Rehber Mi9t Pro/K20 Pro Eu, miroom vs Costom romlarda Mikrofon, ahize ve kulaklık problemi çözümü.

digi_boy2006

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi K20 Pro
Konular
1
Hocam bende root olduğu için basit bir şekilde yaptım. Rootsuz cihazda nasıl yapılıyor bilmiyorum. Forumda gerekli konular vardı.
Benim cihazda bu rootlu hocam, uygulamalardan Google seçip durmaya zorla mı diyeceğim acaba?

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Hocam bende root olduğu için basit bir şekilde yaptım. Rootsuz cihazda nasıl yapılıyor bilmiyorum. Forumda gerekli konular vardı.
Benim cihaz rootlu ve eu rom kullaniyorum nasil devre disi biraktiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkese iyi forumlar. K20 pro'da sık görülen bir sorunun çözümü için konu açma gereksinimi duydum.
Sorunumuza gelince eu beta yada stabil romunda ve miroom betada bu sorun var. Cihaz kendi kendine mikrofon ve ahizeleri kapatıyor. Cihaz yeniden başlayınca düzeliyor. Bazen kulaklığı çıkarsanız da kulaklık işareti orada kalıyor ve YouTube gibi müzik uygulamalarinda videolar takılarak ilerleyip hoparlörden ses gelmiyor. Temiz kurulum vs herseyi yaptım maalesef çözümü yok. Yabancı forumlardada herkes bu sorundan bahsediyor. Sorunun sebebi ise Google asistan.

Google asistanı kapatsaniz dahi sorun çözülmüyor. Tek çözüm Google uygulamasını devre dışı bırakmak. İnşallah kısa zamanda çözümü gelir.
Hocam bunu görselle anlatabilirmisiniz bahsettiğiniz uygulamayi indirdim bir kaç google var hangi birini kapaticam yardim edermisiniz

Üst Alt