Yardım mi9 se rom yükleme sonrası bootloop twrp girme sorunu

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
29
Arkadaşlar merhaba yine costom rom yükleme olayına bulaşmışlığımdan dolayı pişmanlığımı bildirmek isterim.
Sorun nedir diye merak edenler, zaman kaybetmemek adına sonuç itibariyele yazdığım yerden direk başlayabilir.

Forumda Mi9 se ile ilgili sorunlarımı sizlerle paylaşmıştım.
Batarya sorunu nedeniyle ilk olarak masik rom yükledim , gayet iyi çalışan bir rom oluyor kendileri.
Sonrasınında parmak izi ekranı sürekli gelip gitmeye başladı, telefonu kullanamadığımdan dolayı format atıp tekrar masik kurmuştum.
Madem format atmak zorunda kaldım havic rom u da deneyelim dedim.Bu sefer onu kurdum beğenmedim.Oldum olası aosp rom lardan nefret etmişimdir.Telefon mu kullanacaz geliştiricilerin kobayımı olacaz.Şunun altını çizmek istiyorum.Telefon bir çok bilgimizi barındırır, yazışmalar vs. her ne kadar yedek alsanızda anlık olarak veri akışı olduğundan yedekleme bile yetersiz kalıyor.Neyse.
havic rom da ekran takılmaları mevcut bu arada.
CRDroid deneyelim dedim, sanki dokunmatik hassaiyeti saçmalamaya başladı, ana ekran da donmalar mevcut, oyunlarda kasmalar olmaya başladı.
Bugün miuimix veya masik rom a dönmeye karar vermiştim, araştırmalarım sonucu masik daha çok stable olduğundan tekrar en başa masik rom a geçmeye karar verdim.
Masik rom u twrp den kurmak için full wipe yaptım ilk olarak hata verdi(zip hatası), internet download manager ile indirmiştim, sonrasında tarayıcı üzerinden indirip tele attım kurulumda her hangi bir sorun ile karşılaşmadım, fakat telefon bootloop a girdi, daha önceki kurulumlarda başıma böyle bir sorun gelmemişti.Android sürüm yükselttikten sonra eski sürüm kurulumunda her hangi bir sorun oluyor mu bilmiyorum.

Sonuç itibariyle soruna gelelim. masik kurduktan sonra telefon twrp yi açıyor neredeyse 3 kez denedim olmuyor, önceden kurulabilen dosya kurulmuyor.aosp tabanlı rom kurulabiliyor.
Çözüm olarak orjinal rom unu kurmak yeterli olacaktır, hiç uğraşmadan direk masik i nasıl kurabiliriz.

Harry Morgan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 4LTE 2/16
Konular
4
Hocam farklı recovery ile deneyin. Bir de indirdiğiniz rom dosyalarını yüklemeden önce winrar ile açın bakın zipte sıkıntı varsa hata veriyor. Son olarak pek alakası olduğunu sanmıyorum ama global son sürümün persist.img dosyasını yüklemeyi deneyin.

Oyla:

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
29
Hocam farklı recovery ile deneyin. Bir de indirdiğiniz rom dosyalarını yüklemeden önce winrar ile açın bakın zipte sıkıntı varsa hata veriyor. Son olarak pek alakası olduğunu sanmıyorum ama global son sürümün persist.img dosyasını yüklemeyi deneyin.
miuimix rom u kurmayı denedim, kurulumda bir sıkıntı yok.Kurulum bittik sonra miui ekranında bir süre kaldı sonra yine twrp yi açtı.
Recovery sürümü 3.3.1

Oyla:

Harry Morgan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 4LTE 2/16
Konular
4
miuimix rom u kurmayı denedim, kurulumda bir sıkıntı yok.Kurulum bittik sonra miui ekranında bir süre kaldı sonra yine twrp yi açtı.
Recovery sürümü 3.3.1
Hocam ben daha geçen gün aynı recovery ile miui mix stabil 11.0.5.0 kurdum kullanıyorum ancak bu pie olanı. İsterseniz bunu deneyin açılırsa kullanmanızı tavsiye ederim uzun bir süre kullanmıştım geri döndüm yine. Olmazsa mecbur mi flash ile rom atarsınız.

Oyla:

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
29
Hocam ben daha geçen gün aynı recovery ile miui mix stabil 11.0.5.0 kurdum kullanıyorum ancak bu pie olanı. İsterseniz bunu deneyin açılırsa kullanmanızı tavsiye ederim uzun bir süre kullanmıştım geri döndüm yine. Olmazsa mecbur mi flash ile rom atarsınız.
Yok hocam olmadı zaten masik ten sonra onu kurmaya çalıştım. TWRP yi fastboot ile tekrar kurdum, rom kurmayı tekrar denedim(aosp rom larda sorun yok) olmadı, miflash tool ile fastboot yazılımını attım,kuruldu. Şimdi yeniden costom rom masik rom kursam mı diye düşünüyorum.Yine aynı sorunlar çıkar mı acaba

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Yok hocam olmadı zaten masik ten sonra onu kurmaya çalıştım. TWRP yi fastboot ile tekrar kurdum, rom kurmayı tekrar denedim(aosp rom larda sorun yok) olmadı, miflash tool ile fastboot yazılımını attım,kuruldu. Şimdi yeniden costom rom masik rom kursam mı diye düşünüyorum.Yine aynı sorunlar çıkar mı acaba
aosp romlar için fw kurduysan belki karışıklık olmuş olabilir.

Oyla:

SametC

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Çelik
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
3
Hocam sebebi şifreleme. Cihaz her açılıp kapanınca dosyaları şifreler. Android sürümlerinin farklılığı gibi etmenler cihazın açılmamasına sebep olur. Tam wipe çekin. Herşey silinir, bu yüzden twrp açık iken yedek alın.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
29
Hocam sebebi şifreleme. Cihaz her açılıp kapanınca dosyaları şifreler. Android sürümlerinin farklılığı gibi etmenler cihazın açılmamasına sebep olur. Tam wipe çekin. Herşey silinir, bu yüzden twrp açık iken yedek alın.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tam wipe yapmıştım, olmamıştı.

Oyla:
Üst Alt