kullanmak gerek.
Hız konusunda haklısınız hocam. "Romu 3 gün kadar kullandım, stabil ve hızlıydı" XTBUI romu için bunu yazmıştım, hatta baya da şaşırmıştım bu kadar hızlı olabileceğine. Totalde rom, kamera fixi ile neredeyse kusursuz hale gelmişti ama benim batarya Deji ile değiştirmeme rağmen şu an 2700 seviyesinde. Ghost rom bataryayı daha iyi kullanıyor, mecburen ona döndüm :)

Üst Alt