Çözüldü Mi9t pro yedekleme

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Mi cloud hesabına giriş yaptığınızda(bilgisayardan) neleri yedek aldığını araştırarak görme imkanınız var.
Hmm yani bilgisayardan mı bakacağım

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Telefondan da bakabilirsiniz.
Ancak, bilgisayardan daha rahat ve daha ayrıntılı bakma imkanınız olur.
Peki indirdiğim oyunları programları yedeklemek için hangi seçeneği seçmeliyim

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Çeşitli konularda yedekleme alternatifleri var.
Bu her insanın telefonunu kullanım, uygulamalarının durumu ve kişisel tercihine göre değişir.
Bir de telefonun BL kilidinin açık olup/olmamasına göre de değişebilir.

Muhtelif yedekleme metodları | MIUI Türkiye Forumu

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Çeşitli konularda yedekleme alternatifleri var.
Bu her insanın telefonunu kullanım, uygulamalarının durumu ve kişisel tercihine göre değişir.
Bir de telefonun BL kilidinin açık olup/olmamasına göre de değişebilir.

Muhtelif yedekleme metodları | MIUI Türkiye Forumu
Ya bu konuya baktım genelde rootlu cihazlar için yöntemler mevcut benim cihaz rootsuz bu mi cloud üzerinden uygulama yedeklenmiyor sanırım. Cihazın bootloader kilidi şuan kapalı başvuru yaptım 250 saat verdi onu bekliyorum

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
o konuyu okuduğunuzda rootsuz cihazlar içinde öneriler bulunabileceği gibi yedeklemelerle ilgili forumda aratma yaptığınızda da rastlamanız mümkün

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
o konuyu okuduğunuzda rootsuz cihazlar içinde öneriler bulunabileceği gibi yedeklemelerle ilgili forumda aratma yaptığınızda da rastlamanız mümkün
Biraz bakmıştım biraz daha bakıyım en iyisi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Mi Cloud ile MIUI Backup farklı şeyler ve ikisi de uygulama datalarının yedeklerini almazlar. Geri yüklerken de bazı uygulamaların geri yüklenemeyeceği şeklinde uyarı vermektedir. Mi Cloud ile 5GB ücretsiz alanınız olmakta. Rehber, mesaj, notlar, görüşme ses kayıtları v.b. yedeklerinizi buraya yapabilirsiniz. Mi Cloud'a resim-video yedeklemek isterseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Yandex, Google, Asus v.b. birçok alternatif bulunmakta. Ben Google Photos kullanıyorum ve 15GB bana yetmediği için 200GB alan satın alarak kullanıyorum. Ayrıca Google servisleri benim için Mi Cloud'tan çok daha hızlı, pratik ve faydalı olduğundan rehber, mesaj, arama geçmişi, notlar, resim-videolar, müzik gibi birçok şeyi Google ile hallediyorum. Tavsiye ederim.
MIUI backup yani telefonun ayarlarından ulaşabileceğiniz backup ile cihazın ayarlarını, rehberi, mesajları, arama geçmişini, ana ekran düzenini v.s. yedekleyeceğiniz gibi uygulamaları da datalar olmadan yedekleyebilirsiniz. Ancak bu yedek telefona yapılmaktadır. Buradan bir bilgisayara aktarmanız gerekmektedir.
Son olarak root olmadan gerçek manada yedekleme yapamazsınız. Çünkü uygulamaların verilerinin, ayarlarının v.s. bulunduğu partisyona erişilebilmesi için root gereklidir. Rootsuz hiçbir şekilde bunları yedekleyemezsiniz.

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Mi Cloud ile MIUI Backup farklı şeyler ve ikisi de uygulama datalarının yedeklerini almazlar. Geri yüklerken de bazı uygulamaların geri yüklenemeyeceği şeklinde uyarı vermektedir. Mi Cloud ile 5GB ücretsiz alanınız olmakta. Rehber, mesaj, notlar, görüşme ses kayıtları v.b. yedeklerinizi buraya yapabilirsiniz. Mi Cloud'a resim-video yedeklemek isterseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Yandex, Google, Asus v.b. birçok alternatif bulunmakta. Ben Google Photos kullanıyorum ve 15GB bana yetmediği için 200GB alan satın alarak kullanıyorum. Ayrıca Google servisleri benim için Mi Cloud'tan çok daha hızlı, pratik ve faydalı olduğundan rehber, mesaj, arama geçmişi, notlar, resim-videolar, müzik gibi birçok şeyi Google ile hallediyorum. Tavsiye ederim.
MIUI backup yani telefonun ayarlarından ulaşabileceğiniz backup ile cihazın ayarlarını, rehberi, mesajları, arama geçmişini, ana ekran düzenini v.s. yedekleyeceğiniz gibi uygulamaları da datalar olmadan yedekleyebilirsiniz. Ancak bu yedek telefona yapılmaktadır. Buradan bir bilgisayara aktarmanız gerekmektedir.
Son olarak root olmadan gerçek manada yedekleme yapamazsınız. Çünkü uygulamaların verilerinin, ayarlarının v.s. bulunduğu partisyona erişilebilmesi için root gereklidir. Rootsuz hiçbir şekilde bunları yedekleyemezsiniz.
Zaten öyle detaylı bir yedekleme istemiyorum doğrusu sadece mesela uygulamalarımın apk sını alsa yeterli

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Zaten öyle detaylı bir yedekleme istemiyorum doğrusu sadece mesela uygulamalarımın apk sını alsa yeterli
Sadece bunu istiyorsanız kendim için oğluma yazdırdığım şu uygulamayı kullanabilirsiniz. Çok çeşitli başka özellikleri de var.

Üst Alt