Soru Mi9 SE 4G

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Merhabalar arkadaşlar malum yolla kayıt edilmiş Mi9SE cihazımda aldığım günden beridir hiç 4G çekmiyordu (1ay) muhtemelen band20'den diyordum, fakat bugün müzik dinlerken telefon kilidini açtığımda 4G yazısını gördüm. SS'leri paylaşıyorum bilgisi olan varsa konuyu açıklığa kavuşturabilir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Bulunduğunuz konumla alakalı bu, band 20 uzun menziller için. Yani şebekeden çok uzakta olursanız band 20 den sinyal alırsınız normalde ama band 20 sizde olmadığı için alamazsınız. Fakat şebekeye yakın yerlerde diğer bandlar kullanıldığı için 4g görebilirsiniz.

Oyla:

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Bir şey yaptınız mı hocam?
Yok hocam herhangi bir işlem yapmadım.

Band 20 nin gitmesi 4g nin gitmesi demek değil 4g çekmesi gayet doğal şaşıracak bir durum yok band20 kırsalda işe yarıyor genelde cihaz 4g yi bir çok bant üzerinden kullanıyor ancak söz konusu telekomsa sevinin 4g çektiğine
Doğal fakat dediğim gibi hep aynı konumlardayım fakat ne olduysa bugün oldu bende anlamadım, zaten o yüzden konu açtım yoksa boş yere burda konu kalabalığı yapmam :)

Bulunduğunuz konumla alakalı bu, band 20 uzun menziller için. Yani şebekeden çok uzakta olursanız band 20 den sinyal alırsınız normalde ama band 20 sizde olmadığı için alamazsınız. Fakat şebekeye yakın yerlerde diğer bandlar kullanıldığı için 4g görebilirsiniz.
Dediğim gibi konumlarım hep aynıydı ne olduysa bugün oldu.

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28

Doğal fakat dediğim gibi hep aynı konumlardayım fakat ne olduysa bugün oldu bende anlamadım, zaten o yüzden konu açtım yoksa boş yere burda konu kalabalığı yapmam :)

Band 20 bu cihazda var hala band 20 geldi diyenlere şaşırıyorum.

4g kullana bilmek için
1. 4g destekli sim kart.
2. 4g destekleyen bir cihaz
3. 4g desteğini simde açmak. Yani operatörünüzle görüşmeniz gerek türk telekomda 4.5G yazıp 5555 göndermekle oluyor
4. Ayarlar/sim kartlar ve mobil ağlar/kullandığınız simi seçmek/tercih edilen ağ türü/4g yapmak
5. 4g çeken biryerde oturmak.

Band 20 olmayan çok cihaz kullandım band 20 ağa bağlanması biraz daha uzun sürüyor ve bazen bağlantılsr kopuyor bukadar. Abartmaya lüzum yok.
Belki de baz istasyonu yaptılar yakına 4g çekmeye başladı budur yani.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Oyla:

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Band 20 bu cihazda var hala band 20 geldi diyenlere şaşırıyorum.

4g kullana bilmek için
1. 4g destekli sim kart.
2. 4g destekleyen bir cihaz
3. 4g desteğini simde açmak. Yani operatörünüzle görüşmeniz gerek türk telekomda 4.5G yazıp 5555 göndermekle oluyor
4. Ayarlar/sim kartlar ve mobil ağlar/kullandığınız simi seçmek/tercih edilen ağ türü/4g yapmak
5. 4g çeken biryerde oturmak.

Band 20 olmayan çok cihaz kullandım band 20 ağa bağlanması biraz daha uzun sürüyor ve bazen bağlantılsr kopuyor bukadar. Abartmaya lüzum yok.
Belki de baz istasyonu yaptılar yakına 4g çekmeye başladı budur yani.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Ben yok demiyorum zaten var onu herkes biliyor, fakat demeye çalıştığım mi9se band20 olayını araştıran arkadaşların (forumda konuları mevcut) IMEI atılınca band20 desteğinin telefondan gittiğini söylüyorlardı bu yüzden qcn yedeklerine ihtiyaç duyuyorlardı yani zahmet olmazsa biraz forumu gezinirseniz bu konu hakkında biraz bilgi sahibi olursunuz. Ben araştıran arkadaşlara bir faydam olursa diye konuyu açtım yoksa bu cihazda band20 olduğunu bilmeyecek kadar geri kafalı değilim.

Oyla:

ErdemKr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi 8 Pro
Meslek
İşsiz
Konular
22
Bende aldığım günden beri 4G yazıyor son güncellemeden beri de 4.5G benimde hat Türk Telekom ilginç bir durum.

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Mi9se de Repair den sonra sadece band 20 degil, yaklasik 3-4 tane Band Kaybolmaktadir.
Band20siz bir telefon sadece vodafone da sorun yapar. Diger opertorleri etkilemez Ki; Kendim de Mi8Se(Band20 yok) kullanirken 4G den Asagi nadir iniyordum turk telekom ile.
Ama ayni yerlerde kullanilan Mi9Se ise maalesef 4G gosteremiyordu bana (Cok nadir).
Bu durumda hala cözum aranmakta Farkindayim..
Yeni cikan Rsa Protection korumasina sahip.cihazlara yapilan imei repair İslemi Mi9Se ye yapilirsa muhtemelen band20 gelecektir.
Bunun icin Repair yapilmamis qcn dosyasina ihtiyacim var. Elinde olan özelden atabilir

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Mi9se de Repair den sonra sadece band 20 degil, yaklasik 3-4 tane Band Kaybolmaktadir.
Band20siz bir telefon sadece vodafone da sorun yapar. Diger opertorleri etkilemez Ki; Kendim de Mi8Se(Band20 yok) kullanirken 4G den Asagi nadir iniyordum turk telekom ile.
Ama ayni yerlerde kullanilan Mi9Se ise maalesef 4G gosteremiyordu bana (Cok nadir).
Bu durumda hala cözum aranmakta Farkindayim..
Yeni cikan Rsa Protection korumasina sahip.cihazlara yapilan imei repair İslemi Mi9Se ye yapilirsa muhtemelen band20 gelecektir.
Bunun icin Repair yapilmamis qcn dosyasina ihtiyacim var. Elinde olan özelden atabilir

Başlı başına konusu var hocam buyrun..

Yardım - Mi 9SE Band20 ve 2G Çözüm Denemesi Yardımınız Gerekiyor

Oyla:

Bdrhn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bedirhan
Cihazım
Xiaomi mi band4
Konular
2
Arkadaşlar merhaba. Ben 2 gün önce mi band 4 aldım. Dün gece sunix marka şarj adaptörüyle prize taktım ve şarj oluyordu. Sonra çekip tekrar taktıktan sonra hiç bir şekilde şarj almamaya başladı. Farklı adaptörler. Pc usb girişi denesemde nafile. Nedendir. Bilgilendirirseniz sevnirim.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arkadaşlar merhaba. Ben 2 gün önce mi band 4 aldım. Dün gece sunix marka şarj adaptörüyle prize taktım ve şarj oluyordu. Sonra çekip tekrar taktıktan sonra hiç bir şekilde şarj almamaya başladı. Farklı adaptörler. Pc usb girişi denesemde nafile. Nedendir. Bilgilendirirseniz sevnirim.

Hocam bu konu ile nasıl bir bağlantı kurdunuz ?

Lütfen konumuzu ilgili bölüme açalım,araştıralım,okuyalım...

Mi Band Serisi

Oyla:
Üst Alt