Yardım Mi9 Volte ve Vowifi

Sbay18

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sefa Başar
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
10
Selamun aleyküm arkadaşlar. Mi9 cihazımda volteyi bir aktif ettim(Resimde gördüğünüz gibi volte aktif)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
. Vowifi konusunda xda vs sitelerde aktif etmek için kodu paylaşmışlae yalniz ne yaptıysam aktif edemedim ben. Acaba kullanlar veyahut başka bir Xiaomi cihazda vowifi aktif edebilen var mı? Varsa ki eğer bizi de aydınlatır yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler:):):)

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Volte --> *#*#volte#*#*
Vowifi --> *#*#vowifi#*#*
Açık olup olmadığını ayarlar > cihazım > tüm özellikler > toplam hafıza(üstüne birkaç kez basın) > hattınız hangi sim yuvasındaysa onu onu seçin ( bende telefon bilgisi 2 ) > [ ekte verdiğim resimdeki butonların açıldığından emin olun .
Hocam kullandiginiz rom nedir acaba ?

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Sbay18

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sefa Başar
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
10
Vowifi üzerinden rahat bir şekilde görüşme yapabiliyorum ve volte de aktif

Vodafone
EU Rom
Hocam cihaz mi9 mu acaba?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Beyler vowifi Vodafone hatta sorunsuz şekilde çalışıyor mi9 cihazda. Ama Turkcell de anlam veremediğim bir sorun var. Cihazın ayarlarında vs herhangi bir sorun yok yani. Hem volte hem vowifi her türlü çalışıyor operatorden kaynakli bir sorun olmadigi sürece...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uçak modunda dahi çalışıyor yani...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-13-23-22-23-676_com.miui.home.png
    Screenshot_2019-06-13-23-22-23-676_com.miui.home.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 77
  • Screenshot_2019-06-13-23-28-44-843_com.miui.home.png
    Screenshot_2019-06-13-23-28-44-843_com.miui.home.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:
Oyla:

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
merhabalar,
mi9 cihazımda aynı durum bende de oluştu, 1.sim Turkcell vowifi çalışmıyor 2.sim vodafone vowifi çalışıyor durumda kullandım,
diğer cihazım mi mix 3 de aynı durum ile karşılaştım, mix3 rootlu olduğu için yaklaşık 3-4 ay çözmek için uğraştım ve dün gece saatlerinde çözüme ulaştım.
konun cihazdan cihaza değişmeyeceğini düşündüğüm için ilerlediğim yolu anlatayım. **oluşabilecek problemlerden sorumluluk kabul etmediğimi ayrıca belirtmek isterim**
öncelikle mmengi hocamıza açmış olduğu konular ve paylaşımlarından ilham alarak ilerlediğim için teşekkür ediyorum.
Turkcellde konu EVS, mmengi hocanın EVS (Turkcell) - VoWifi Aktivasyonu konusuna bakarsanız yöntem ve yolu göstermekte,
ancak defalarca denemelerim, custom rom yüklemelerim vs derken ya vodafonu ya turkcellin bu özelliğini kaybediyordum, yada ikisi birden angel~~facepalm~~
dün gece EU beta rom yükleyip şu yolu izledim, (tabiki cihaz rootlu olmalı)
*#*#86583#*#*
*#*#869434#*#*
bu iki kodu telefonunuzda arama kısmına yazınca disable cevabı almış olmanız gerekmekte,
1- Telefonda USB hata ayıklama ve USB debugging security settings açık, Bilgisayarda Qualcomm sürücülerinin ve QPTS programının yüklü, windows imza denetiminin devre dışı olması gerekmekte,
2- telefonu bilgisayara bağlıyoruz bilgisayarda komut istemini yönetici olarak açıp ADB.exe nin bulunduğu klasöre gidiyoruz,
3- adb shell diyip telefondan shell için root izni veriyoruz, ardından komut isteminden su yazıp bir alt satıra geçiyoruz, setprop sys.usb.config diag,adb komutu ile portumuzu açmış oluyoruz.
4- ardından QPTS programının yüklemesi ile gelen EFS explorer ı açıyoruz (hatalı bir işlem yaparsanız telefonunuz kullanılmaz hale gelebilir sorumluluk kabul etmiyorum)
5- mmengi hocanın konusunda yer alan evs.zip dosyasının içerisndeki (EVS\EFS\efsprofiles\overideconfig ayrıca EVS\EFS\nv\item_files\data\wlan_config\wlan_offload_config ve EVS\EFS\nv\item_files\data\wlan_config\wlan_offload_config_Subscription01) dosyaları yerlerine* efs explorer ile atıyoruz. değiştireyim mi sorusuna evet diyoruz.
* sol menüden aynı isimde klasörleri göreceksiniz ve yerini bulabilirsiniz
not: overideconfig ve overideconfig_Subscription01 diye iki dosya varken neden tekini attım diye soracak olursanız _Subscription01 2.simi temsil ettiğini uzun araştırmalar sonucunda öğrendim ve son denememde overideconfig_Subscription01 dosyasını kullanmadım.

ve restart
bende çalıştı, umarım sizde de çalışır. ayrıca belirteyim, Türkiye'de çalışırken roamingte çalışmıyor durumu ile karşılaşmıştım, bu yöntem ile yurtdışında kullanabilmekteyim.
anlatım çok kaba taslak olmuş olabilir, içinden çıkamayan olursa cevap vermeye hazırım.

Oyla:

Sbay18

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sefa Başar
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
10
Hocam teşekkürler çözüm için:):):). En kısa zamanda bootloader kilidi açıp deneyeceğim. Takıldığım yerde size danışabilirim. Yardımcı olursaniz sevinirim:):):)

Oyla:

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
Her zaman yardımcı olurum,
Çözüm işe yarıyor ise bende mi9 a yapacağım, bilgi bekliyorum :)

Oyla:
Üst Alt