Yardım Mi9t Pro cihazımda 2 gündür Fiziksel tuslar calismiyor

Lamineure

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
MIUI 12 yükledim 1 hafta oldu hiçbir problem yoktu dün sabaha kadar. sabah uyandığımda telefonun normalde tam ekran modunda aşağıdan yukarı kaydırma hareketinde çalışmadığını fark ettim ama telefonun kilidi açılabiliyor ya da aşağıdaki uygulamalara basınca açabiliyorum. fakat arkada çalışan uygulamaları açmak için aşağıdan yukarı kaydırma hareketi ve Ana ekrana dönme hareketi işlevi çalışmıyor. bu sebeple fiziksel tuşa geri dönüş yaptım fakat orada tuşların çalışmadığını fark ettim. 20 defa basarsan belki 1 defa algılıyor. donanımsal bir sorun mu yoksa sistematik bir sorunu çözemedim lütfen bilgili bir arkadaş bana yardımcı olsun telefonu bu yüzden garantiye göndermek istemiyorum. Launcher denedim güncelledim kısa bir süre düzeldi tekrar gitti.tuş kilidini açıyor her türlü işlem yapılıyor ama aşağıdaki 1 santimlik alanda dokunma hassasiyeti yok sanırım.

Lamineure

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
Ama dört beş gündür kullanıyorum hiçbir sorun yok dün sabah başladı launcher yükle dedi birisi yeniden. Onu denedim çalışmaya başladı sonra tekrar gitti hiç düzelmez oldu . ama panelin o kısmı hiçbir şekilde geri dönüş vermiyor ama Google açmak istesem aşağıdan yukarı kaydırınca Google açılabiliyor bu ilginç değil mi

Oyla:

yusufcntp

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Hocam size önerim bi format atın büyük ihtimalle düzelir ama yine aynı sorun falan olursa diye bence beta roma dönün

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Oyla:

Lamineure

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
Format attım dün bütün gün uğraştım yine düzelmedi. Beta rom için şimdi Facebook bilmem ne lazım o işlere hiç giremem garantiye yollayacağım

Oyla:

yusufcntp

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Bir de kernel sürümüne art arda basıp CIT e girin ekran testi yapın, sistemsel test daha sağlıklı olabilir

Oyla:

yusufcntp

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Cihazınızda twrp yüklü mü?

Oyla:

Lamineure

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
Hayır telefon sıfır alındığı gibi. Eğer cloud dan yedekler geri gelecekse ve PC bağlantısız olacaksa yapabilirim. Ayric kernel nereden bakılıyor ?

Oyla:

yusufcntp

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Hayır telefon sıfır alındığı gibi. Eğer cloud dan yedekler geri gelecekse ve PC bağlantısız olacaksa yapabilirim. Ayric kernel nereden bakılıyor ?
Cihazım kısmından tüm özelliklere basın ardından fotoğrafta kernel version yazan yere art arda tıklayın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

6. Seçenekte touch sensor olması lazım. Ona basın bir de oradan deneyin

Oyla:

Lamineure

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
zaten az önce orada testi yaptım en alt bölümde mavi çizgi yapabiliyorsun ama ince çizgiyi alt bölümde çözemiyorsun oralarda çizilmiyor normalde kenardan sıfır çizgi çizmesi gerekmiyor mu alt kısımda da? ekran sıfır olan kısmında çizgi çekemiyorum mavi yapabiliyorum ama çizgiyi bir santimden sonra alıyor

Oyla:

yusufcntp

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Evet aslında sıfırdan alabilmeniz lazım ama işte launcher vs. değiştirdiğinizde düzeliyorsa bu yazılımsaldır onu kastetmek istedim.

Oyla:
Üst Alt