Yardım Mi9t Pro iç vidanın yalama olması

arm0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Custom HyperOS
Telefon Modeli
Mi 9T Pro/K20 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar ben 7-8 ay önce MI 9T PRO (k20 pro) satın aldım ve bu telefon kaçak. Bataryanın iyice kötüleşmesinden dolayı bir adet batarya satın aldım fakat bundan önce bilginiz olsun ki telefonu aldığımda taktığım kılıf nasıl olmuşsa telefonun kapağını çıkardı ve telefonumun arkası baya açık bir halde idi bu yüzden kılıfla kullanıyordum. Ben bataryayı değiştirmek için üst taraftaki tüm vidaları söktüm fakat kamera yanındaki metal plakanın vidası oksitlenmiş mi nolmuşsa yalama hale gelmiş. 2 gece bunu çıkarmak için her türlü yöntemi denedim fakat nafile. Vida çok küçük ve çok kötü halde idi. Hiçbir şekilde çıkaramayınca Bilgisayar anakartında 3-4 kere sorun çıktığında kullandığım lehim makinam ile tornavidayı vidaya bağlamayı düşündüm fakat bu seferde tornavidayı dondürünce vida ne kadar yalama olmuşsa lehime bağlanmış tornavida koptu. Vida üzerindeki kırılmadan dolayı duran lehimi temizlerken ise lehim makinasının şekli nedeniyle lehimi toplayamıyor-eritemiyordum ve bu yüzden mecburen yana doğru indirdim ve bu seferde metal plakanın yanındaki plastik kısmı yaktım :D. Telefonu çaresizlik ve beceriksizlikten dolayı eski haline getirip geri birleştirdim ve şuan hiçbir aksanında sıkıntı yok fakat şuan napabileceğimi düşünüyorum. Batarya hafif şişmiş ve kötü durumda. Şuan bu durumda napabilirim? Telefonumdan memnunum ve değişmek istemiyorum.

Son düzenleme:

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Merhabalar ben 7-8 ay önce MI 9T PRO (k20 pro) satın aldım ve bu telefon kaçak. Bataryanın iyice kötüleşmesinden dolayı bir adet batarya satın aldım fakat bundan önce bilginiz olsun ki telefonu aldığımda taktığım kılıf nasıl olmuşsa telefonun kapağını çıkardı ve telefonumun arkası baya açık bir halde idi bu yüzden kılıfla kullanıyordum. Ben bataryayı değiştirmek için üst taraftaki tüm vidaları söktüm fakat kamera yanındaki metal plakanın vidası oksitlenmiş mi nolmuşsa yalama hale gelmiş. 2 gece bunu çıkarmak için her türlü yöntemi denedim fakat nafile. Vida çok küçük ve çok kötü halde idi. Hiçbir şekilde çıkaramayınca Bilgisayar anakartında 3-4 kere sorun çıktığında kullandığım lehim makinam ile tornavidayı vidaya bağlamayı düşündüm fakat bu seferde tornavidayı dondürünce vida ne kadar yalama olmuşsa lehime bağlanmış tornavida koptu. Vida üzerindeki kırılmadan dolayı duran lehimi temizlerken ise lehim makinasının şekli nedeniyle lehimi toplayamıyor-eritemiyordum ve bu yüzden mecburen yana doğru indirdim ve bu seferde metal plakanın yanındaki plastik kısmı yaktım :D. Telefonu çaresizlik ve beceriksizlikten dolayı eski haline getirip geri birleştirdim ve şuan hiçbir aksanında sıkıntı yok fakat şuan napabileceğimi düşünüyorum. Batarya hafif şişmiş ve kötü durumda üstüne telefoncuya versem hem telefonu kabul etmez hemde yüksek ihtimal rezil olur çıkarım. Şuan bu durumda napabilirim? Telefonumdan memnunum ve değişmek istemiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şuan bu mesajı konuda bahsettiğim telefonum üzerinden yazıyorum, hiçbir sorunu yok fakat olduğum durumdan dolayı iyice sapanı tuttum.

Bu arada o plastik tabaka ilerde herhangi bir sorun yaratır mı ve ne işe yarıyor?
hocam anakartı koruma kapagı o korkunuz var ise internetten anakart koruma kapagı sipariş edebilirsiniz.

Oyla:

arm0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
3
hocam anakartı koruma kapagı o korkunuz var ise internetten anakart koruma kapagı sipariş edebilirsiniz.
Hocam bu yalama olmuş vidayı çıkaramadan koruyucuyu değiştiremem ki, şuan napabilirim

Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Kapakta esneme payı vardır. Batarya girişinin olduğu yerdeki vidaları söküp alttan zorlayıp pili değişin ya da pil girişinin olduğu bölgeyi kesin yapacak bir şey yok.

Oyla:

arm0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
3
Kapakta esneme payı vardır. Batarya girişinin olduğu yerdeki vidaları söküp alttan zorlayıp pili değişin ya da pil girişinin olduğu bölgeyi kesin yapacak bir şey yok.
Kapak çok sert ve esnemiyor ve pil girişinin olduğu bölgeyi kesip geri vidalarsam bu herhangi bir problem yaratır mı?

Isınmayı etkiliyor mu acaba bu tabaka?

Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Kapak çok sert ve esnemiyor ve pil girişinin olduğu bölgeyi kesip geri vidalarsam bu herhangi bir problem yaratır mı?

Isınmayı etkiliyor mu acaba bu tabaka?
İşlemcinin üstünde ısıyı dağıtmak için yapılmış büyük ihtimalle. Siz youtube da telefonun nasıl açıldığı ile ilgili videolara bakın batarya ve flex kabloların geçtiği yeri kesmeniz gerekebilir. Bu da dikkat ister. Tecrüben yoksa ver telefoncu halletsin başına iş açma bence.

Oyla:

arm0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
3
İşlemcinin üstünde ısıyı dağıtmak için yapılmış büyük ihtimalle. Siz youtube da telefonun nasıl açıldığı ile ilgili videolara bakın batarya ve flex kabloların geçtiği yeri kesmeniz gerekebilir. Bu da dikkat ister. Tecrüben yoksa ver telefoncu halletsin başına iş açma bence.
hafta sonu deneyeceğim, yüksek ihtimal sadece flexin kısmını keseceğim için sorun olmaz herhalde

Oyla:

arm0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
3