Rom Mi9 global -> eu rom kurulumu (bilgi alma)

Redcock

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baris
Cihazım
Samsung Note5
Konular
2
Merhaba arkadaşlar, TR garantili Mi9 kullanmaktayım. Telefonda Global Stable Rom yüklü geldi. Yapılan yorumlara göre EU romların batarya performansının çok daha iyi olduğu söyleniyor. Ve EU Stable rom'a geçmek istiyorum. Bu geçisi fastboot kullanarak ve bootloader açmadan, ya da direkt olarak telefon üzerinden yapma şansım var mı?

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Eu veya diğer custom romları yüklemek için Twrp şart yani bu yüzden de ilk öncelik bootloader kilidi açmalısınız twrp recovery yüklemelisiniz gerisi çok kolay istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.

Redcock

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baris
Cihazım
Samsung Note5
Konular
2
Eu veya diğer custom romları yüklemek için Twrp şart yani bu yüzden de ilk öncelik bootloader kilidi açmalısınız twrp recovery yüklemelisiniz gerisi çok kolay istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.

O zaman, TWRP yükleyince, root da yapmış oluyor muyum. Garanti dışı kalsın istemiyorum da
Bir de EU Rom Xiaomi'nin orjinal romu değil mi, costum rom olduğunu bilmiyordum...

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Bootloader kilidinizin açılması birkaç firma dışında cihazınız garanti dışı bırakacaktır. Garanti Firmanız ile görüşmeniz de fayda var. Bootloader kilidi açma işlemi sonrasında Bütün verilerinizin sıfırlanacağını da belirtmekde fayda görüyorum.
Rom yüklemek için Bootloader kilidinizin açık olması gerekmektedir. Eu rom Xiaomi nin global romu değildir. Geliştiriciler tarafından çin romundan derlenip oluşturulmuş bir custom romdur.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
O zaman, TWRP yükleyince, root da yapmış oluyor muyum. Garanti dışı kalsın istemiyorum da
Bir de EU Rom Xiaomi'nin orjinal romu değil mi, costum rom olduğunu bilmiyordum...

Twrp nin silinmemesi ve kalıcı olması için evet . Diğer soruların cevabını ise archesm hocam vermiş.

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2
Eu romdan kastın nedir Avrupa global mi yoksa custom eu mu

Üst Alt