Yardım Mi9 Low Temperature Warning ve teknik servis önerisi

Glathrung

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burhan
Cihazım
Mi9
Konular
1
Merhabalar,
Daha 1 aylık Mi9 cihazımda aşağıda ”The temperature is too low. Your phone may shut down any time now. Make sure you save all the important changes” uyarısı aldım. Kernel kısmından battery durumuna baktığımda batarya sıcaklığını -30 ile -37.5 dereceler arasında gördüm. Daha sonra telefonum kapandı, şu an açılmıyor. Bu sebeple screenshot koyamıyorum. Telefonum yurt dışından alınma olduğu için garantisi de yok.

Daha önce aynı uyarı dolayısıyla konu açmış bir arkadaş var, konusunu okudum ve ona ritzy servis yazılımsal demiş. Ayrıca garanti kapsamında olduğundan bir fiyat bilgisi yok. Ritzy servisi aradım, telefonu göndermem gerektiğini ve 15 gün gibi bir süre alacağını söylediler. İşim dolayısıyla acil yaptırmam gerekiyor telefonumu.

Öncelikle daha önce garanti kapsamı dışında bu tarz bir durumla karşılaşan ve yaptıran oldu mu? Olduysa nasıl bir çözüm uygulandı?
İstanbul’da bu konu hakkında bilgi sahibi olan, kazık atmayacak ve telefona zarar vermeyecek, güvenilir teknik servis tanıyan var mı?

Tavsiyelerinizi bekliyorum

Metehann

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metehan
Cihazım
Mi9
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
2
Cihazında mekanik bir arıza yoktur yüksek ihtimalle yazılımsal Xiaominin yetkili servisine verirsen daha iyi olur

Oyla:

mhur@d

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9
Konular
10
Hocam aynı hatayı s8 telefonumda aldım, sıvı temasından kaynaklanıyor, hatti çıkarıp 48 saat pirinç dolu bi kapta bekletmeyi dene çözüm olabilir, ben 250 liraya yaptırıp eşime verdim kendime mi 9 aldım

Oyla:
Üst Alt