Soru Mi9 - Uygulamalar butonu yok mu?

Prohisterya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Prohisterya
Cihazım
Mi9
Konular
1
Merhaba yeni xiaomi kullanıcısıyım. Samsung c9 pro kullanır iken şimdi mi9 kullanmaya başladım. Ancak samsung ta alıştığım bazı kolaylıklar bunda yok, yada ben bulamadım. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Şimdilik 3 sorum var.

1 - Samsungda ekran matrisi vardı, ana ekranda görüntülenecek proram kısayollarını 3x3, 4x4,5x5 gibi ayarlayabiliyorduk. Mi9 da bu ayarı bulamadım.

2 - Samsungda ana ekranın alt köşesinde uygulamalar kısayolu vardı. Ona basınca uygulamaların hepsinin görüntülendiği bir ekran açılıyordu o butonu gösterme vsrmı, varsa nerde?

3 - Xiaomi nin kendi uygulamalatrında samsungdaki gibi E-posta uygulaması varmı? Gmailin kendi mail uygulaması dışında.

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Merhaba yeni xiaomi kullanıcısıyım. Samsung c9 pro kullanır iken şimdi mi9 kullanmaya başladım. Ancak samsung ta alıştığım bazı kolaylıklar bunda yok, yada ben bulamadım. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Şimdilik 3 sorum var.

1 - Samsungda ekran matrisi vardı, ana ekranda görüntülenecek proram kısayollarını 3x3, 4x4,5x5 gibi ayarlayabiliyorduk. Mi9 da bu ayarı bulamadım.

2 - Samsungda ana ekranın alt köşesinde uygulamalar kısayolu vardı. Ona basınca uygulamaların hepsinin görüntülendiği bir ekran açılıyordu o butonu gösterme vsrmı, varsa nerde?

3 - Xiaomi nin kendi uygulamalatrında samsungdaki gibi E-posta uygulaması varmı? Gmailin kendi mail uygulaması dışında.
Kendi e-posta uygulaması mecvut:

Prohisterya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Prohisterya
Cihazım
Mi9
Konular
1
Kendi e-posta uygulaması mecvut:

Teşekkürler, hemen kurdum ve ayarladım süper.

Uygulamalar butonu ve ekranı 5 uygulama yanyana sığacak şekilde 5x5 ızgara yapısı olarak ayarlayabilirsek süper olacak.

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Teşekkürler, hemen kurdum ve ayarladım süper.

Uygulamalar butonu ve ekranı 5 uygulama yanyana sığacak şekilde 5x5 ızgara yapısı olarak ayarlayabilirsek süper olacak.
"Uygulamalar" butonu orijinal ROM da yok. Ama gerek de yok. Bi süre sonra alışıyorsunuz. :)

Prohisterya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Prohisterya
Cihazım
Mi9
Konular
1
Böyle olmaz
"Uygulamalar" butonu orijinal ROM da yok. Ama gerek de yok. Bi süre sonra alışıyorsunuz. :)

Bu "uygulamalar" butonu ve ana ekranın ızgara ayarları iyi marka denilen her telefonda varken, xiaomi de olmaması inanılmaz derecede garip. Hiç alışacağımı sanmıyorum. Bunu uygulamalarla da olsa aşacağız artık, yapacak bişey yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Başka launcherde var

Launcher öneriniz var mı acaba?

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Böyle olmaz

Bu "uygulamalar" butonu ve ana ekranın ızgara ayarları iyi marka denilen her telefonda varken, xiaomi de olmaması inanılmaz derecede garip. Hiç alışacağımı sanmıyorum. Bunu uygulamalarla da olsa aşacağız artık, yapacak bişey yok.

O uygulama butonu huawei appleda da yok
Nova launcher

Son düzenleme:

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
Böyle olmaz

Hocam Xiaomi'nin Poco Launcher'ı var, Play Store'dan indirebilirsiniz...

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
O uygulama butonu huawei appleda da yok
Nova launcher bunu indirin
Özelleştirme çok bu launcherda
Varez paylaşım yasak olduğu için link kaldırılmıştır lütfen daha dikkatli olalım

MI 5s MiuiCt 9.4.25

Üst Alt