Soru Mi9T Ekran güneş altında garip

KadoReyz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kado
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
24
Bugün ilk defa güneş ışığı altında cihazı kullanma fırsatım oldu. Ekrana parmağımın gölgesi düşünce bir garip. En azından benim için.
Beyaz bir ekran açık. Parmağımın gölgesinin düştüğü yerle gölge düşmeyen ekran arasında neredeyse pembe ile beyaz ton gibi net bir ayrım var.
Daha önce de hep AMOLED cihaz kullandım ama böyle bir şey yaşamadım.
Siz uzun süreli kullanıcılar ne dersiniz?

sakultakim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aye
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bilgisayar
Konular
6
güneşli ortamlarda telefonun ekran parlaklığı otomatik olarak olması gerekenden fazla açılıyor erişebilirlik ayarlarından kontrol edebilirsiniz

Oyla:

aliozaltun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
MI 9T
Meslek
Lojistisyen
Konular
1
Bahsettiğiniz şeyi tam anlayamamış olabilirim, ancak benim anladığım kadarıyla "güneş ışığı modu"ndan bahsediyorsunuz.
Güneşin altında ekranı daha keskin ve iyi görebilmeniz için telefon, sensörler yardımıyla bunu tespit edip, daha iyi görmenizi sağlayacak ekran geliştirmeleri yapıyor. Bu durum size garip gelmiş olabilir, ancak en azından benim için oldukça faydalı bir özellik. Bunu ayarlar menüsü altındaki ekran bölümünden kapatabiliyor olmanız lazım. Eğer durum bu ise, bahsettiğim bölümü kontrol ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

Oyla:

KadoReyz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kado
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
24
güneşli ortamlarda telefonun ekran parlaklığı otomatik olarak olması gerekenden fazla açılıyor erişebilirlik ayarlarından kontrol edebilirsiniz
Bahsettiğiniz ayarı göremedim. Sadece parlaklık ayarı ve otomatik parlaklığı biliyorum. Bir de gece parlaklığı demiş ama kastı karanlık mod mudur?
Bahsettiğiniz şeyi tam anlayamamış olabilirim, ancak benim anladığım kadarıyla "güneş ışığı modu"ndan bahsediyorsunuz.
Güneşin altında ekranı daha keskin ve iyi görebilmeniz için telefon, sensörler yardımıyla bunu tespit edip, daha iyi görmenizi sağlayacak ekran geliştirmeleri yapıyor. Bu durum size garip gelmiş olabilir, ancak en azından benim için oldukça faydalı bir özellik. Bunu ayarlar menüsü altındaki ekran bölümünden kapatabiliyor olmanız lazım. Eğer durum bu ise, bahsettiğim bölümü kontrol ederek çözüme ulaşabilirsiniz.
Tarifi zor bir durum... Yarın fotoğraf çekmeye çalışacağım. Umarım kendini belli eder.
Şöyle ki otomatik parlaklık açık olunca nit değeri daha da artıyor. Elbette faydalı bir özellik
Ekranda gölge düşen kısım ile direkt güneş ışığına maruz kalan kısım arasında pembe ile beyaz kadar farklı iki ton gözüküyor. Ya iki aydır göz IPSe alıştı ya da hep amiral cihazların AMOLEDine alıştık. En kötü ihtimal de Mi9T panelde mi bir şey var dedim

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Ekran parlaklığına aşırtma yapıyor artı renk sıcaklığını da değiştiriyor o garibine gitmiş olabilir, renk uyumunda Standart ayarına çekin belki düzelir.

Oyla:

halimetnc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halime
Cihazım
Redmi 9
Konular
0
Evet benim resmi 9 güneş ışığının altında ekran hiç denecek kadar az gözüküyor telefonu kullanımıyorum bile nasıl düzeltilir

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60