Yardım Mi9t pro sms (mesaj) ile kişi paylaşma sorunu?

bysemazen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
4
Arkadaşlar bir arkadaşıma rehberimde olan birinin telefon numarasını mesaj-sms ile gönderiyorum ama sms olarak değil MMS olarak yani multimedya olarak gönderiyor, bunun çözümü nedir?
Notw 6 pro miui tabanlı mesaj uygulaması kullanıyor onda bu sorun yok, Google tabanlı mesaj uygulamasında sorun var.

Son düzenleme:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Whatsapptan gönderseniz?

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Hocam WhatsApp tan göndermek çözüm değil, örneğin karşı tarafın net yok WhatsApp ta çözmüyor.
Mesaj uygulamasının sorunu bu.
Mesaj uygulamasinin sorunu degil. Kisiler csv uzantili bir dosyadir ve teknik olarak bu mms olarak gonderilir. O nedenle 2 secenek var. Ya whatsapp ile gonderilecek ya da kopyala yapistir yontemiyle gonderilecek. Tabi email gibi yontemle de gonderilebilir ya da mms e razi olunur (bazi tarifelerde mms ucretsiz olabiliyor sanirim)

Oyla:

bysemazen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
4
Mesaj uygulamasinin sorunu degil. Kisiler csv uzantili bir dosyadir ve teknik olarak bu mms olarak gonderilir. O nedenle 2 secenek var. Ya whatsapp ile gonderilecek ya da kopyala yapistir yontemiyle gonderilecek. Tabi email gibi yontemle de gonderilebilir ya da mms e razi olunur (bazi tarifelerde mms ucretsiz olabiliyor sanirim)
Evet hocam kişiler vcf formatında, daha önce uuzn süre Sony kullandım, onda kişi paylaşımında vcf kart olarak mı, düz metin olarak mı göndermek istiyorsunuz diye uyarı veriyordu.
Evet bazı operatörlerde MMS ücretsiz, bazı tarifeler de ücretli.
Ama bu sorun Google tabanlı mesaj uygulamasının bir sorunu, ayarı çözümü olmaması lazım bulamadım

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Evet hocam kişiler vcf formatında, daha önce uuzn süre Sony kullandım, onda kişi paylaşımında vcf kart olarak mı, düz metin olarak mı göndermek istiyorsunuz diye uyarı veriyordu.
Evet bazı operatörlerde MMS ücretsiz, bazı tarifeler de ücretli.
Ama bu sorun Google tabanlı mesaj uygulamasının bir sorunu, ayarı çözümü olmaması lazım bulamadım
Evet google da cozumu yok. Baska mesaj uygulamalarinda bir secenek olabilir bunun icin. Bu bir sorun degil eksiklik. Aslinda bildirmek lazim bunu. Belki ekleyecekleri tutar...

Oyla:

bysemazen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
4
Evet google da cozumu yok. Baska mesaj uygulamalarinda bir secenek olabilir bunun icin. Bu bir sorun degil eksiklik. Aslinda bildirmek lazim bunu. Belki ekleyecekleri tutar...
Evet Google tabanlı mesaj uygulamasında sorun, Notw 6 pro var onda normal şekilde gönderiyor.

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Note6 baska xiaomi ye mi vcf sekilde gonderiyor? Gonderdiginizde note 6 dan sms ucreti dusuyor mu?
Yoksa her cihaza metine donusturmeden vcf formatinda mi gonderiyor (sms olarak)

Oyla:

bysemazen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
4
Note6 baska xiaomi ye mi vcf sekilde gonderiyor? Gonderdiginizde note 6 dan sms ucreti dusuyor mu?
Yoksa her cihaza metine donusturmeden vcf formatinda mi gonderiyor (sms olarak)
Note 6 pro da kişiyi vcf değilde düz metin olarak alıyor ve sms olarak gönderiyor, doğal olarak sms ücreti yansır (sms paketi yoksa),veya paketten düşer. Bu arada note 6 pro miui tabanlı mesaj uygulaması kullanıyor.

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Google da yok dedigim gibi. En azindan ben karailasmadim boyle bir seyle hic. Ya yukaridaki yontemleri uygulayacaksiniz. Ya da rom atacaksiniz telefona

Oyla:
Üst Alt