Soru Mi9t android 9'a dönme

mcakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 10S
Konular
43
Arkadaşlar mi9t nin android 10 güncellemesinden sonra batarya performansının çok düştüğü söyleniyor. Telefonumda da android 10 yüklü android 9'a dönüp batarya kullanımını test etme imkanım var mı acaba?

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
4-5 saat civarı ekran açık süresi alıyorum hocam. Boşta bile geceden sabaha %15 şarj harcıyor. Lenovo p2'den geçince az geliyor insanın gözüne değerler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu rom doğru mu hocam. Bir de magisk'i nerden indirebilirim?
Cihaz yurtdışı mı? 4-5 sat ekran süresi diyince aynı sorun benim de vardı. Geçen hafta IMEI işlemi yapıldı 8-10 saat arası artık süre. Şarjı kontrol etmek için 3G ya da 2G ye alıp bir gün kullanarak test edebilir misin?
Ben global en güncel sürümdeyim mi9t için rom farketmiyor söyleyeyim. ne önerdilerse kurdum rom olarak.

Oyla:

mcakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 10S
Konular
43
Cihaz yurtdışı mı? 4-5 sat ekran süresi diyince aynı sorun benim de vardı. Geçen hafta IMEI işlemi yapıldı 8-10 saat arası artık süre. Şarjı kontrol etmek için 3G ya da 2G ye alıp bir gün kullanarak test edebilir misin?
Ben global en güncel sürümdeyim mi9t için rom farketmiyor söyleyeyim. ne önerdilerse kurdum rom olarak.
Evet hocam yurtdışı cihaz IMEI yapılmış yani. Xiaomi ADB tools ile arkadaşın dediği ayarları yaptım faydası oldu gibi. 3-5 gün daha kullanayım bakalım iyi giderse dönmem 9'a.

Oyla:

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
aynen o yaptığınız işlem olmazsa olmaz işlemlerden "debloat" deniliyor. Telefonu yeniden başlattıysan 1 günlük kullanım yeter zaten farkedersin. peki şöyle bişey yapsan sen telefonu kullanmadığında 1 saatte % kaç gidecek bakabilir misin?

Oyla:

mcakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 10S
Konular
43
aynen o yaptığınız işlem olmazsa olmaz işlemlerden "debloat" deniliyor. Telefonu yeniden başlattıysan 1 günlük kullanım yeter zaten farkedersin. peki şöyle bişey yapsan sen telefonu kullanmadığında 1 saatte % kaç gidecek bakabilir misin?
Geceden sabaha çok harcıyor bugün onu deneyeceğim.

Oyla:

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Geceden sabaha çok harcıyor bugün onu deneyeceğim.
En önemlisi uçak modunda benim telefon hiç şarj harcamıyor onu deneyin uçak modunda sabaha kadar batarya gidiyormu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

android 9 pil performansı gönderiyorum yüzde 32 batarya var 3 saat 5 dakika telefon görüşmesi yapmışım gece pil gidiyormu diye uçak moduna aldım yattım birde fulle yakın 4 g de kullandim, full wifide daha iyi performans bekliyorum onuda deneyecegim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt