Yardım Mi9 t MIUI 11 Güncelleme Rezaleti

Esra Sözen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Esra
Cihazım
Mi9 t
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 11.0.1
Telefon Modeli
Mi9 t
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Mi9 t kullanıyorum. Rezalet MIUI global 11 güncellemesini yaptım!. ve güncellemeyi tamamladığım ilk dakikadan beri nerdeyse 2 gün giden şarjım inanılmaz hızlı tükeniyor. Full şarj artık max. 6 saat kadar gidiyor. Ve telefon kendi kendine aniden ısınıyor. Güncellemeyi yapalı 3-4 gün oldu 3 defa dondu ve ardından kendiliğinden kapanıp açıldı. Güncellemeden önce bu sorunların hiç birisini asla yaşamamıştım. Bununla ilgili ne yapabilirim, aynı sorunları yaşayan ve yardımcı olabilecek olan var mı? Fabrika ayarlarına çevirsem eski haline döner mi acaba? Telefon resmen çöp oldu!!

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Güncellemeden sonra yedek alıp sıfırlama olayına zorlayan da Xiaomi. Kusura bakmayın da anlamayan ne yapacak? Bu cihazlar mağazalarda boy boy satılıyor artık. Bu arkadaş gibi alıp da rezillik yaşayan insanın haddi hesabı yok. Bu hep böyleydi, her güncellemede bir problem oluyor, bu dalga konusu oldu artık forumda. Yeni güncellemeden sonra en çok sorulacak sorularda "miui 10'a nasıl geri dönerim" seçeneği seçilmiş. Arkadaşın açtığı konu ise ekşi başlıklı değil fakat buradaki çoğu kişi gibi twrp ile root ile uğraşmayan, düz bir kullanıcı başlığı. Dediklerinizin çoğunu anlamadığına da eminim. Şurada sanki her şey normalmiş, her şey yolundaymış gibi davranan kitle yüzünden hiç bir soruna çözüm getirmiyorlar. Ne olsun, kullanıcı uğraşıyor sonuçta rootla romla. Adam niye düzeltsin, alan memnun veren memnun.

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Arkadaslar surum guncellemelerinde her telefonun sorun yasama ihtimali yuksek. iphone samsung xiaomi fakretmez. Ki cikan haberler ve forumlarda da gorebiliyoruz bunu. Yani android 9 dan 10 veya ios 12 den 13 e gecerken sorun cikiyor. Cozumu de fabrika ayarlarina dondurmek. Cogu onemli seyin yedegi senkronizasyonlar acik ise otomatik yapiliyor zaten

Oyla:

samster

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
14
Fabrika ayarlarına dönmesini eski sürüme geçmesi için değil; ısınma ve enerji tüketimine neden olan kod parçacığının varsayılan işleme dönmesi için öneriyoruz.
imei patlama gibi riski var mı ?

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Esra Sözen
Aşağıdaki konuda gerekli açıklamaları okuyarak oradaki uygulama ile sıfır kurulum yapabilirsiniz.
Tabi bu arada sıfır kurulum önerisi dışında daha etkili, daha kısa bir çözüm bulamaz iseniz...
NOT: Telefonunuzdaki verilerin yedeğini mutlaka alın.

Xiaomitool2 İle Rom ve Twrp Kurma Kılavuzu

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam ben 6000 lira verdim ama sıkıntı yaşamadım hiç.
Güncelleme de yaptım, MIUI 11'i sorunsuz kullanıyorum.
Şarj ömrüm, hızım, ekran sürem yaklaşık %20 arttı.

Genellemelerinize katılmıyorum. Çok kontrolcü ve subjektif. Öneri veya olasılık bile değil; doğrudan direktif ve kesin yargı içeriyor argümanlarınız, fakat üzülerek söylüyorum ki yanlış (:

Her Xiaomi kullanıcısı sorun yaşamıyor, gönül istiyor ki, hiç kimse yaşamasın fakat yukarıda sadece benim denk geldiğim sorunları yaşayanlar da bir gerçek maalesef. Rom root işlerinden anlamayanların düştüğü durum hoş değil.

Yani, yukarıdaki sorunlar benim yazıp söylediğim şeyler değil. ;) sadece benim tespitlerim.

Özetle; Teknik işlerden anlamayanlar, güncelleme yapmazlarsa, telefonları ile daha mutlu mesut olurlar.

Ayrıca, cesaretinden dolayı tebrikler. clap~~

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Hic bir markanin boyle bir forumu olmadigi icin burada cok olumsuz konu acilmasi normal. Bir de xiaomi de imei isleri cok yapildigi icin de ekstra sorunlar var. Ama guncelleme ile gelen bir ozellikle telefonu bozuldu sanip garantiye gondersem mi diye soran da var burada.
Apple amerika ingiltere ve avustralyada urun yorumlari kismini kapatmis mesela. Bir de dusunun apple icin boyle buyuk bir forum olsa ortalik nasil karisir
Bir de xiaomi yaziliminda ufak tefek sorunlar var ama bazen cok buyutuluyor

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Bende mi mix kullanıcısıyım temiz kurulum (fastboot) yaparak yükleme yaptım ama gerçekten sarj ilk defa bir güncellemeyle normal olmayacak seviyede düşüş yaşatıyor. Konuyu açan arkadaşın problemi gibi 2 gün nere 6 saat nere ciddi gözle görülür bi fark belli ki. Bende hep güncel sürümü savunan bir insanım ama şu güncelleme mi 9 dan mı 10 a geçerken gibi bir güncelleme olmadı. Bence gereksiz bi güncelleme. Söyledikleri çoğu özelliğin olmadığı bir güncelleme. Birde accubattery uygulaması kullananlar bilir batarya sağlığı diye bir yer var miui 11 de batarya sağlığı %80 civarına düştü 4600 Mah lik batarya 3600-3900 Mah lik bir değere kadar şarj oluyordu. Batarya problemini yaşatan durum bu olabilir belki kapasitenin altında şarj alması.

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Benim sarj ayni gidiyor genel olarak. Gecen gun ilk kez 10 saat ekran suresi aldim. 1gunluk birseydi gerci. Onun disinda hep 7-8saat arasi. Accubatteryde de bir degisiklik yok. Bu arada geciste format atmistim telefona

Oyla:

Saatciii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi MI 9T
Konular
2
Aynı sorun bende de var sinir ediyor beni bir haftadır nerdeyse iki gün giden şarj nasıl olur da 8 saatte biter anlamıyorum. Ve şarjdayken ısınıyor artık telefon . Root yada o dediğiniz ne ise adını bilmiyorum onları yapmadan telefonu eskiye çevirmenin bir yolu yok mu çünkü bu şekilde telefon kullanılamaz hala geldi.geceden doldurup sabah elime bi alıyorum %20 kalmış ekran kapalıyken bile hızla düşüyor .
Benim telefonum da mi9t Ağustos ayında aldım daha

Oyla:
Üst Alt