Yardım Mi9t Pro cihazımda 2 gündür Fiziksel tuslar calismiyor

Lamineure

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
MIUI 12 yükledim 1 hafta oldu hiçbir problem yoktu dün sabaha kadar. sabah uyandığımda telefonun normalde tam ekran modunda aşağıdan yukarı kaydırma hareketinde çalışmadığını fark ettim ama telefonun kilidi açılabiliyor ya da aşağıdaki uygulamalara basınca açabiliyorum. fakat arkada çalışan uygulamaları açmak için aşağıdan yukarı kaydırma hareketi ve Ana ekrana dönme hareketi işlevi çalışmıyor. bu sebeple fiziksel tuşa geri dönüş yaptım fakat orada tuşların çalışmadığını fark ettim. 20 defa basarsan belki 1 defa algılıyor. donanımsal bir sorun mu yoksa sistematik bir sorunu çözemedim lütfen bilgili bir arkadaş bana yardımcı olsun telefonu bu yüzden garantiye göndermek istemiyorum. Launcher denedim güncelledim kısa bir süre düzeldi tekrar gitti.tuş kilidini açıyor her türlü işlem yapılıyor ama aşağıdaki 1 santimlik alanda dokunma hassasiyeti yok sanırım.

Lamineure

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
Sizin telefonda touch sensör testinde kırmızı çizgi sıfırdan çekiyorsa sorunum panel sanırım. Sizde kontrol edebilir misiniz ? Tuhaf olan klavye bile çalışıyor en alt kısım. Fakat oradaki testi kırmızıyı sıfırdan çekmiyor en altta ama kenarlarda sıfırdan çekiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İlk değiştirmem de bir arkadaşın vesilesiyle düzeldi . Sonraki launcher denemelerinin hiçbirine yanıt vermiyor bariz bir şekilde en alt bölümde bir kasma var. Bana da aşırı derecede sistemsel geliyor ama bir türlü Emin olamıyorum çünkü bu sisteme nasıl kaldırabilirim bana yardımcı olursan buna emin olabilirim. Bir cihaza bağlamadan sistemi sıfırlayıp iCloud dan yedek alabilir miyim tekrardan?

Oyla:

yusufcntp

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Hocam denedim bende oluyor zaten denemeden yazmam da şu dönemde servise gönderince 1 hafta telefon elinize geçmez, bilgisayara sahipseniz fastboot roma dönüş yapıp deneyebilirsiniz.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Oyla:

Lamineure

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
Peki herhangi bir güncelleme gelir ise global olarak ya da launcher'da . Düzelme olabilir mi?

Yani hatanın nereden kaynaklı olduğuna emin olamadım. O çizme işleminden sonra panelde bir sorun olduğunu düşündüm çünkü başka bir örneği olan kimse yok. Bütün forumlara yazdım cevap veren yok.

Oyla:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Peki herhangi bir güncelleme gelir ise global olarak ya da launcher'da . Düzelme olabilir mi?

Yani hatanın nereden kaynaklı olduğuna emin olamadım. O çizme işleminden sonra panelde bir sorun olduğunu düşündüm çünkü başka bir örneği olan kimse yok. Bütün forumlara yazdım cevap veren yok.
Ekranı yan döndürdüğünüz zaman çalışıyor mu? Örneğin youtube ya da başka uygulamaya girip bir deneyin

Oyla:

Lamineure

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
Evet çalışıyor

Ana menüye girme ve arkada çalışan uygulamaları açma işlevleri çalışmıyor geri kalan her şey çalışıyor

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Sorununuz yazılımsal da olabilir, donanımsal da...

Dilerseniz öncelikle fluid navigation gestures tarzı harici bir uygulama yükleyip deneyin. Eğer düzelmezse telefonu sıfırlayabilirsiniz. Eğer sıfırlama sonrasında da düzelmezse sorunun donanımsal olma ihtimali yüksektir. Servise göndermeniz en mantıklısı olur.

Oyla:
Üst Alt