Rom Mi9T Pro Rom Denemelerim

nadir0335

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nadir Kirkit
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Mi 9 için konuşayım uzun zamandır global kullandım. Twrp işine girince ilk eu 9.8.1 i kurdum iyiydi sorunu yok denilecek kadar azdı ama android Q muhabbetlerini görünce kaşındım biraz ve o zamanlarda batarya yeterli gelmiyordu açıkcası ve miroomun batarya perfomansı övüp duruyorlarken ben de dayanamayıp (ilk eu 9.9.6 kurdum döngüye giriyordu) miroom kurdum. Global veya euda göremediğim 7 saati bu romla gördüm (2 buçuk 3 saate yakın mobile legends vardı) ki bu nimet mi 9 için. Sorunlu demişsiniz ama miroom 9.9.6 dayım uzun zamandır. Ne sorunu gördünüz acaba? Benim tek sıkıntım volte açıkken konuşmalarda cızırtı yapıp ses gitmemesi ikinci aramada düzeliyor volte kapanımca sorun yok. Pil ve performans olarak da aşırı iyi bir rom.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Mi 9 için konuşayım uzun zamandır global kullandım. Twrp işine girince ilk eu 9.8.1 i kurdum iyiydi sorunu yok denilecek kadar azdı ama android Q muhabbetlerini görünce kaşındım biraz ve o zamanlarda batarya yeterli gelmiyordu açıkcası ve miroomun batarya perfomansı övüp duruyorlarken ben de dayanamayıp (ilk eu 9.9.6 kurdum döngüye giriyordu) miroom kurdum. Global veya euda göremediğim 7 saati bu romla gördüm (2 buçuk 3 saate yakın mobile legends vardı) ki bu nimet mi 9 için. Sorunlu demişsiniz ama miroom 9.9.6 dayım uzun zamandır. Ne sorunu gördünüz acaba? Benim tek sıkıntım volte açıkken konuşmalarda cızırtı yapıp ses gitmemesi ikinci aramada düzeliyor volte kapanımca sorun yok. Pil ve performans olarak da aşırı iyi bir rom.
Mi9T proda temiz kurulum yapmama rağmen takılmalar, donmalar sık sık oluyordu, akıcılık yoktu, bazen de dokunmatik çalışmıyor gibi oluyordu. Birkaç arkadaş da aynı şeyi yaşamış miroom 9.9.6 da

nadir0335

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nadir Kirkit
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Eu 9.9.6 kullandım (temiz kurulum her zaman) ancak miroom a göre daha sıkıntılı geldi bana. En basiti kilitsiz kullanmak. Zaten cep modu yok üstüne açılıyor vs. ingilizcem yok öyle ingilizce de kullanamam deyip değiştirdim pil olarak en iyisi şuana kadar. Belki cihazdan cihaza değişiyordur.

atak946

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
5
Globale geri döndüm bende sonunda sebekem telefonum stabil hale geldi custom romla falan uğraşmam artık

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xiaomi01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
Bu hafta bu cihazi almayı düşünüyordum romlar sıkıntılı mi şuan düşünmeye başladım
Almalı miyim

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Bu hafta bu cihazi almayı düşünüyordum romlar sıkıntılı mi şuan düşünmeye başladım
Almalı miyim
Henüz yeni bir cihaz, Global dışındaki romlarda sıkıntı yaşayanlar çok. Cihaz alınmaya değer, alırsanız bir müddet Globalde kalın. Miui 11 ile birlikte yeni romlar yakında gelecektir

eastblood

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
RED mi K20 Pro
Konular
23
Merhabalar. Birkaç gündür kaşıntı tuttu, bl kilidi de açılınca global romdan farklı rom deneyeyim dedim. Henüz imei işlemini de yaptırmadım o yüzden biraz daha rahat hareket ettim. Forumda konusu olan - 13 uzantılı twrpyi yükledim. Sonrasında MiRoom 9.9.6 romunu yükledim.

Bu romda sıkıntılar mevcut, akıcılık yok, heran her uygulamada takılmalar yaşatabilir, dokunmatik hassasiyeti heran düşebilir. Ayrıca kamera uygulamasından galeriye direkt geçişin olmaması da herkeste olan bir sıkıntı.

Sonra eu stabil 10.4 e geçtim, akıcılık konusunda sıkıntı yok gibiydi, kameradan galeriye geçememe bunda da mevcut, güzel güzel kullanırken birşeye bakmak için twrp yi açayım dedim, açmaz olaydım, cihaz açılıp kapanma döngüsüne girdi. Pin kodu ekranına geliyor, 2 3 sn beklemeden tekrar reset atıyor. Sanırım Türkçe dil ya da parmak izi ve şifre sebebiyle imiş. Tekrar twrp ye döndüm başka rom yüklerim diye, bu sefer de bilgisayar telefonu görmedi. Twrp ekranında iken back up yapıp yedek aldım, tamamlamaya yakın hata verdi. Sonra restore seçeneğinden back up dosyası içindeki dosyayı seçip restore yaptırdım, ancak o da sona doğru hata verdi. Cihazı açmayı denedim ve neyse ki açıldı. Ancak sıfırlanmış kurulum aşamasına dönmüştü. Kurulumu yapıp bilgisayara bağladım ve cihazı gördü. Miflash ile global 10.3.3 e geri döndüm.

Şu anda hem twrp hem de global harici romlar sağlıklı değil, hatalarla dolu. Globalde en azından tek can sıkan şey mesaj ve telefon uygulamasının stok android olması. Bence Globalde olan arkadaşlar hiç kıpraşmasınlar şimdilik. Farklı rom tecrübesi olan arkadaşlar yazabilirler dertlerini :)
Kullandığım global romlar içinde en iyisi 10.4.6 idi.. fakat ondada dediğiniz gibi twrp girmeye gerek kalmadan, restart attığınızda şifre ekranı sonrası döngüye giriyor restart edip duruyor.. normalde 13.1.15 twrp ile kuruyorum romları. Fakat 10.4.6 kurunca fark ettim ki twrp 13.1.13 e dönüyor. Rom içinde bu versiyon bar demekki.. bu twrp de sıkıntı var herhalde.. şimdi 10.4.6 global romu kurup, reboot etmeden twrp 13.1.15 i kurcağım. Sonra deneyeceğim.. herhalde sorunu çözeceğim

atak946

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
5
Kullandığım global romlar içinde en iyisi 10.4.6 idi.. fakat ondada dediğiniz gibi twrp girmeye gerek kalmadan, restart attığınızda şifre ekranı sonrası döngüye giriyor restart edip duruyor.. normalde 13.1.15 twrp ile kuruyorum romları. Fakat 10.4.6 kurunca fark ettim ki twrp 13.1.13 e dönüyor. Rom içinde bu versiyon bar demekki.. bu twrp de sıkıntı var herhalde.. şimdi 10.4.6 global romu kurup, reboot etmeden twrp 13.1.15 i kurcağım. Sonra deneyeceğim.. herhalde sorunu çözeceğim
Forumdaki sabitlerde bulunan global rom u mi flash ile yükleyince hiç bir sorun yaşamıyorum dene istersen

eastblood

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
RED mi K20 Pro
Konular
23
Forumdaki sabitlerde bulunan global rom u mi flash ile yükleyince hiç bir sorun yaşamıyorum dene istersen

Hangi rom mesela?

Üst Alt