Yardım Mi9T Pro ve Samsung Galaxy Watch Active uyumsuzluk sorunu

umtozbag2167

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
redmi note5 pro
Konular
2
Herkese iyi forumlar;
Bir sorunum var arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim
Mi9T Pro ya Samsung Galaxy Watch Active bağladım. Bağlama işlemi başarılı oldu ve aramaları görmeye başladım.
Ancak SMS Whatsapp vb gibi uygulamaların bildirimi gelmiyor.
Galaxy Wearable, Samsung Accessory Service ve Watch Active Plugin uygulamalarını indirdim ve bütün izinlerini verdim.
Otomatik başlatmayı aktif ettim, Pil kıstlamalrını kaldırdım ancak bir türlü Arama hariç bildirimleri saatte göstermeyi başaramadım.
Konu hakkında tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Şimdider teşekkürler...

Segedri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Egemen
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Mühendis
Konular
0
Tam çözdüm derken çözülmediğini farkettim.

İşlemi yaptıktan sonra deneme amacıyla bir mesaj attım Whatsapp'tan, saat titremedi fakat saati uyandırdığımda bildirim gelmişti. Fakat şu an yine bildirimler düşmüyor.

Anlayamadığım, güncellemeyi yapmadan önce saati ilk aldığım andan beri sorunsuzca kullandım. Ne olduysa güncellemeden sonra oldu. Şu an yine bildirimler gelmiyor ve dediğin gibi ben de saati satma aşamasındayım, 1 haftadır kullanamıyorum saati.

Oyla:

umtozbag2167

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
redmi note5 pro
Konular
2
Eğer yapmadiysan son bir deneme yap uygulamaların içinden Samsung gear ile ilgili bütün uygulamaların (wearable, Galaxy watch plugin, Samsung accessory service, ) hepsinin pil kısıtlanmasını kaldır. Bunu yapmak için ayarlar>uygulamalar> uygulama ismine tıkla içinde pil tasarrufu kısmına gir ve kısıtlama yok de bütün saat uygulamaları için aynı işlemi tekrarla.
Eğer sorun çözülmezse sıkıntı rom la alakalı olabilir. Eğer sonuç hakkında buradan bilgilendirme yaparsan sevinirim

Oyla:

Segedri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Egemen
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Mühendis
Konular
0
Yaptım hepsini ama tekrar bi kontrol edeyim dedim; daha önceden pil kısıtlamasını kaldırmama rağmen plugin ve accessory service'in pil kısıtlaması vardı. onları tekrar kaldırdım. Zaten alakalı alakasız tüm izinler verili durumda, otomatik başlatma açık. Samsung health için de aynı şeyleri açtım.

sonrasında bildirim almayı tekrar kapatıp açtım fakat değişen bir şey yok. bence de sorun rom ile alakalı ama OTA ile gelen orjinal rom yüklü.

bir önceki sürüme nasıl dönebilirim? başka çaresi kalmadı gibi...

Oyla:

cagri6717

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
8
Arkadaşlar galaxy watch da hava durumunu çözeniniz var mı 46mm modelinde. Telefonu ingilizce yapıyorum düzeliyoe. Türkçeye dönünce tekrar gidiyor. Global 10.3.3 yüklü cihaz mi 9t pro

Oyla:

Nbey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Merhaba arkadaşlar mi 9t den bağlantıları sıfırladım. Bluetooth wifi mobil veri sıfırladım. Sonra tekrar saat ile eşleştirdim. Tam o sırada Yahoo mail bildirimi geldi ve Galaxy watch active saatte gördüm bu bildirimi. Bakalım diğer bildirimler gelecek mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Diğer bildirimler de geliyor son beş dakikadır bakalım kaç dk. Daha sürecek saate bildirim akışı?

