Yardım Mi9 se Belirtilmemiş hata(0x80004005: FAİLED (remote: Erase is not allowed in Lock State) hatasının çözümü var mı?

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
Yurtiçi garantili cihazım için imei kopyalanmış uyarısı geldi, satın aldığım hepsiburada ile görüştüm, cihazı göndermemi istediler, ben de global rom yükleyerek göndermek istedim. Fastboot moda alarak miflash ile global rom yüklemek istedim. Rom yüklendi fakat cihaz açılmadı, artık rom da yükleyemiyorum. Mi-Recovery menüsü geliyor.

Miflash ile tekrar rom yüklemek istediğimde başlıktaki hatayı veriyor. Ne yapmam gerekiyor?

baturq

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
batuhan
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
Java Developer
Konular
6
cihazın içinin açılması gerekir ki kilit açılmadan rom yüklene bilsin rom yüklenince kilit açma işlemi yapıla bilir onun dışında cihazına rom flash lamadan once mi hesabın açık bıraktıysan aynı hesap ile unlock yapma imkanın var

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
romu atmadan önce hesabı kaldırmıştım.

mi unlock için hesabımla giriş yapıyorum fakat aşağıdaki hatayı veriyor:

Couldn't unlock

Please add your account in MIUI's Settings > Developer options > Mi Unlock status

Forumun usta üyelerinden bir arkadaşa sordum, cihazın içinin açılması gerektiğini söyledi. Fakat başka bir çözümü olmalı diye düşünüyorum, sorun ise o çözümün ne olduğunu bulamıyorum angel~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cihaz geldiğinde açıktı, benim hatam cihazı geri iade etmemek oldu.
Zamanında ithalatçı garantili cihaz satan çakal satıcılar MI 8 için de aynısı yaptılar.Çin cihazlarının bootloader kilidini açıp global rom yükleyip yolladılar.Migros'ta bile bu cihazlardan vardı.Kapalı kutu jelatini açılmamış sandığınız cihazların %70'i ikinci el.Artık piyasada güvenilir satıcı bulmak aşırı zor.Forumda görüyorum kapalı kutu cihazı şu fiyata aldım felan yazıyorlar ama onlar ya ikinci el yada kaçak getirilip kutulanip jelatinlenen ürünler maalesef.Sizin cihazının çin sürümüne global rom atıp bootloader kilitleyince brick oldu sanırım.Aldiğiniz satıcı ücretsiz tamir edebilir,onlarla konuştunuz mu?

Oyla:

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
Zamanında ithalatçı garantili cihaz satan çakal satıcılar MI 8 için de aynısı yaptılar.Çin cihazlarının bootloader kilidini açıp global rom yükleyip yolladılar.Migros'ta bile bu cihazlardan vardı.Kapalı kutu jelatini açılmamış sandığınız cihazların %70'i ikinci el.Artık piyasada güvenilir satıcı bulmak aşırı zor.Forumda görüyorum kapalı kutu cihazı şu fiyata aldım felan yazıyorlar ama onlar ya ikinci el yada kaçak getirilip kutulanip jelatinlenen ürünler maalesef.Sizin cihazının çin sürümüne global rom atıp bootloader kilitleyince brick oldu sanırım.Aldiğiniz satıcı ücretsiz tamir edebilir,onlarla konuştunuz mu?

Cihazı hepsiburadadan aldım, kendileri ile görüştüm cihazı göndermemi istediler.
Bugün kargoya verip göndereceğim. Bakalım sonuç ne olacak.

Oyla:

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
Cihazı hepsiburadadan aldım, kendileri ile görüştüm cihazı göndermemi istediler.
Bugün kargoya verip göndereceğim. Bakalım sonuç ne olacak.

cihazı yaklaşık 25 gün önce garantiye göndermiştim,
bir kaç kez aradım servisi, ilgileniliyor filan denildi,
cuma günü aradığımda cihazın serviste kaybolduğunu söylediler,
bugün de cihazın bedelinin iade edileceğini söylediler,
umarım sorunsuz bir şekilde iade işlemini yaparlar.

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
cihazı yaklaşık 25 gün önce garantiye göndermiştim,
bir kaç kez aradım servisi, ilgileniliyor filan denildi,
cuma günü aradığımda cihazın serviste kaybolduğunu söylediler,
bugün de cihazın bedelinin iade edileceğini söylediler,
umarım sorunsuz bir şekilde iade işlemini yaparlar.
Şansınıza cihazı bulmazlarsa ederler hocam.Genelde bir günde yollarlar parayı. :D

Oyla:
Üst Alt