Yardım Mi9T Ekran Renklerinde Solgunluk

• Konbuyu başlatan kutsay
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 831

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Değerli forum üyeleri size bir konuda danışmak istiyorum. 1 yılı aşkın süredir Mi9T kullanıyorum. Telefondan son bir aya kadar oldukça memnundum ancak son 1 aydır ekran renklerinde bir bozulma var. Renkler daha solgun gözüküyor. Ekran açıkken renklerde anlık olarak gözle görülür hareketlilik var. Mesela turuncu rengi solgunken normal oluyor sonra tekrar soluyor gibi sorunlar mevcut. Yaşayan ya da fikir sahibi olan varsa lütfen bir yol gösterirse çok mutlu olacağım.

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Ayarlar->Ekran kısmından renk doygunluğu seçeneklerini inceleyin,dediğinize bakılırsa otomatik seçili durumda manuel olarak hoşunuza giden seçimi yapın.

61celal61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Otomatik seçili bile olsa o şekilde bir solgun bir normal olmaz, hep aynı kontrastta olmalı, hangi rom kullanıyorsunuz bilmiyoruz, fakat custom rom kullanıyor iseniz rom değiştirin temiz kurulum yapın eğerki değişirse romdan, değişmez ise ekran sorunu olma ihtimali yüksek garantisi varsa gönderin

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Ayarlar->Ekran kısmından renk doygunluğu seçeneklerini inceleyin,dediğinize bakılırsa otomatik seçili durumda manuel olarak hoşunuza giden seçimi yapın.
Renk ayarlarım doygun seçeneğinde, uzun süredir böyle kullanıyorum. Bundan olacağını sanmasam da değiştirip deneyeceğim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Otomatik seçili bile olsa o şekilde bir solgun bir normal olmaz, hep aynı kontrastta olmalı, hangi rom kullanıyorsunuz bilmiyoruz, fakat custom rom kullanıyor iseniz rom değiştirin temiz kurulum yapın eğerki değişirse romdan, değişmez ise ekran sorunu olma ihtimali yüksek garantisi varsa gönderin
Orijinal üzerindeki romu kullanıyorum hiç custom rom falan işlerine girişmedim. Hatta bootloader kilidi falan kapalı kutudan çıktığı gibi kullanıyorum. Telefonu sıfırlayıp olmazsa dediğiniz gibi garantiye yollayayım.

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Sensörde problem olma ihtimali var mı? Cihaz güneş ışığı moduna geçiyor olabilir mi?

pabloesmeraldo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
pablo
Konular
1
ekran yenileme hızını değiştiren mod'u mu uyguladınız? normalde 60hz de çalışıyor onu yükseltince bu sorun oluşuyor.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Gün ışığında okunabilirlik için olan ayarı kapattım ve denedim kaç gündür maalesef sorun değişmiyor. Ekran yenileme hızı ile hiç oynamadım, o tarz işleri pek bilmediğim için stock olarak kullanıyorum aldığımdan beri telefonu, sadece yazılım güncellemesi yapıyorum. Yakın zamanda telefonu sıfırlamayı düşünüyorum umarım çare olur.

pabloesmeraldo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
pablo
Konular
1
Gün ışığında okunabilirlik için olan ayarı kapattım ve denedim kaç gündür maalesef sorun değişmiyor. Ekran yenileme hızı ile hiç oynamadım, o tarz işleri pek bilmediğim için stock olarak kullanıyorum aldığımdan beri telefonu, sadece yazılım güncellemesi yapıyorum. Yakın zamanda telefonu sıfırlamayı düşünüyorum umarım çare olur.
eu romun son stabil olanını yükler misiniz? telefonu sıfır mı aldınız? sizden önceki kullanıcı kernel ile oynamış olabilir mi? Eğer telefonu sıfır aldınız ve kernelle oynamamışsa önceki söylediklerimi unutun direkt garantiye gönderin telefonunuzu.

Üst Alt