Son düzenleme:
Oyla:

Nbey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Merhaba arkadaşlar mi 9t den bağlantıları sıfırladım. Bluetooth wifi mobil veri sıfırladım. Sonra tekrar saat ile eşleştirdim. Tam o sırada Yahoo mail bildirimi geldi ve Galaxy watch active saatte gördüm bu bildirimi. Bakalım diğer bildirimler gelecek mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Diğer bildirimler de geliyor son beş dakikadır bakalım kaç dk. Daha sürecek saate bildirim akışı?
Hala bildirimler geliyor. Çözdüm sorunumu.

Oyla:

yukselcakir35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Arkadaşlar android 10 geldikten sonra bende mesaj bildirimleri alamamaya başladım. Tek çözüm eski sürüme dönmek midir?

Oyla:

eminkasay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emin
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
0
Galaxy werableyi kapatıp açın sorun çözülür
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
dediğinizi yapmama rağmen hala bildirim alamıyorum var mı başka bir çözüm

Oyla:

cemtoksal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
8
Global rom'da da MiuiMix rom'a geçtiğimde de bildirimler geliyor ama bir kaç saniye gecikmeli geliyor.
Aşamadığım tek sorun saatteki havadurumu uygulaması konum bulamıyor.
Konum için de telefon dilini ingilizce yapınca düzeliyor ama Türkçe'ye dönünce yine çalışmıyor.
Galiba sorun yazılımsal , dil değiştirince bug oluşuyor.

Bildirimler ve aramalar için aşağıdakileri yaptığımda konum hariç hepsi çalışıyor.

Şunları yapmayı unutmayın
ayarlar - uygulamalar - uygulamaları yönet - sağ üstteki 3 noktadan tüm uygulamları göster'e basın

Listeden aşağıdaki programları bulunca hepsinde şunları aktif edin
otomatik başlat = açık (mavi)
diğer izinler = hepsi yeşil olsun
bildirimler = evet
veri kullanımı kısıtla = WLAN ve Mobil Veri tik'leri seçili olsun
pil tasarrufu = kısıtlama yok

Galaxy wearable
Samsung accesory service
Samsung health
Watch active 2 plugin

----------

Bir menü geri gelince şunları tıkla
sistem uygulaması ayarları
güvenlik
hız arttırımı
uygulamaları kilitle seçeneği altında

Galaxy wearable = mavi tik olsun
Samsung accesory service = mavi tik olsun
Samsung health = mavi tik olsun
Watch active 2 plugin = mavi tik olsun

-----
Ana ekrana gelince
Galaxy wearable ve Samsung health uygulamasını sırasıyla çalıştır ve arka planda kalsın
son kullanılan uygulamları açın
Galaxy wearable ve Samsung health uygulamasını görünce üstüne basılı tutun
sağında açılan menüde kilit işaretine basın kilit açık kalacak
böylece son kullanılan uygulamaları silseniz de arka planda çalışmaya devam edecek

Oyla:

YUKCELL08

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi9t
Konular
0
Herkese iyi forumlar;
Mi9T Pro ya Samsung Galaxy Watch Active bağladım. Bağlama işlemi başarılı oldu ve aramaları görmeye başladım.
Galaxy Wearable, Samsung Accessory Service ve Watch Active Plugin uygulamalarını indirdim ve bütün izinlerini verdim.
Otomatik başlatmayı aktif ettim, Pil kıstlamalrını kaldırdım ancak bir türlü Arama hariç bildirimleri saatte göstermeyi başaramadım.
Şimdider teşekkürler...
Az önce kardeşimin mi9t’sindeki aynı sorunu hallettim. Önce playstore’da
Herkese iyi forumlar;
Şimdider teşekkürler...
Az önce kardeşimin mi9t’sindeki aynı sorunu hallettim. Önce playstore’da “active plugin” yaz, çıkan uygulamalardan ”yüklü” yazan plugin leri ve wearable uygulamalarının hepsini sil. Saatini fabrika ayarlarına geri döndür. İlk kurulum yapar gibi ama sadece ”galaxy wearable“ uygulamasını indir ve ekrandaki talimat doğrultusunda diğer addonsları yükle, olacaktır. Not: galaxy wearable uygulamasını sildiğin zaman plugin uygulamaları silinmediği için sorun devam ediyor.

Oyla:
Üst Alt